Путін? «Ла-ла-ла»!

Путін? «Ла-ла-ла»!

Футбольні «ультрас» України, які приємно вразили своїм патріотизмом і єдністю під час Євромайдану, тепер прославилися на увесь світ. Щоправда, не без допомоги в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці, який вивів витвір їхньої творчості на новий, міжнародний, рівень.

Про особливості національної мобілізації

А ще — національної свідомості, патріотизму й — банально — мужності. Від слова «муж» (на противагу «баба»).

Днями в одній окремо взятій військовій частині мобілізованим, згідно з указом в.о. Президента та рішенням Верховної Ради про часткову мобілізацію, повідомили новину.

Майданом по Європах

Майданом по Європах

«Коли їхала на тиждень прогулятись до Іспанії, то переживала, що тут мені не вистачатиме нашого Майдану. А приїхала — і потрапила до своїх, «євромайданівців», — тішиться дівчина з рюкзаком, стоячи поміж людей із синьо–жовтими прапорами в центрі Валенсії.

Воля Віллі

Воля Віллі

У грудні 1970 року світові ЗМІ облетіла фотографія: немолодий уже чоловік у солідному пальто стоїть навколішки перед монументом жертвам нацизму у Варшавському гетто. Природний, здавалося б, порив виявився жестом історичної ваги. Тим чоловіком був канцлер Федеративної Республіки Німеччини, соціал–демократ Віллі Брандт.

Шлях із литвинів у росіяни

Шлях із литвинів у росіяни

Після розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада та революційну київську маніфестацію 1 грудня події саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі здаються вже ніби зов­сім несуттєвими. Але саме кроки Віктора Януковича в Литві (точніше, їх відсутність) є тим ключем, який дозволяє зрозуміти поворот подій в Україні після 29 листопада.

Гра, неприйнятна для Європи

Гра, неприйнятна для Європи

«Не підпише». Хоча саміт за участю глав держав — членів «Східного партнерства» та високих представників Євросоюзу відбудеться у Вільнюсі сьогодні, навіть найбільші оптимісти вчора облишили надії на те, що український керівник змінить рішення щодо «паузи» в питанні укладання Угоди про асоціацію України та ЄС.

Саміт засніженого партнерства

Саміт засніженого партнерства

Столиця Литви хоча зовсім не справляє враження заможного міста — напіврозвалені дерев’яні сільські хатки тут досі є елементом пейзажу навіть за дві сотні метрів від центру, та все ж якось причепурилася до саміту «Східного партнерства».

Голос Євромайдану

Голос Євромайдану

Через дев’ять років після історичного 2004–го в центрі Києва знову відбувається явище, яке можна назвати звучним словом «Майдан». Нині трохи інші історичні умови, зате ті самі календарні дні й майже така сама погода. Явища і схожі, і відмінні водночас.

Шість мільйонів із «масами»

Шість мільйонів із «масами»

У столиці Баварії, яка до 6 жовтня носитиме ще й титул пивної столиці світу, цими днями вирує «Октоберфест». Рівно опівдні в суботу, 21 вересня, обер–бургомістр Мюнхена Крістіан Уде за традицією відкрив «ювілейний», 180–й, фестиваль, забивши спеціальним молотком кран у першу діжку зі свіжозвареним пивом.