Ті самі гості до того самого Лева

Львів знову може стати ареною фізичного протистояння прорадянських та націоналістичних сил — як було вже 9 травня. Комуністи та антифашисти України запланували на 28 жовтня у Львові так званий Антифашистський конгрес. Організатори заходу приурочать свої всеукраїнські збори до 75–ї річниці львівського Антифашистського конгресу діячів культури 1936 року та 67–ї річниці визволення України від німецько–фашистських загарбників.

За жертв обох режимів

За жертв обох режимів

Як і в багатьох інших українських містах, на телеканалах і радіостанціях, учора о 10–й годині ранку львів’яни спільно з керівництвом міста та області хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв ІІ Світової війни. День 70–річчя нападу Німеччини на Радянський Союз також є чорною річницею початку масових розстрілів українців катами з НКВС. Тож учора, в День пам’яті і скорботи, біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів на площі Шашкевича зібралися приблизно півтисячі львів’ян, представників громадських та релігійних організацій, політичних партій та ветеранів. Дехто з них прийшов із чорними прапорами — закликаючи таким чином відмовитися від агресії та загострення боротьби ідеологій.

Дубль другий. Кривавий?

Сьогодні в Україні — офіційний День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, встановлений указом Президента напередодні 60–ї річниці початку війни Німеччини й СРСР. Нині з дня нападу військ Третього рейху на Радянський Союз виповнюється вже рівно 70 років. Меморіальні заходи відбудуться в багатьох містах. Але головна увага прикута до Львова — за прогнозом багатьох аналітиків, тут може відбутися «друга серія» масштабних провокацій і зіткнень, які стартували 9 травня.

Мовний наступ

Депутати Львівщини хочуть знати, як виконується Програма розвитку української мови та культури у Львівській області на 2010—2014 роки. «Ми повинні дати їй відповідну оцінку, — повідомив на прес–конференції голова облради Олег Панькевич. — Депутати, які є представниками громади, мають показати свою позицію в питанні мовного середовища, чи зменшилася кількість, умовно кажучи, у «маршрутках» російської попси, про що неодноразово говорилося, чи збільшилася кількість україномовної літератури, чи зменшилася кількість реклами на різних носіях на Львівщині і в місті Львові російською мовою».

Стрітення з гризунами

На Стрітення вже кілька років поспіль у Львівському еколого–натуралістичному центрі будять бабаків, адже їх вважають найкращими провидцями весни. Як відомо, у США День бабака традиційно відзначають 2 лютого, ту саму «американізовану» дату перейняли біологи і в Харкові, а от у Львові власний День бабака символічно призначили на 15 лютого, коли «зима з весною стрічається».

Гречаний голод

Україна опинилася на порозі дефіциту гречки. Як уже писала «УМ», для поповнення гречаних запасів уряд збирається закупити 20 тисяч тонн китайської крупи, а поки що для того, аби зварити улюблену кашу, українцям доводиться побігати магазинами. На одному з центральних ринків Львова гречаної крупи не бачили вже кілька днів. Коли завезуть — невідомо. Нема гречки і у продуктових магазинах центральної частини міста. Продавець продуктового магазину в центрі Львова пані Надія розповідає, що востаннє гречку привозили ще два тижні тому за ціною 16 гривень за кілограм. Щойно крупа з’являється в магазині або на ринку — її одразу розкуповують.

Нема плану? Будуть проблеми!

Цьогоріч близько 300 львівських митників залишаться без робочих місць. У Львівській митниці наголосили, що під скорочення потраплять ті митні пункти області, які не виконали план надходжень до держбюджету 2010 року. А найгірше з цим завданням на Львівщині впоралися митні пости Рава–Руська та Смільниця.

Рейд проти рос–попси

Найближчим часом депутатські комісії Львівської міської ради проведуть рейди нічними клубами міста. Передовсім перепаде закладам, де грає російська музика. «Передаю великий привіт усім так званим нічним клубам міста Львова, де лунає москальська попса, де відпочиває так звана золота молодь, де контингент становлять дівчата–підлітки, розфарбовані, ніби на панель зібралися, де збираються представники так званої еліти у вигляді тіньового бізнесу і криміналітету», — заявив на прес–конференції депутат міської ради від ВО «Свобода» Юрій Михальчишин.

Плюс повне взяття влади

Позавчора надвечір прес–служба Банкової оприлюднила низку кадрових указів Президента Віктора Януковича. Глава держави, користуючись повноваженнями, наданими старою–новою Конституцією, одноосібно змінив трьох «губернаторів», одного міністра, зняв «знакового» голову Держкомітету й призначив відповідальних за реформи на період до 2014 року.

Не «свинячий», але грип

Дев’ятирічна дівчинка у Дрогобичі померла через гостру дихальну та серцево–судинну недостатність, яка була зумовлена двобічною гнійною пневмонією. У дівчинки експерти також виявили грип типу «В» — цей вірус вражає здебільшого дітей. Нагадаємо, трагедія трапилась ще минулого тижня — школярка однієї з дрогобицьких шкіл iз високою температурою померла в реанімації за лічені хвилини.