Влада подає руку бізнесу?

На IV щорічний Конгрес національного бізнесу, який завершився вчора в Москві, зібралися, щоб «звірити годинники», представники влади і підприємці всіх рівнів — від дрібних виробників та продавців до олігархів із першої рейтингової сотні найбагатших людей світу за версією журналу «Форбс». Хронометри при цьому в усіх були різні: у когось за п’ятсот «американських рублів», у декого — за п’ятдесят тисяч. Проте проблеми виявилися схожими: податковий прес, свавілля і корумпованість чиновників тощо.

Будні почалися святом

День української Конституції відзначали й у столиці Росії. Минулого четверга представники української громадськості Москви зібралися в Культурному центрі України в білокам’яній на урочистий вечір із нагоди річниці нашого Основного закону.

Володимирівна у Володимировича

Володимирівна у Володимировича

Це була не просто субота, а річниця української Конституції. Саме в цей день у Москві приземлився літак із Прем’єром Юлією Тимошенко. Метою поїздки були переговори з керівником російського уряду Володимиром Путіним. Лідерка БЮТ уперше їздила до Путіна в статусі рівноправного колеги.

Вітчизна не побачила своїх «маяків»

Минулої середи в готелі Управління справами президента Росії «Золоте кільце» відбулося вручення Першої всеросійської премії «За громадянську позицію в суспільстві й соціально–відповідальний бізнес «Маяки Вітчизни», яку організував Фонд з однойменною назвою. Правда, було незрозуміло, чому символом фонду і премії є дзвін, а не маяк, що було б більш логічним. Тему нинішньої церемонії визначено так: «Підтримка і реабілітація осіб з обмеженими можливостями та випускників дитячих будинків, підготовка і виконання програм мотивації і забезпечення їх соціальної адаптації в наступному суспільному житті». Це вже була четверта церемонія вручення премії.

Співпраця чи інформаційна експансія?

11 червня у Москві розпочався Х Всесвітній конгрес російської преси. На чотириденний форум, який влаштували Всесвітня асоціація російської преси (ВАРП) та інформаційне агентство ІТАР–ТАРС, прибула рекордна кількість учасників — близько тисячі з 65 країн світу.

Жахливий сон Діми Білана

Жахливий сон Діми Білана

На прес–конференції, що відбулася позавчора в редакції газети «Московский комсомолец», учасники «мушкетерського» тріо (таке визначення дав команді Білана відомий музичний оглядач «МК» Артур Гаспарян), а також продюсер Діми — Яна Рудковська, котра у названій компанії бачить себе то в ролі Міледі, то Констанції, ділилися своїми враженнями від конкурсу «Євробачення–2008».

Пряники із соціального кошика

У понеділок прем’єр Володимир Путін провів перше засідання президії кабінету міністрів РФ — це новий формат роботи, який передбачає щотижневі зібрання віце–прем’єрів (їх відтепер семеро) та ключових міністрів — загалом п’ятнадцяти осіб. У повному ж складі уряд засідатиме раз на місяць. Першим показовим засіданням Кабінету Путін продемонстрував народу свою батьківську опіку — податки будуть знижуватися, а пенсії та соціальні виплати — зростати.

Поза грою

Поза грою

Ветеран російської політики Ірина Хакамада вирішила нарешті «зав’язати» з мітингами, виборами, партійним будівництвом і цілком присвятити себе творчості — написанню книг, зніманню кінофільмів, проведенню майстер–класів із прикладної соціальної психології «Як бути вільним і успішним у великому місті».

Путін і його команда

Сьогодні має відбутися пленарне засідання Держдуми Росії, на якому депутати розглянуть кандидатуру екс­президента Володимира Путіна на пост прем’єр­міністра, а також обговорять склад нового уряду. Для затвердження прем’єра достатньо 226 голосів, а «єдиноросів», котрих віднедавна очолює сам Путін, є аж 315 мандатів.

Щоб купували і щоб боялися

Військові паради з використанням важкої техніки на Красній площі не проводили з 1990 року. Тобто вже встигло вирости нове покоління росіян, яке не має найменшої уяви про подібну «демонстрацію сили й могутності» своєї держави, а деякі високопоставлені чини в погонах встигли забути, як це робиться. Тож підготовка до святкування 9 Травня у Москві велася грунтовно і привселюдно. На репетиції, скажімо, механізованої частини параду збиралися численні юрби глядачів. І не дивно: коли ще таке побачиш, щоб по Ленінградському проспекту, Тверській і Новому Арбату гуркотіли танки, самохідні гармати, зенітно­ракетні комплекси, а в небі шугала бомбардувальновинищувальна, штурмова і транспортна авіація... Це справжнє військове шоу, від якого у глядачів мурашки бігають по спині. Можливо, саме для того, щоб викликати «мурашки за коміром», й проводять подібні «військово­патріотичні» заходи?