Великий успіх на сцені Малого

Великий успіх на сцені Малого

До Москви підопічні Михайла Рєзниковича привезли спектаклі, художнє оформлення яких належить відомому сценографу, народному художнику Російської Федерації та України Давиду Боровському. (Пам’яті Давида Боровського (1934—2006) і були присвячені ці гастролі). У свою московську афішу Театр імені Лесі Українки вписав вистави «Дон Кіхот. 1938», «Дерева помирають стоячи», «№13», «Бабине літо»... Сцену українським колегам, які гастролювали у білокам’яній з 12 до 20 квітня, люб’язно надав колектив Малого академічного театру, що на цей час відбув із творчим візитом до Ярославля.

Сила голови

Сила голови

9–й з’їзд Всеросійської політичної партії «Єдина Росія», який пройшов у Москві 14—15 квітня, продемонстрував нові підходи до партбудівництва Росії. З’їзду передував Форум «Стратегія–2020», у рамках якого працювало вісім секцій — і все для того, щоб «об’єднати зусилля суспільства та влади в пошуках відповідей на ключові виклики XX століття».

Буде саміт, буде другий

Візит Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка до Росії почався в один день із самітом НАТО. Бухарестський форум наклав відбиток на зміст вояжу спікера, тож Яценюку довелося «віддуватися» за натовські пориви української влади. Під час учорашньої зустрічі з головою Ради Федерації Сергієм Мироновим український спікер пояснив, що вступ до НАТО і, тим більше, приєднання до Плану дій щодо членства не завадять дружбі двох країн. За словами Арсенія Петровича, перспектива вступу до НАТО — далека, «десятирічна», а можливість приєднання до ПДЧ — «реальна та об’єктивна». Також спікер нагадав, що рішення про вступ до Альянсу українці схвалюватимуть (або ні) на референдумі.

Краплена карта

Краплена карта

У Росії підходить до завершення традиційна народна забава — вибори президента. В неділю нарешті де–юре буде визнано статус головного претендента на даний пост, тобто здійсниться акт народного волевиявлення — голосування за Дмитра Медведєва.

Давно не бачились

Другий день свого візиту до Росії Президент України Віктор Ющенко присвятив зустрічі з українською діаспорою, представники якої зібралися в Культурному центрі України в Москві, що на Арбаті. Президент висловив своє бачення багатьох неоднозначних процесів, що відбуваються в українському суспільстві, окреслив формат нинішніх та майбутніх українсько–російських стосунків. Зокрема, порушувались теми вступу України до НАТО, вшанування пам’яті жертв Голодомору, відзначення спільно з Росією 200–річчя від дня народження Гоголя та 300–річчя Полтавської битви.

Сенатор Василь Дума: Ми ніби не сусіди і родичі, а вороги

Сенатор Василь Дума: Ми ніби не сусіди і родичі, а вороги

В одному із затишних провулків старої Москви — Хохловському, неподалік Кремля, розташувався невеликий ошатний особняк, збудуваний ще за часів «доісторичного матеріалізму». Саме в ньому розмістилась приймальня члена Ради Федерації Росії від Костромської області, заступника голови Комітету з питань природних ресурсів і охорони навколишнього середовища верхньої палати парламенту РФ Василя Думи. На стінах — картини, дипломи, листи з подяками від світської і церковної влади за благодійницьку діяльність, фотознімки... На деяких світлинах — Василь Михайлович разом із Патріархом Алексієм II, Президентом України Віктором Ющенком... На дверцях книжкової шафи, контрастуючи своєю суттю з іншими предметами інтер’єру, легковажно звисають білі боксерські рукавиці з автографом чемпіона світу Кості Цзю... Предмети можуть розповісти про людину більше, ніж вона сама...
Василь Дума з 2005 року очолює Раду Об’єднання українців Росії (ОУР) та Раду Федеральної національно­культурної автономії українців Росії (ФНКА УР). Водночас він не є українофілом.

Касьянов отримав «незалік»

Касьянов отримав «незалік»

27 січня ЦВК Росії, як і очікувалося, остаточно поста­вила крапку в напівдетективній історії з підписними листами, які здав самовисуванець для участі у президентських виборах, екс–прем’єр Михайло Касьянов. Рішення про відмову в реєстрації було прийнято одноголосно всіма членами Центрвиборчкому. Згідно з законодавством, у Касьянова є десять днів, аби оскаржити це рішення у Верховному Суді. Водночас позову до ВС штаб Касьянова подавати не збирається.

«Панаєхалі тут...»

«Панаєхалі тут...»

У Росії працюють 1—3 мільйони українських трудових мігрантів, більшість з них, звісно, — нелегали. Відтепер легалізуватися буде ще складніше — Федеральна міграційна служба цьогоріч встановила квоту на прийом «гастарбайтерів» — 2 мільйони місць для всіх «націй та народностей». Це втричі менша квота, ніж минулоріч. Росія сподівається, що кількість «гастарбайтерів» переросте невдовзі в якість, тобто що приїздитиме на заробітки більш кваліфікована робоча сила. Але чи стане від цього легше українцям з «мозолястими руками», які їдуть до Москви заробити копійку не мізками, а «горбом»?

Море покликало назавжди

Море покликало назавжди

Учора о другій годині ночі через складні погодні умови (хвилювання моря 5—6 балів), за 36 кілометрів на північ від мису Хроні, що в північній частині Керченської протоки, зазнав лиха теплохід «Ванесса». Судно, що вийшло з Бердянська, прямувало до Болгарії з вантажем брухту. Від удару хвилі теплохід накренився на лівий борт, а штормовим вітром на ньому зірвало 70 метрів фальшборта. На борту «Ванесси» було 10 членів екіпажу — громадяни Болгарії та один українець — лоцман.