«Мерський» молодняк

«Мерський» молодняк

Його ім'я та прізвище знайомі громадськості через гучний Скнилівський судовий процес - Віталій виступав на цьому суді адвокатом засуджених військових льотчиків. І навіть зараз, уже обіймаючи посаду міського голови немаленького райцентру на Львівщині, не полишає справи засудженого льотчика Юрія Яцюка.

«Ми вдягаємо кепки, щоб не бачити неба»

«Ми вдягаємо кепки, щоб не бачити неба»

Після винесення Верховним Судом України рішення щодо «скнилівських» касаційних скарг, здавалось би, у цій багаторічній справі поставлено крапку. Скарги потерпілих про збільшення компенсації за завдану моральну шкоду суд не задовольнив, лише зменшивши суму матеріальних компенсацій, які мають виплатити державі засуджені військові. Нагадаємо, що командир СУ-27 Володимир Топонар має відбути 14 років позбавлення волі та сплатити 150 тисяч гривень, другий пілот Юрій Єгоров — 8 років i 50 тисяч гривень, командир 14-го авіаційного корпусу та керівник авіашоу Анатолій Третьяков — 6 років і 100 тисяч, начальник служби безпеки польотів Анатолій Лукіних — 4 роки умовно і 50 тисяч. Заступнику керівника польотами Юрію Яцюку «дісталось» 6 років «колючки» зі сплатою 50 тисяч. Де тепер перебувають засуджені військові, як живуть, де і як мають намір доводити правоту? Кореспонденту «УМ» вдалося відвідати одного з засуджених льотчиків — Юрія Яцюка — у Львівському слідчому ізоляторі. Днями його перевели в інше місце позбавлення волі, на Київщині.

Три дочки i синочок

Медики стверджують, що це дуже рідкісний випадок не лише для Львова, а й для України взагалі. Світова практика свідчить, що одна четвірня трапляється на 51—52 тисячі пологів. Тож львівська четвірня (один хлопчик та три дівчинки), яка з'явилася на світ 11 травня у 29-річної мешканки міста Ольги Волкової, відразу привернула до себе увагу журналістів та представників місцевої влади.

Адреналін і переломи

Для двох молодих людей у Стрию, що на Львівщині, Великдень закінчився у лікарні. Хлопець і дівчина у понеділок вирішили покататися на «американських гірках», от тільки розвага ця закінчилася сумно: під час катання зійшла з рейок, зірвалась і відлетіла від атракціону вагонетка. Внаслідок цієї аварії хлопець і дівчина отримали серйозні травми: у 23-річного хлопця зламані ключиці й ребра, у 22-річної дівчини — перелом руки та забої рук і ніг.

Сонце світить, сонце гріє

Сонце світить, сонце гріє

«Ось, бачите — на даху дві великі пластини, синя та срібляста? Це — батареї. Синя пластина — бляха з інтегрованим фотоелектричним покриттям. Від неї ми маємо електрику, якою повністю освітлюємо квартиру. За рахунок іншої панельки ми маємо тепло і гарячу воду», — розповідає про секрети енергоощадного будинку Оксана Денис, авторка ідеї та директор видавництва «ЕКОінформ». Архітектор за фахом, вона давно й професійно вивчає енергоощадні технології, які вже багато років впроваджують у цілому світі. І от, нарешті, незалежний від енергетичних служб будинок добудовують у Львові. «Ця енергоощадна квартира у Львові — перша така не лише в Україні, а й у Європі», — стверджує Оксана Денис. Досі навіть у Європі ніхто не брався за спорудження енергоекономного помешкання у самісінькому центрі міста, та ще й в архітектурній забудові, серед інших старовинних будинків, тому цю квартиру в Львові автори проекту вважають унікальним явищем не лише для України, а й для Європи.

Попросили закурити і... поранили

Вечірнє чергування для працівника охорони одного з львівських банків закінчилося ... вогнепальним пораненням. Двоє невідомих скоїли напад на нього близько 20 години в центрі Львова. Зловмисники, щоправда, не знали, що стріляють не просто в охоронця банку. З'ясувалося, що жертвою став міліціонер, який з 2004 року охороняє кредитно-фінансові організації, після закінчення несення служби з охорони банку йшов вулицею Левицького у форменому одязі для здачі зброї.

Андрій Садовий — майже мер Львова

Андрій Садовий — майже мер Львова

Мерські перегони у Львові закінчилися, і львівська громада чекає оприлюднення офіційних результатів голосування. Та навіть підрахунок половини голосів показує — міським головою, швидше за все, стане Андрій Садовий, відомий бізнесмен і лідер громадського об’єднання «Самопоміч», член «Народного союзу «Наша Україна». Його перемогу засвідчують паралельний підрахунок голосів у виконанні виборчих штабів самого Садового і навіть його головного суперника — Василя Куйбіди, члена Народного руху.

Одним кандидатом менше

Одним кандидатом менше

Учора у Львові ховали кандидата на посаду мера Львова Богдана Федоришина. Він помер у п'ятницю ввечері, у своєму офісі в центрі міста. Федоришин був відомим бізнесменом, генеральним директором футбольного клубу «Карпати» та почесним консулом Грузії у Львові. Тіло Богдана Федоришина знайшли в тому ж таки офісі. Як з'ясувала судмедекспертиза, причиною смерті Федоришина став серцевий напад. Пізніше прес-служба Львівської ОДА офіційно повідомила, що бізнесмен давно страждав на ішемічну хворобу серця та переніс кілька операцій. У Львівському обласному патологоанатомічному бюро заявили: «Макроскопічних змін, таких, які б підтверджували якісь насильницькі дії, не було виявлено. А тих змін, які були в серці, цілком достатньо для того, щоб викликати таку гостру серцеву недостатність і смерть».

Комп'ютер, а не голова

Комп'ютер, а не голова

«Книга рекордів України» поповнилась ще одним рекордсменом — львів'янин Андрій Слюсарчук, про якого вже писала «УМ», встановив тепер уже офіційні два рекорди iз запам'ятовування. І їх офіційно зафіксували представники «Книги рекордів України», які засвідчили також побиття ще й світового рекорду із запам'ятовування. Щоправда, процес встановлення у Львові гіннессівського рекорду в номінації «Людина: унікальні можливості» відзначилось помітним хвилюванням самого рекордсмена. Виснажившись після кількох не зовсім вдалих, на його думку, спроб відтворити випадкові числа з п'яти таблиць, він попросив перенести встановлення рекорду на вечір того ж дня.