Компроміс між європейськістю та «довгобудом»

Компроміс між європейськістю та «довгобудом»

Львівські лікарняні «довгобуди» багато років були «фішкою» для будь-якої влади — їх мало не щороку «відкривали» міністри та «губернатори». Втім від перерізання стрічок та запуску в роботу лише невеличкої частини медичних потужностей цих центрів мало що змінювалось. Частина лікарняних корпусів у цих львівських центрах працюють уже роками.

По благословення до Валентина

Покровительства в святого Валентина просять віруючі у Львівській області. Тут, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в містечку Самбір, зберігаються мощі святого Валентина. В церкві часто можна зустріти молодих людей, особливо незаміжніх дівчат, які просять у святого допомоги обрати супутника життя. Як пише Західна інформаційна корпорація, поклонитися святому приїжджають навіть з інших куточків України. Просять опіки у святого Валентина і хворі на епілепсію, бо він є покровителем цих хворих.

Ремонт руйнує «П'ємонт»

У Львові мешканці будинку на вулиці Головацького, 38 серед ночі були налякані незрозумілим шумом. Як з'ясувалося, тріщав сам будинок, а згодом по стінах поповзли і тріщини. За словами керівника прес-центру Головного управління МінНС у Львівській області Павла Василенка, більшість мешканців квартир не змогли самостійно вийти зі своїх помешкань, оскільки тріщини в стінах призвели до перекосів вхідних дверей.

Дай шахтi волю

«Збиткові вуглевидобувні шахти варто віддати в приватні руки, а не просто закрити», — про це заявив голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, підбиваючи підсумки першого року свого перебування на посаді «губернатора». Це просто дешевше — адже закриття однієї шахти може обійтися області в 100 мільйонів гривень. А оскільки таких великих коштів на це в бюджеті не передбачено, приватизація виглядає правильним кроком.

Вбили i забули

На польсько-українському кордоні браконьєри підстрелили рідкісного зубра, занесеного до міжнародної Червоної книги. Інформацію про це «УМ» підтвердили в Держуправлінні екології та природних ресурсів у Львівській області, а також у Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби. «Ми отримали повідомлення від польської сторони про те, що на територію України зайшов поранений зубр.

Слизька доля на колесах

Слизька доля на колесах

Про моторошну автокатастрофу, що сталася в Турківському районі на Львівщині у грудні, говорили багато. Тоді, під час падіння рейсового автобуса з семиметрового мосту, загинуло дев'ятеро пасажирів, а ще шість тяжко травмувалися. Водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі через відсутність «зимових» шин та, як потім з'ясувало слідство, через технічну непридатність автобуса.

Пробіжусь Україною заради дітей

Пробіжусь Україною заради дітей

Андрій Максимович, 20-річний студент факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, у досить оригінальний спосіб вирішив допомогти українським немовлятам. Він має намір пробігти 1473 кілометри — від східних до західних кордонів України. Під час підготовки до всеукраїнського марафону, а також після нього Андрій разом з іншими молодими активістами збиратимуть благодійні кошти для пологових будинків Львова та Донецька. «Пробіг заради дітей» влаштовують випускники програм академічного обміну в США, обміну майбутніми лідерами та інша активна молодь України.

Назад у мери

Шевченківський район Києва поновив Любомира Буняка на посаді міського голови Львова. Про це журналістів поінформував сам пан Буняк. Нагадаймо, ухвалою 16 сесії 4-го скликання від 27 вересня 2005 року №2561 «Про дострокове припинення повноважень міського голови м. Львова» достроково припинено повноваження міського голови. На підставі цієї ухвали секретар Львівської міськради — виконуючий обов'язки міського голови Зеновій Сірик видав розпорядження № 769 від 28 вересня 2005 року «Про вступ до виконання повноважень міського голови».

Котигорошко проти Шрека

Ляльковий мультиплікаційний серіал про пригоди Котигорошка зробила львівська продюсерська студія «Галичина-фільм». Відзняті десять серій по десять хвилин кожна залишилось тільки озвучити. Про це кореспондентові «України молодої» розповів директор студії Василь Босович. За його словами, зараз тривають переговори з одним із телеканалів (з яким саме, наразі не кажуть) про те, щоб створити ще й мальовану, анімаційну версію казки.

Сніг кружляє і... калічить

Mинулого року, 8 березня, в родині Муканів зі Львова сталася пригода, яка кардинально змінила життя молодих людей. Дівчинка та її рідні того дня поверталися з театру і прогулювалися центром міста, коли на неї та її маму впала злощасна снігова брила (за іншою версією — буруля). Впала з даху будинку на проспекті Свободи, 19/21, який належить ДП «Бристоль». Травма, завдана тоді Оксанці, була дуже серйозною — брила, зачепивши руку мами, впала дитині на голову і фактично проломила череп. Вдавлений перелом кісток склепіння черепа, забій головного мозку, крововилив — такі травми, за словами Марії Мукан, мами потерпілої дитини, описані у висновку судово-медичної експертизи. «Коли приїхала «швидка», ми думали тільки про свою дитину, наш стан можна лише уявити, — розповідає пані Марія. — Коли ми вже сідали в карету швидкої, хтось вигукнув: «Тринадцять, запам'ятайте, тринадцять!», маючи, очевидно, на увазі будинок, з якого впала буруля». Оксанка Мукан ще й досі лікується, а тому не відвідує школу, вчителі приходять до неї додому. Медики кажуть, що травма, яку отримала дівчинка, могла взагалі забрати її життя, і лише зусилля хірургів та ще, можливо, чудо, її врятували.