«Ми з вами догралися»

«Ми з вами догралися»

Наробивши «шороху» серед івано-франківських правоохоронців, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вирушив до сусіднього Львова — аби представити там нового начальника обласного управління МВС та добряче висварити місцеву міліцію.

Гіпсові «глупості»

Гіпсові «глупості»

Уже майже легендарному міському голові Львова Любомиру Буняку поставили пам'ятник. Зріст — півтора метра, на голові — корона, виготовлена з водопровідних кранів. У руках — символічні рештки міської Ратуші, а під ногами — знову ж таки водопровідна труба. Таким уявив собі анонімний скульптор мера Львова і не прогадав: коли пам'ятник відкривали на центральній площі міста, перед Оперою, у навмисне помпезній обстановці, львів'яни сміялись від щирого серця, впізнаючи в гіпсовій постаті свого «рідного» до болю мера. Адже обіцянок забезпечити Львів цілодобовим водопостачанням, як показав час, Любомир Буняк не виконав.

«Зелена» громадськість пише листи «зеленому міністру»

«Зелена» громадськість пише листи «зеленому міністру»

Листа до міністра охорони навколишнього природного середовища України Павла Ігнатенка написала екологічна журналістська громадська організація WETI. Від імені громадськості Львівщини вона просить посприяти поверненню колишнього заповідного урочища «Корналовичі» та колишніх земель заказника «Бориславський» у природно-заповідний фонд Львівської області. Крім цього, міністра просять дати оцінку рішенню Львівської обласної ради від 1999 р., яке, власне, і скасувало заповідний статус низки об'єктів.

Нові заяви про старе

У львівському Національному музеї новий директор — працівник цього ж музею з майже тридцятирічним стажем Ігор Кожан. Його призначили директором відповідним наказом Міністерства культури і туризму України після того, як більшість працівників Нацмузею підписались під зверненням до Мінкультури, в якому висловились за пана Кожана. Попередній директор установи, Тетяна Лупій, навколо особи якої останні місяці тривали численні конфлікти в колективі, доходило навіть до пікетів та голодування, поставила під сумнів законність та справедливість рішення міністерства.

Найпотужніша приватизація — на Львівщині

Львівська область посідає перше місце в Україні за кількістю приватизованих об'єктів комунальної форми власності і друге місце — за кількістю приватизованих об'єктів загалом. Про це повідомила прес-служба регіонального відділення Фонду держмайна в Львівській області.

І знову «пропалі грамоти»

П'ять стародруків XVIII століття зникли з фондової збірки «Ста-родруки кириличні» Львівського національного музею. Про це у листі до міністра культури Оксани Білозір написала головний хранитель Нацмузею у Львові Данута Посацька.

Рекорд від Ельзи та Еріка

Батьки новонароджених левенят — левиця Ельза та лев Ерік — живуть у приватному зоологічному куточку відомого бізнесмена та мецената Івана Білака з прикарпатського райцентру Самбір, що на Львівщині. Окрім хижаків, Іван Білак зібрав у своєму зоопарку ще й мавп, ведмедів, оленів, страусів, лисиць та павичів.

Безпритульні фотографи

Безпритульні фотографи

«Бомж», безпритульний, бездомний — слова, якими ми позначаємо інший світ, світ по той бік прописки та затишної квартири. Ми бачимо цих людей крізь призму наших стереотипів і рідко замислюємось над тим, яким постає наш світ у їхніх очах. Глибше у це вникнути вирішили молоді львівські митці Андрій Лінік та Володимир Різник — нещодавно вони відкрили у Львові виставку фотографій, зроблених... «бомжами».

Прозорiше не буває

Вступні тести абітурієнтів у Львівському національному університеті імені Івана Франка відтепер повністю покладуть «на плечі» сканерів та комп'ютерів. Нова система «сканування і розпізнавання талонів відповідей» уперше замінить ручний режим перевірки відповідей вступників. Ректор «Франкового університету» Іван Вакарчук, презентуючи новинку, зазначив, що система значно спростить роботу екзаменаційних комісій, а також абсолютно виключить можливість впливу «людського фактора» на результати тестувань.