«Нова хвиля» без Пугачової

У вівторок у Юрмалі в концертному залі «Дзинтарс» почався Міжнародний конкурс молодих виконавців естрадної пісні «Нова хвиля–2010». У цьогорічному конкурсі беруть участь 17 учасників із 13 країн, проте кількість представлених країн «далекого зарубіжжя» ще ніколи не заважала організаторам проводити фестиваль як мегасолянку російської попси. І ні присутність поп–стар Тоні Брекстон, ні італійського тенора Алесандро Сафіни на цьогорічному фестивалі не впливають на загальну «совкову» естетику фестивалю, він усе одно виглядає як виїзна тусовка московського поп–істеблішменту. Не в останню чергу завдяки ведучим — незмінна Ксенія Собчак, резиденти Comedy Club, гламурна телеведуча Лєра Кудрявцева.

Нестерпна легкість кулінарного мистецтва

Нестерпна легкість кулінарного мистецтва

Сезонний одяг, літній, наприклад, є, і кухня сезонна теж існує. Так нас створив Господь, що космічна антенка організму реагує на зміни в природі — токи соків по стовбурах дерев, температурну щедрість сонця, чуттєвість землі. По правді, влітку взагалі не хочеться готувати, відкриті тераси кафе — найкращий друг і порадник, коли захочеться перекусити. А такі місця, як одеський ресторан «Дача» на Французькому бульварі — цілодобова мрія закатованої урбанізмом свідомості. І щоб повітря між яблунями пахло морем…

Нєістовий Нікас

Нєістовий Нікас

У неділю о 18.00 у найновіший п’ятизірковий готель столиці «Інтерконтиненталь» підтягалися завсідники модних тусовок — тут з імперським розмахом і псевдокласичним пафосом відкривалася виставка модного московського художника Нікаса Сафронова. Забрати своє запрошення в організаторів виявилося справою складною — у залах прийомів на підвальному поверсі погано працював мобільний зв’язок.

Ягідно і вигідно

Ягідно і вигідно

Літо щодня додає свіжих фарб і смаків. Уже на базарі є огірки з городу, і тепличні не хочеться брати ні за які калачі, херсонські помідори самі лягають у руки, мелітопольська черешня — розкіш, чорниця і порічки — у кожної другої бабуні. А скоро будуть справжні абрикоси і перші домашні яблука. «Смачна» сторінка «УМ» не стомлюється друкувати літні рецепти фруктово–ягідних десертів — це ж так смачно, вишукано і корисно.

Арт–некрофілія

Арт–некрофілія

Вересневі торги Sotheby’s стали поворотним пунктом у розвитку сучасного мистецтва. Після того як за 218 творів найвідомішого британського художника Деміена Херста заплатили 111 мільйонів 577 тисяч фунтів стерлінгів (198 мільйонів доларів), хто буде слухати принципових мистецтвознавців, які наполягатимуть, що коров’ячі голови та тигрові акули в формаліні — то не мистецтво? На щастя, наш вітчизняний олігарх Віктор Пінчук вчасно захопився contemporary art, і всі бажаючі в Україні могли самі скласти думку про мистецько заформалінені Херстом коров’ячі голови, подивившись їх у PinchukArtCentre минулого року.

Історія одного «юного орла»

Історія одного «юного орла»

28 листопада співаючий ректор Національного університету культури і мистецтв, ресторатор Михайло Поплавський в Палаці «Україна» робить мегашоу «Золота десятка». Правильно подана піарвідділом інформація звучить культурно: «Захід присвячений 10річчю проекту «Співаючий ректор».

«ВВ» мінус Піпа

«ВВ» мінус Піпа

У суботу «Всеукраїнський квартирник» у Міжнародному центрі культури і мистецтв давали культові–прекультові українські рокери — «Воплі Відоплясова». Вперше без бас–гітариста Олександра Піпи, який остаточно вибрав «Борщ». У записках публіка кілька разів запитувала, де прекрасний Піпа, а Скрипка відповідав, що Піпа пішов в іншу групу, але вони залишилися друзями. Вперше на великому концерті Піпу замінив Олексій Мельченко.

Дуб. Віктору від Жерара

Дуб. Віктору від Жерара

У минулу неділю всесвітньо відомий актор Жерар Депардьє прилетів на день до Києва, щоб узяти участь у закритті кінофестивалю «Молодість». Прилетів із Москви, де в суботу представляв своє вино із замку «Шато де Тіньє», яке відтепер продаватиметься в Росії, і отримував орден Петра Великого І ступеня.

Поплавський покаже, як кропиву любити!

Поплавський покаже, як кропиву любити!

Михайло Поплавський, співаючий ректор Київського університету культури і мистецтв, екс-нардеп, бізнесмен і просто людина-бренд відкрив ресторан «Кропива». На 240-му кілометрі автобану «Київ-Одеса». Попередні сім ресторанів, готелів і кафе Поплавського розташувалися на відрізку між 235 і 252 кілометрами тієї ж одеської траси (поблизу рідного села М. М. — Мечиславка Ульянівського району Кіровоградської області) по дорозі з Києва на Одесу. А «Кропива» — з руки тим, хто з Одеси до Києва їде. Недавно Михайло Михайлович на цій трасі відкрив перший елітний туалет «Поплавок». Навряд чи кого здивуєш — платний чи безплатний туалет, все-одно брудні й смердючі ці придорожні клозети. Але став би Поплавський з його грамотними бізнесовими замашками братися за таку справу, якби не нова концепція.

Іменини в Ірини

Іменини в Ірини

Володимир Шинкарук, викладач Житомирського університету, відомий музикант і конферансьє одним із перших серед публiчних людей скористався новою послугою «Укрпошти» і замовив доньці на день народження два комплекти поштових марок. Більше того, він не втримався до 31 липня, і подарував дві «картини» — листи із марками під склом і в рамці — за півмісяця до події. Пан Володимир сказав «УМ», що замовив по 500 марок двох видів. Ірина була в захваті: поштовий «документ» зі своїм обличчям — це тобі не банальні парфуми чи потрібна в господарстві «вєщ». До того ж ці марки, очевидно, стануть предметом «полювання» філателістів.