Святе мiсце порожнiм не буває

Святе мiсце порожнiм не буває

Перше, що вражає того, кому пощастить поспiлкуватися з панi Есрою Шакар — її пристойне володiння українською мовою. Усе стане зрозумiлим, якщо скажу, що панi Шакар вiсiм рокiв працювала в посольствi Туреччини в Українi i офiцiйна її посада — аташе з питань культури, туризму та iнформацiї посольства Турецької Республiки в Українi.

Підкорення Сванетії

Підкорення Сванетії

Туризм поєднує в собі і пізнання світу, і спорт, і відпочинок. Отже, може задовольнити смаки й уподобання кожного небайдужого до мандрів. Зважаючи на ветеранський вік більшості учасників нашої подорожі-керівнику групи Володимиру Дімітрюку майже 63, дещо менше Володимиру Грипасю й Олегу Дубині, і лише Михайла Квартюка та Ольгу Давидову можна вважати молодими, — ми мали б обрати останнє.

Від руїн — до візитки

Від руїн — до візитки

Мандрівники, які найбільше цікавляться давніми фортецями та палацами, серед найпривабливіших для себе регіонів однозначно назвуть Тернопілля. Адже за кількістю старовинних замків ця область займає перше місце в державі (тут зосереджено більше третини всіх українських оборонних споруд або їх руїн — 34).

«Wizz Air Україна» пішла не остаточно?

Після того, як припинила роботу авіакомпанія «Wizz Air Україна», у наших мандрівників помітно звузилося поле для маневру — вже не так просто знайти дешеві варіанти мандрівок у Європу. Доводиться або платити більше, або пересідати на автобуси, або шукати точки вильоту в сусідніх країнах — Польщі, Словаччині, Молдові тощо. Але, як виявилося, припинення діяльності «Wizz Air Україна» не є остаточним.

«Олл інклюзив» для терориста

«Олл інклюзив» для терориста

Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel).

«У нас таких «туристів» пів-Донбасу!»

«У нас таких «туристів» пів-Донбасу!»

Відомий російський мандрівник, засновник туристичного «Форуму Вінського» Сергій Вінський отримав відмову при спробі в’їхати в Україну. Скандал? Не без того. Формальною причиною видворення Вінського одразу по прибуттю із Москви в аеропорт «Жуляни» стала «не підтверджена мета перебування на території України».

Острів втрачених ілюзій

Острів втрачених ілюзій

Упродовж останніх 23 років незалежності України кожен курортний сезон у Криму традиційно отримував оцінку — ніякий. За цей період вислів перетворився на таке собі гасло або навіть мантру. Так говорили у 1993 році, коли Крим прийняв лише 2,5 млн. туристів.

Крим-то голий!

Ще у квітні Олена Юрченко, міністр курортів і туризму анексованого Криму, коментуючи збільшення авіарейсів iз РФ у Сімферополь, казала російському порталу «Інтерфакс-Туризм»: «...Не залишається жодних сумнівів стосовно того, що туристичний сезон 2014 року відбудеться».

Що дістаємо з «широких штанин»

Що дістаємо з «широких штанин»

Молдова може отримати безвізовий режим із Європейським Союзом уже на початку 2014 року. «У Кишиневі дуже серйозно займаються цим питанням. Що ж стосується України, то там трохи складніше все йде, але йде», — повідомив днями журналістам Лінас Лінкявічюс, глава МЗС Литви, яка головує в Євросоюзі.

Між люстерком та водоспадом

Між люстерком та водоспадом

Три тисячі мешканців норвезького містечка Р’юкан, що в області Телемарк на захід від Осло, від вересня до березня не бачать сонця, оскільки цей населений пункт розташований у глибокій долині Вестфйорддален між двох гір. Цього року все зміниться завдяки... велетенським дзеркалам, встановленим на гірських схилах.