Із рюкзаком — у земську школу: мандрівка до архітектурних шедеврів Сластіона

Із рюкзаком — у земську школу: мандрівка до архітектурних шедеврів Сластіона

На початку 1914 року полтавський губернатор Багговут повідомляв міністра внутрішніх справ Російської імперії про те, що в Лохвицькому повіті на загальних зборах Товариства взаємодопомоги вчителів

Вишиванки цеглою: чому варто побачити архітектурні перлини українського модерну на Полтавщині

Ці будівлі на початку ХХ століття стали поряд із церквами архітектурними домінантами й окрасою багатьох сіл Лохвицького повіту на Полтавщині.

Стара Сіль, Лаврівський монастир і різноликі храми: приховані перлини Карпат

Стара Сіль,  Лаврівський монастир і різноликі храми: приховані перлини Карпат

Цей природний феномен Карпат вражає уяву навіть бувалих у бувальцях мандрівників. Йдеться про Скелі Довбуша, що поблизу села Бубнище на Івано-Франківщині.

Теги: туризм

Рахувалися Варшава і Бахчисарай

Рахувалися Варшава і Бахчисарай

Це невелике місто у другій половині ХVІ — на початку ХVІІ століття стало поряд із Запорізькою Січчю основним осередком національного відродження України. Такому високому статусу Острог завдячував славетному роду князів Острозьких, що з кінця ХІV до середини XVІІ століть мали тут свою резиденцію.

У надрах Оптимістичної

У надрах Оптимістичної

На Поділлі серед природних феноменів більш відомі Дністровський каньйон та Подільські Товтри, які, за результатами iнтернет-опитування, потрапили до семи чудес природи України. Адже вони доступні погляду кожного. А про занурений у вічну темряву світ подільського карсту, масштаби якого важко піддаються уяві і який тільки частково відкрив свої таємниці, знає обмежене коло осіб.

Шляхом апостола Якова

Шляхом апостола Якова

Ми йдемо по маршруту, прокладеному понад тисячоліття тому. На шляху — вимурувані з дикого каменю церкви, обнесені кріпосними стінами монастирі й замки феодалів, середньовічні притулки для пілігримів (альберге) і харчевні. А попереду, позаду — пілігрими, що йдуть в одному напрямку — до іспанського міста Сант-Яго де Компостела.

Крижана романтика

Крижана романтика

Під крилом «Боїнга» промайнули в ранковому серпанку засніжені вершини Заілійського Алатау, провіщуючи нам близький похід по Центральному Тянь-Шаню. Нетривалий прикордонний контроль в аеропорту колишньої столиці Казахстану, і замовлений заздалегідь мікроавтобус вирушив у 11-годинну подорож до центру Іссик-Кульської області Киргизстану — міста Каракол (колишній Пржевальськ).

Підкорення Сванетії

Підкорення Сванетії

Туризм поєднує в собі і пізнання світу, і спорт, і відпочинок. Отже, може задовольнити смаки й уподобання кожного небайдужого до мандрів. Зважаючи на ветеранський вік більшості учасників нашої подорожі-керівнику групи Володимиру Дімітрюку майже 63, дещо менше Володимиру Грипасю й Олегу Дубині, і лише Михайла Квартюка та Ольгу Давидову можна вважати молодими, — ми мали б обрати останнє.