Давайте фінанси без «романсів»

Давайте фінанси без «романсів»

Рішучість Президента, з якою вiн засукував рукави перед розпуском парламенту, передалася й на вчорашній день. Віктор Ющенко вирішив не панькатися з рішенням уряду, який засідав до глупої ночі, щоб підтримати постанову Верховної Ради про засудження президентського указу. Глава держави зупинив дію того урядового рішення.

Кому що, а опозиції — вибори

Кому що, а опозиції — вибори

Учора і «Наша Україна», і Блок Тимошенко оголосили, що вже починають виборчу кампанію. Зокрема, виборчий штаб НСНУ очолив В'ячеслав Кириленко — таке рішення було ухвалене на екстренному засіданні президії «Нашої України». Заступниками Кириленка стали Юрій Єхануров, Зіновій Шкутяк та Ігор Кріль.

Парламент працюватиме до виборів, а указ Президента уже набрав чинності

Парламент працюватиме до виборів, а указ Президента уже набрав чинності

Народні депутати працюватимуть у Верховній Раді доти, поки не пройдуть нові вибори і народ визначить новий склад законодавчого органу України. Це чітко встановлює 81-ша стаття Конституції: «Повноваження народного депутата України припиняються достроково також у разі дострокового припинення відповідно до Конституції України повноважень Верховної Ради України — в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання».

Як депутати Ірак виглядали

Як депутати Ірак виглядали

О 21-й годині 2 квітня, щойно з Банкової запахло смаженим, парламентська коаліція зібралася на позачергове засідання Верховної Ради. Власне, запрошували на засідання всіх, але опозиційні фракції його проігнорували. На той час Президент іще не оголосив народові про своє рішення, тому нардепи сходилися «під купол» ВР, усе ще сподіваючись на те, що «якось обійдеться». Зрештою, була ж уже така сама ситуація — у серпні, коли з вуст Віктора Ющенка, здавалося, уже напевне мали злетіти слова вироку нинішньому скликанню парламенту. Тоді депутати також негайно збіглися на позачергове засідання, яке, згідно з відповідною постановою ВР, у разі початку консультацій щодо розпуску парламенту можна збирати без жодної бюрократичної тяганини. Але ж тодi таки обійшлося...

Без шуму, пилу і Ківалова

Без шуму, пилу і Ківалова

Якщо послуговуватись мовою кінематографа, то зараз Центральна виборча комісія готується зняти пріквел на вибори-2006. Тобто прокрутити час назад і написати (точніше, переписати) початок історії, обравши таку Верховну Раду, якою вона мала б бути від самого початку — з парламентською більшістю, що відповідає справжньому розкладу електоральних симпатій. Головне — це «забезпечити волю людей і закон, забезпечити проведення демократичних виборів — спокійно, без шуму», — наголосив Президент країни Віктор Ющенко у вчорашній розмові з головою ЦВК Ярославом Давидовичем. Давидович, у свою чергу, пообіцяв вкластися у встановлені законом терміни і виклав перед керівником держави перелік заходів, які слід організувати перед початком дострокових виборів, що відбудуться, згідно з президентським указом, 27 травня цього року.

Тільки б не було війни...

Тільки б не було війни...

Світ реагує на події в Україні спокійно. Як повідомив учора на брифінгу журналістам заступник голови секретаріату Президента Олександр Чалий, у своїй реакції на політичну ситуацію в Україні міжнародна спільнота «не висловлювала позицій, які б викликали занепокоєння» у Банкової. За словами Чалого, секретаріат відслідковує реакцію країн на указ Віктора Ющенка про розпуск парламенту, і «в цілому ця реакція збалансована, вона спокійна». При цьому заступник керівника СП додав, що іноземні держави, безперечно, потребують додаткової інформації про те, що відбувається в Україні. Наразі ж «головний месидж», який Україна отримує з-за кордону, — «що всі політичні сили, які сьогодні врегульовують ситуацію, повинні діяти в конституційний, правовий спосіб, iз повагою до конституційного порядку і норм демократії», — сказав Чалий, підкресливши, що це збігається з позицією Президента. Як повідомив представник Банкової, глава держави планував провести телефонні розмови з президентами країн, які є стратегічними партнерами України.

Знов наказ йому на Захід...

Знов наказ йому на Захід...

Оскільки про народ у нас найчастіше згадують напередодні виборів, можна стверджувати, що підготовка до них уже починається. Приміром, міський голова Донецька Олександр Лук'янченко на зустрічі з журналістами, коментуючи указ Президента про розпуск парламенту, вже встиг висловити співчуття пересічним українцям: «Іде чергова боротьба за владу, в якій потерпілим є народ».

Ось, гаранте, пергамент — розпусти ми парламент

Ось, гаранте, пергамент — розпусти ми парламент

Віктор Ющенко оголосив свій вирок нинішньому парламенту після дев'ятої вечора. Відтак консультації з керівництвом Верховної Ради тривали сім годин. Рекорд літніх переговорів зі стороною Януковича на Банковій не побили, але навіть за цей час журналісти встигли добряче змерзнути.

Щастя міністра — Янукович поряд!

Щастя міністра — Янукович поряд!

Навіть на телеекранах було помітно, як тряслися руки у більшості членів Кабміну, що позавчорашнім вечором зненацька отримали до своїх посад дві принизливі букви — в. о. Войовнича риторика і надмірно грізний вигляд, як знають навіть студенти психологічних факультетів, свідчать про розгубленість та невпевненість у своїх вчинках. Щоби приховати свій страх, колишні міністри багато говорили, охоче коментували та наввипередки погрожували.

Ситуація штатна, без мобілізації

Ситуація штатна, без мобілізації

Учора Президент Віктор Ющенко зустрівся з керівниками силових структур. На Банкову прибули не лише секретар РНБО Віталій Гайдук, керівник МВС Василь Цушко, Генпрокурор Олександр Медведько, міністр оборони Анатолій Гриценко та в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко, а й голова Держприкордонслужби Микола Литвин, начальник Генштабу — головнокомандувач Збройних сил України Сергій Кириченко, командувач Внутрішніх військ МВС Олександр Кіхтенко, керівник Головного управління розвідки Міноборони Олександр Галака та голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Майдан «посинів»

Майдан «посинів»

Починаючи з полудня понеділка, весь посполитий люд український прикипів до телеекранів та радіоприймачів, які передавали суперечливі сигнали з будинку на Банковій, де Президент радився з коаліціянтами й опозиціонерами про те, як би їх розпустити. Всі чекали передбачуваної розв'язки: Віктор Ющенко підписує і оголошує указ про розпуск Верховної Ради, а вона у свою чергу не розходиться і (виходячи за рамки повноважень) оголошує указ Президента неконституційним. Перше звершилося близько дев'ятої вечора, друге — за півгодини по тому. Погляди звернулися на Майдан. Саме «помаранчевий» Майдан мав, на загальну думку, дотиснути регіонально-комуно-соціалістичну більшість у Верховній Раді. Одразу по голосуванні у ВР лідери об'єднаної опозиції Юлія Тимошенко, В'ячеслав Кириленко та Юрій Луценко оголосили, що об 11-й вечора вийдуть на головну революційну арену країни й звернуться до народу. Журналісти і просто кияни сподівалися почути заклик «На Майдан!», а натомість почули таке знайоме слово... «стабільність».

Всі статті рубрики