Лілія Подкопаєва: Страждаю від того, що не знаю української мови

Лілія Подкопаєва: Страждаю від того, що не знаю української мови

Дворазова олімпійська чемпіонка, абсолютна чемпіонка Європи і світу зі спортивної гімнастики 33–рiчна Лілія Подкопаєва пішла з великого спорту півтора десятка років тому. В арсеналі нагород Леді Под, як мініатюрну гімнастку з України називали у США, 45 золотих, 21 срібна та 14 бронзових медалей. Успішна Лілія, яка періодично протягом усіх цих років учить гімнастичної майстерності американських дітей, не приховує, що хотіла б продовжувати на Батьківщині телекар’єру.

Валентин Щербачов: Легіонери заважають розвиватися і спортсменам, і журналістам

Валентин Щербачов: Легіонери заважають розвиватися і спортсменам, і журналістам

На хвилі Євро­2012 тема спорту цікава навіть тим, кого вона ніколи не зачіпала. Оскільки футбол й інші види спорту приходять до нас у більшості випадків через екрани телевізорів, це гарний привід поговорити про те, наскільки професійними є спеціалізовані трансляції й проекти на вітчизняному ТБ. Своїми думками з приводу ділиться Валентин Щербачов, заслужений журналіст України і майстер спорту.

Футбол, який не побачили українці

Футбол, який не побачили українці

Здавалося б, чемпіонат Європи, який прийшов у гості в Україну, — це можливість для мільйонів простих українців перепочити від політичної вовтузні та інших проблем «у ящику» і щиро по­вболівати перед телевізором за свою національну збірну. Проте, як виявилося, далеко не всі охочі з числа українських уболівальників змогли долучитися до свята футболу в прямому ефірі. За бортом домашнього Євро залишилися мільйони простих сільських любителів футболу, які мешкають в українській глибинці. «Рятуйте! — майже кричали численні читачі «УМ», розриваючи редакційний телефон. — Половина України сидить без футболу і не бачить матчів збірної по УТ–1!»

Чому так сталося? І якою взагалі була якість висвітлення Євро–2012 на наших телеекранах? «Україна молода» спробувала розібратися.

Сергій Андрушко: Я намагався порушувати резонансні теми

Сергій Андрушко: Я намагався порушувати резонансні теми

Сергій Андрушко на каналі СТБ працював з 2000 року до початку нинішнього місяця. Репортер за роботу над сюжетами для випусків «Вікон. Новин» у 2010–му отримав найвищу професійну відзнаку — «Телетріумф». Але перейшов у департамент документалістики каналу, звідки знову повернувся у «Вікна» цієї весни. Втім за півтора місяця роботи у новинах в ефір не вийшло аж чотири сюжети визнаного профі. У них розповідалося про реагування влади на критику ЗМІ, якість підготовки Києва до Євро–2012, зокрема розподіл кількох мільйонів гривень, виділених КМДА на реконструкцію будівель. Редактор «Вікон» Володимир Павлюк каже, що його не влаштовувала якість сюжетів Андрушка. Натомість Сергій переконує: такими словами просто прикривається цензура.

Тетяна Цимбал: Свою роботу я називаю малюнками на піску

Тетяна Цимбал: Свою роботу я називаю малюнками на піску

Дивитися телевізор чи ні — справа добровільна. Й обирати програму — серйозну чи розважальну — кожен глядач може на власний розсуд. Але обов’язок телебачення, що живе за рахунок платників податків, показувати проблеми людей і вести дискусії, як їх вирішити. На Першому Національному один iз найпомітніших соціальних проектів — «Віра. Надія. Любов». З його ведучою, Тетяною Василівною Цимбал, наша розмова.

«П’ять зірок» від телемандрівників

«П’ять зірок» від телемандрівників

Незалежно від того, на яку пору року випадає відпустка, саме літо найбільше надихає на роздуми про відпочинок. Багато хто вимальовує в уяві «картинки» омріяних незвіданих маршрутів. Утім немало й таких, хто «пішов би туди, не знаю куди». Щоб визначитися, можна перелопатити путівники і проштудіювати інтернет. А можна спитати, які місця найкращі, у телемандрівників.

Ілона Довгань: Просто комфортно влаштуватися — мені нецікаво

Ілона Довгань: Просто комфортно влаштуватися — мені нецікаво

Ілона Довгань після підписання листа проти цензури на каналі «1+1» у 2010 році «за власним бажанням» звільнилася з великого каналу. Тепер її можна побачити — якщо у вас кабельне чи супутникове телебачення або маєте змогу дивитися інтернет–трансляції — на каналі ТВі.

Костянтин Грубич: Поєднати комерцію і соціалку — непросто

Телевізійна творчість Костянтина Грубича строката: і в програмах для дітей знімався, і відзначеним «Телетріумфом» кращим репортером став, і «Глухоманія» у його біографії була, і «Смачна країна». Останні роки тележурналіст — захисник прав споживачів на каналі «Інтер». Ведучий і керівник проекту «Знак якості» розповідає про особливості своєї роботи і те, як його знання про продукти стають прикладними

Олександр Педан: Трапляється, мене рідні бабусі не впізнають

Олександр Педан: Трапляється, мене рідні бабусі не впізнають

Олександр Педан на телебачення прямував з КВК, через «Камеді Клаб», тому, зрозуміло, що його стезя — розважальна. Чи може з’явитися він у чистої води гумористичному телепроекті? Якою може бути нова зустріч у кадрі з раніше неподільними у «Підйомі» Фреймут і Притулою? Що робитиме Новий канал без гендиректора Ірини Лисенко? Про все це ми говорили з Олександром до 10–ї ранку у ще зачиненому «відкритому» кафе біля офісу каналу.

Святослав Цеголко: Намагаємося боротися з антиукраїнським телебаченням

Святослав Цеголко: Намагаємося боротися з антиукраїнським телебаченням

Святослав Цеголко — телеведучий і шеф–редактор проектів «5 каналу». З ним ми говоримо про те, як стають кращим репортером, наскільки важливим для журналістської кар’єри є місце роботи, і про нинішній статус «каналу чесних новин».