Європа — за Ющенка, Росія та Африка — за Януковича

Європа — за Ющенка, Росія та Африка  — за Януковича

Вибори по закордонному виборчому округу для «Нашої України» закінчилися певною, хоча й не надто значною, сатисфакцією після програшу Партії регіонів та БЮТ. За межами України «ющенківський» блок таки здобув перше місце: «Нашій Україні», за попередніми даними (після обробки майже 90 відсотків бюлетенів), віддали свої голоси трохи більше ніж 41 відсоток українських емігрантів із чинним українським паспортом. Партія регіонів здобула почесне друге місце з майже 20 відсотками, а БЮТ «за кордоном» лише третя — менше 18 відсоткiв.

Поствиборче похмілля

У голові гуде. Очі дивляться, але мало що бачать. Вуха слухають, але мало що чують. Мозок ковтає інформацію, але вже майже не спроможний її проаналізувати. Потік думок позбавлений логічної послідовності. Втома після безсонної виборчої ночі та марафону між штабами та прес-центрами дається взнаки.

Дежа вю в біло-червоних тонах

Дежа вю в біло-червоних тонах

Тимчасовий прес-центр Блоку Тимошенко, відкритий у неділю в обід, знайти було неважко. Одну із невеликих симпатичних споруд Київської філармонії на Володимирському узвозі урочисто прикрашали гірлянди з червоних і білих кульок, поруч стояв цілий автосалон на чолі з крутим «Бентлі». На вході та всередині — багато охоронців, серйозність яких контрастує із сердечками на бейджах. Правда, ніхто з них речі на наявність зброї чи ще якихось небезпечних засобів не перевіряє.

У «Зоряному» все спокійно

У «Зоряному» все спокійно

Атмосфера в «синьому» штабі в багатьох моментах нагадувала позаминулорічну, під час президентських виборів. Основні обличчя Партії регіонів виходили до преси вкрай рідко, працівники розкішно обставленої прес-служби на шосту вечора толком не могли сказати, о котрій саме годині відбуватимуться брифінги лідерів блоку. Надвечір тут можна було побачити Януковича-молодшого, але ажіотажу серед журналістів це не викликало. До закінчення голосування до преси виходив доповідати здебільшого не надто відомий загалу один із керівників виборчого штабу Партії регіонів Василь Джарти, із колишніх донецьких начальників. Він регулярно розповідав про зафіксовані спостерігачами ПР порушення про всій Україні, здебільшого на заході чи в центрі. Але, чесно кажучи, факти, наведені паном Василем, не надто вражали своєю серйозністю, якщо пригадати скарги «регіоналів» щодо порушень у «помаранчевих» регіонах під час виборів-2004.

Шашлик під час посту,

Цього тижня українські азербайджанці відзначили свій Новий рік, або, по-їхньому, Новруз Байрами. Але замість того щоб під биття курантів загадувати бажання та запивати їх шампанським, азербайджанці... перестрибували через вогонь. А наше звичне олів'є на їхніх столах заміняв плов. Ну і, звісно, не обійшлося без шашликів та щохвилинних тостів. Хоча, зважаючи на те, що свято припало на останній передвиборчий тиждень, здебільшого цим тостам бракувало кавказької «родзинки», зате політики в них було аж забагато. Адже азербайджанська діаспора в Україні, як виявляється, є достатньо політично активною.

Кінець білоруській романтиці

Кінець білоруській романтиці

«Ви часом не знаєте, де зараз журналістка Тетяна Снітко? У неї мобільний не відповідає». — «Ні. А вона вночі була на площі?» — «Була» — «Тоді будемо шукати», — це все, що нам відповіли у білоруському правозахисному центрі «Вясна», де часто можна було застати власкора «УМ» у Мінську Тетяну Снітко.

«Гуманітаний» піар

Гвалт iз присмаком міжнародного скандалу довкола придністровської теми після парламентських виборів в Україні може, нарешті, вгамуватися. Адже, як натякають українські чиновники, ця ситуація, в якій дехто намагається представити офіційний Київ як ущемлювача економічого розвитку Придністров'я, створена штучно заради вигоди антипомаранчевих сил. За словами заступника міністра закордонних справ України Андрія Веселовського, відправлення Росією гуманітарної допомоги для самопроголошеної республіки інакше як пропагандистською та провокаційною акцією не назвеш.

Початок кінця революції

Початок кінця революції

У цю суботу на Жовтневій площі Мінська, де з 19 березня тривають акції протесту проти результатів президентських виборів, може відбутися офіційне і помпезне прощання з так званою «джинсовою революцією». Єдиний кандидат у президенти від демократичних сил Олександр Мілінкевич закликав своїх співвітчизників прийти 25 березня, у День Волі, на площу, аби влада «побачила справжню потужність демократичних сил». Побачила, подумала і, як того, мабуть, хочеться опозиціонерам, зрозуміла, що вже на наступних виборах за кілька років так легко Лукашенку фальсифікації та залякування народу з рук не зійдуть. Принаймні такий сценарій подій у найближчі дні, тобто поступове завершення «революції», є достатньо логічним.

Від нас їдуть Гербст та Дьомін

Держсекретар США Кондоліза Райс позбавила Україну на невизначений термін американського посла. Зокрема, за її пропозицією, нинішнього амбасадора США в Україні Джона Гербста призначено координатором державного департаменту США з реконструкції і стабілізації. Тобто він у найближчий час повернеться працювати на батьківщину. Коли ж на заміну Гербсту буде призначений новий посол, у прес-службі посольства США «УМ» не могли сказати навіть приблизно, оскільки призначення амбасадорів — складна процедура.

Не проб'ємо, то об'їдемо

Спорудити за два роки залізницю в обхід неспокійному Придністров'ю планують в українському Мінтрансі. Глава цього вiдомства Віктор Бондар доручив підлеглим терміново внести пропозиції щодо порядку фінансування будівництва залізничної гілки «Ізмаїл—Рені», починаючи з 2006 року. Як раніше вже відзначав Бондар, добудованих 60 кілометрів залізниці дозволить не лише оминати Придністров'я, а й дасть прямий вихід наших товарів до Румунії та інших країн. Окрім того, як зауважують транспортники, це принесе вигоду і для внутрішніх перевезень — додаткові транспортні можливості отримають 150 тисяч українських громадян, мешканців прикордонних районів Одеської області.