Шведську «стінку» штурмуємо попарно!

На п'єдесталі пошани зі стрибків у довжину серед чоловіків позавчора мали всі можливості опинитися одразу двоє українців. Особистий рекорд Олексія Лукашевича — 8,31 м, а Віктор Кузнєцов уже тут, у Гетеборзі, у кваліфікації до фіналу чемпіонату Європи стрибнув на 8,25 м (до цього кращим досягненням Віктора було лише 7,93 м). У тому вочевидь і родзинка легкої атлетики, що потрібно показати свою найкращу спробу в потрібному місці й у потрібний час. Якби можна було перенести кваліфікаційний стрибок у фінал, то Кузнєцов став би чемпіоном Європи, а так — лише четвертий із підсумковим результатом 7,96 м. Натомість Лукашевич, якого понад два роки турбувала травма паху, свій кваліфікаційний результат покращив, стрибнувши на 8,12 м. Але його змогли випередити італієць Хоу (8,20) та британець Рутерфорд (8,13). Відтак у скарбничку нашої збірної у Швеції пішла перша медаль — бронзова.

Український Маклауд

Кирила Чуприніна на Кубку світу з «Ігор горців», які щойно закінчилися в Шотландії, оголошували не інакше як «представника найсильнішої нації» світу, адже за кілька днів до вильоту на північ Британії Кирило здобув цей титул у складі української команди на богатирських змаганнях у столиці нашої держави. І киянин, якому першим довелося відстоювати високе звання за кордоном, не розчарував гордих шотландців, вигравши Кубок світу з їхнього національного різновиду богатирських ігор на їхній же землі в Авіморі.