Чоловік з ароматом кави

Чоловік з ароматом кави

Нинішній рік Львівщина проведе під кавовим знаком Юрія Кульчицького — таке рішення нещодавно ухвалила Львівська обласна рада. Адже цьогоріч відзначатимемо 370–річчя від дня народження нашого легендарного земляка. Галичанину судилося не лише відкрити першу в Україні та Австрійській імперії кав’ярню, а й стати героєм–рятівником Відня...

Прорив Віктора Ющенка

Хвиля чорного піару та замовних соцопитувань нарешті вдарили по їхніх замовниках — мешканці Галичини не лише спростували соціологічну брехню, котра показувала рейтинг Віктора Ющенка на рівні 3—4 відсотків, а й вивели чинного Президента в лідери регіональних симпатій. Соціологічні дослідження у галицьких містах зафіксували чітку тенденцію: підтримка В. Ю. динамічно прогресує. За Януковича Західна Україна і не збиралась голосувати, водночас галичани мають надто добру пам’ять, тож не купились на передвиборчі виверти Юлії Тимошенко, котра в солодких обіцянках передала куті меду, ніби підзабувши і про «чорний вересень» і про невизнання УПА, і про багато інших «проколів».

Обід на львівській Голгофі

Обід на львівській Голгофі

На нічийну гору в центрі Львова, де розкинулися старовинні форти, бізнесмени поклали око давно. Кільком міським депутатам за підтримки громадськості вдавалося відбивати атаки крутеликів. Але поступово більшість захисних фортів розгребли комерційні структури, а один уже й перетворили у найдорожчий готель–ресторан міста. Щоправда, це були «квіточки». Останніми місяцями оборона Цитаделі дала тріщину: в теперішніх планах — збудувати там бізнес–центр. З’явились «італійські інвестори», котрих, щоправда, представляють бізнесмени із суто російськими прізвищами. На пагорбах хочуть збудувати масштабний готельний і розважальний комплекс з оглядовим майданчиком, багаторівневий підземний паркінг на півтори тисячі авто, концертну залу, фестивальне поле, підземний фунікулер тощо. Бракує хіба що дельфінарію.

Днями на лист легендарної депутатки міської ради Віри Лясковської (нагадаємо, саме вона не дозволила «втиху» приватизувати 300 гектарів реліктового букового лісу у приміських Брюховичах) відповідь дали львівські СБУшники. На базі власних архівів вони підтвердили: на місці Цитаделі був концтабір, де закатували близько 150 тисяч душ. За інформацією «УМ», СБУ зайнялася не лише архівними «розкопками», слідча група вже прораховує, хто ж несе відповідальність за реалізацію «схеми» з підготовки мега–приватизації.

Медведчука хочуть зробити Генпрокурором?

Медведчука хочуть зробити Генпрокурором?

На вихідні, на «Андрія», Президент був із візитом на Львівщині, де, крім суто робочих зустрічей, поспілкувався з галичанами і відвідав у Львові Церкву святого Андрія, запаливши свічку пам’яті за батька, Андрія Ющенка.

Нюанси не важливі

Львівська обласна рада готується підтримати ініціативу севастопольської міськради, котра пропонує оголосити 2010 рік — роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Зрештою, справа шляхетна і вкрай потрібна розшматованій Україні. Щоправда, у галицьких та кримських депутатів є принципова розбіжність, котра, радше всього, може посварити політизовані міста: севастопольці хочуть вшанувати пам’ять найстрашнішої трагедії ХХ століття, котра за радянською традицією має назву «великої вітчизняної війни». Львівські ж депутати визнають іншу, ширшу війну, що залила кров’ю всю Європу — ІІ світову. Щоправда, є надія, що депутати таки порозуміються, адже Комісія з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму Львівської облради вже розглянула севастопольську петицію і готується винести на розгляд найближчої сесії власний, уточнений і доповнений варіант.

«За вашу і нашу свободу»

Учора у Львові закінчилися урочистості зі святкування падіння «залізної завіси» — 20 років тому в Центральній та Східній Європі почали валитися комуністичні режими. Організували конференцію колишні та теперішні члени «Товариства Лева» — молодіжної організації, яка свого часу стала одним із двигунів антикомуністичного руху в Україні. Поговорити про минуле, а головним чином — про майбутнє, зібралися сотні безпосередніх учасників подій — з України, Польщі, Прибалтики та Білорусі. Приїхали легендарний революціонер Вітаутас Ландсбергіс та білоруський руйнівник совдепу Станіслав Шушкевич. Напутнє слово українцям передали, щоправда, у відео­зверненні, дві знакові постаті — американський геостратег Збігнєв Бжезінський та чехословацький практик революції Вацлав Гавел.

Зіграймо Бандерою в «дурня»!

Зіграймо Бандерою в «дурня»!

У львівських сувенірних крамницях з’явилися нові гральні карти: королі, дами й валети у колоді зображують провідників національно–визвольного руху України. На картах люди, котрі віддали своє життя за незалежність України, — Роман Шухевич, Олена Теліга, Степан Бандера, Євген Коновалець. Серед постатей є й голова проводу ОУН полковник Андрій Мельник та Президент УГВР Кирило Осьмак.

Останнє «галицьке попередження»!

На вівторковій сесії Львівської обл­ради депутати вирішили «розібратися» із польськими «нелегальними пам’ятниками» на території області. Позиція галицьких обранців зумовлена ситуацією з вшануванням поховань Української Повстаноської армії у Польщі. Адже досі не вщухає польськоукраїнська «війна» з приводу сплюндрованого ще навесні меморіалу воїнам УПА на горі Хрещатій у сусідньому Підкарпатському воєводстві. Польська сторона в особі головного диригента «цвинтарної пам’яті» Анджея Пшевозніка навідріз відмовляється відновлювати лісовий меморіал, наполягаючи, що він незаконний. Відтак львівські депутати дійшли висновку, що слід діяти симетрично: ви нам не дозволяєте в себе ставити меморіальні «самобуди», то й ми вам цього не дозволимо.

Повернення у рідну землю

Учора «історичний вантаж» з тілами визначних громадських і воєнних діячів, похованих «в еміграції», врешті офіційно прийняла Україна. Попри бравурні реляції про повернення, прах декілька днів уже «томився» на рідній землі, адже треба було довести до пуття паперову і формальну частину процедури. Та й підготовчі процедури, пов’язані з відправкою додому, зайняли більше року. Тож нарешті місцева влада таки прийняла у Львівського аеропорту урни з прахом генерал–полковника Миколи Капустянського, інженера Дмитра Андріївського, інженера Осипа Бойдуника та доктора Якова Маковецького.

«Подивимося на ваші вибори»

«Подивимося на ваші вибори»

Про зміну геополітичного клімату в трикутнику США—ЄС—Росія та непросту євроінтеграцію України, обтяжену президентськими виборами, «УМ» розповів член комісії закордонних справ Європарламенту, представник Польщі Павел Коваль, який зараз очолює делегацію комісії співпраці ЄС—Україна.