Прорив Віктора Ющенка

26.12.2009

Хвиля чорного піару та замовних соцопитувань нарешті вдарили по їхніх замовниках — мешканці Галичини не лише спростували соціологічну брехню, котра показувала рейтинг Віктора Ющенка на рівні 3—4 відсотків, а й вивели чинного Президента в лідери регіональних симпатій. Соціологічні дослідження у галицьких містах зафіксували чітку тенденцію: підтримка В. Ю. динамічно прогресує. За Януковича Західна Україна і не збиралась голосувати, водночас галичани мають надто добру пам’ять, тож не купились на передвиборчі виверти Юлії Тимошенко, котра в солодких обіцянках передала куті меду, ніби підзабувши і про «чорний вересень» і про невизнання УПА, і про багато інших «проколів».

Останнє соціологічне дослідження, проведене Українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ», засвідчує: лідером довіри серед кандидатів у президенти для львів’ян є Віктор Ющенко. У рамках соціологічного дослідження рівень довіри оцінювався за п’ятибальною шкалою, де 1 — це найвищий ступінь довіри, а 5 — повна недовіра. Ющенко отримав 3,23 бала, на другому місці опинився Олег Тягнибок — 3,31 бала, далі — Арсеній Яценюк — 3,35, у Юлії Тимошенко — 3,42. Лідером антипатій львів’ян є Віктор Янукович — він набрав 4,20 бала. За словами директора центру «Соціоінформ» Наталії Зайцевої–Чіпак, рівень довіри до Віктора Ющенка істотно зріс за останній місяць. Навіть збільшився рівень довіри до Віктора Януковича, натомість рейтинги довіри до Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка погіршилися.

За даними соціологів, якби вибори відбувалися у грудні, то майже порівну — близько 20% — львів’ян проголосували б за Ющенка і Тимошенко. «Помилка репрезентативності» у даному дослідженні становить 3%, тож, враховуючи резерв довіри, голоси невизначених можуть перейти насамперед до чинного Президента. Загалом ще не визначився кожен шостий мешканець Львова, і саме за ці голоси точиться найгостріша боротьба.

За Яценюка голосувало б 9,8% опитатаних, 7,9% — за Януковича, 5,9% підтримують Тягнибока, 4,3% — Тігіпка, 1,6% — Гриценка, 0,9% — Литвина та 0,5% — Симоненка. Кожен десятий львів’янин планує голосувати проти всіх, а 3,8% вирішило взагалі не йти на вибори, інформує Зайцева–Чіпак.

34,5% опитаних вважають, що президентська кампанія завершиться обранням кандидата, який відстоюватиме інтереси держави. 15,8% опитаних чекає на негативний фінал виборчих перегонів, вважаючи, що підсумком виборів стане скасування чи оскарження їх результатів голосування та серйозна політична криза.