«Я звернуся до нації про непокору»

Феномен прихильності львів’ян до Ющенка важко збагнути — ніби він і не галичанин, ніби й Президент він із префіксом «екс», а в першому турі виборів саме В. Ю. набрав у місті Лева найбільше голосів. І позавчора надвечір у залі Театру імені Заньковецької на зустрічі з «помаранчевим» лідером не було вільного місця. Інтелігенція зустріла голову «Нашої України» скандуванням «Ю–щен–ко!».

Відкрили ж «заньківчанські» вечори, присвячені Тарасові Шевченку, віршем Кобзаря з пророчими рядками з «та не однаково мені, як Україну злії люде, розпнуть, лукаві, і в огні її окреденую збудять, ох, не однаково мені».

Хоча проговорено було безліч політичних та історичних питань, але відпускати Ющенка галичани не хотіли. Водночас прагнули, аби він ішов на барикади.

Слухняним панянкам — тортики!

У Криму до Міжнародного жіночого дня для представниць прекрасної статі підготували незвичайні «подарунки». Сьогодні в Сімферополі в рамках антитютюнової акції «Ти — квітка, бережи себе» порушать проблему жіночого куріння. «У центрі міста волонтери вітатимуть жінок з 8 Березня і даруватимуть квіти в горщиках, при цьому пропонуючи вибрати природну квітку в звичайному горщику або рослину, вкриту смолою, але в «гламурній» посудині, — розповіли в прес–службі коаліції «Крим без тютюнового диму».

У лігвищі «Вовка»

У лігвищі «Вовка»

Сьогодні Білогорща — невеличке чи то містечко, чи село у передмісті Львова — оживиться: до єдиного в околицях обласного центру пам’ятника Роману Шухевичу покладуть вінки, збереться мітинг, аби вшанувати пам’ять партизанського командарма, який загинув 5 березня 1950 року…

Наталія Шухевич: За такого брата можна відсидіти десять років

Наталія Шухевич: За такого брата можна відсидіти десять років

Від Ольги та Еркена Аймурзаєвих віє умиротвореністю — вони зробили «звичайний» людський подвиг, виконавши заповіт покійної Наталії Шухевич, яка хотіла бути похованою у рідній землі. Еркен дав особисту обітницю Наталі Йосипівні доправити її додому. А його дружина доводиться похресницею донедавна найстаршої з роду Шухевичів. В останню путь вони провели її з Кавказу через Росію та всю Україну суходолом. «Одного разу вона мене запитала, як я діятиму в разі її смерті, — згадує Еркен. — Я крок за кроком перелічив усі свої дії. Щоправда, перед тим обдзвонив усі організації і навіть написав таку собі шпаргалку. І коли я здав цей чи не найтяжчий іспит у житті, вона сказала — «тепер я спокійна».

Наталія Шухевич повернулась додому

Жалобна церемонія поховання сестри Героя України Романа Шухевича Наталії простягнулася через увесь центр міста — від церкви св. Андрія (колишнього Бернардинського костелу) до Личаківського цвинтаря. На жаль, міський голова Андрій Садовий і «губернатор» Микола Кміть не знайшли часу, аби віддати останню шану легендарній зв’язковій ОУН із псевдом «Щука». На похорон прибули лише голова облради КУНівець Мирослав Сеник і нардеп–«регіонал» Петро Писарчук.

Не стало Дашкевича

З відходом Ярослава Дашкевича не стало цілої епохи — епохи свідомих борців із комунізмом в усіх його проявах. Він був більше ніж історик — пан Дашкевич творив не лише історичну науку, він займався креацією новітньої суспільної оцінки минулого. Зрештою, Ярослав Дашкевич був сином легендарних батьків — головного артилериста Січових стрільців, генерал–хорунжого армії УНР Романа Дашкевича та легендарної української військової Олени Степанів (Олени Степанівни), уславленої хорунжої Української галицької армії.

Мера Винників підставили на хабарі?

У середу львівські міліціянти за підозрою в отриманні хабара затримали мера Винників Теодора Гудзяка. Прокуратура вже навіть порушила кримінальну справу за фактом вимагання та отримання хабара — кількох тисяч доларів, які він вимагав за сприяння у виділенні семи соток землі. Варто зазначити, що винниківська земля тримає високу ціну, адже там нема львівської загазованості, а до центру Львова — 20 хвилин маршруткою.

Тихіше їдеш — далі будеш?

Тихіше їдеш — далі будеш?

Президент УЄФА Мішель Платіні, який мав провести особисту інспекцію українських об’єктів у рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу Євро–2012, в Україну не прилетів. Як повідомили «УМ» в Інформаційному центрі «Україна–2012», візит відбудеться навесні, а конкретну дату повідомлять додатково. За словами директора турніру Євро–2012 в Україні Маркіяна Лубківського, приїзд головного «уєфолога» відклали у зв’язку з нестабільними погодними умовами та поганим метеопрогнозом над Східною Європою. Водночас те, що Платіні погодився перенести інспекційний вояж на українські об’єкти, можна сприйняти як позитивний сигнал — себто в Україні процес іде хоч і повільно, але достатньо переконливо. Адже в разі «напрягу» Платіні міг дістатися нашої держави і «службовим» мерседесом.

І знову починається бій. За Україну

І знову починається бій. За Україну

Під час виборчої кампанії Віктор Ющенко довів найголовніше — в країні таки можна розвивати демократичну лінію. Третій Президент залишає «юліковичам» у спадок Україну, поставлену на проукраїнські та проєвропейські рейки. Водночас є небезпідставні побоювання, що вже незабаром українцям доведеться підтверджувати своє право на свободу й демократію.

Місто Лева — за Ющенка. В області думки розділилися

За попередніми даними, мешканці Львова на виборах підтримали Віктора Ющенка. Другий лідер симпатій львів’ян — Юлія Тимошенко. В області голоси також віддали переважно Тимошенко та Ющенку, щоправда, Прем’єрка трішки обігнала чинного Президента: за Ющенком — п’ять округів, за Тимошенко — сім.