Мисливці на брухт

Уночі чоловіки у в’язаних шапочках із прорізами для очей та з пістолетом у руках напали на металобазу і зв’язали двох охоронців мотузкою. Як розповіли «УМ» у прес–службі Головного управління МВС у Полтавській області, злочинцям вдалося набрати 2,5 тонни міді вартістю близько 60 тисяч гривень. «У кожного зловмисника була своя роль. Один наглядав за полоненими, інший розбив скло вантажної ГАЗелі та завів її, а третій шукав мідь на складі. Повантаживши метал, вони забрали свого товариша–наглядача та втекли з території», — розповідають у прес–службі.

Подарунок до візиту Кирила

До приїзду патріарха Російської православної церкви Кирила залишається всього три дні, тож нова влада поспіхом готується, аби потішити дорогого гостя. За перейменуванням більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську Київрада віддала і всю Лавру під юрисдикцію уряду. За відповідне рішення на минулій сесії міськради слухняно проголосувала промерська більшість із Партією регіонів.

Виші в облозі

Виші в облозі

Відучора абітурієнти почали штурм вищих навчальних закладів, куди планують вступити. Пакет документів, серед яких сертифікат ЗНО, атестат, медична довідка, фотографії, паспорт та ідентифікаційний код, вступник має принести особисто. Проте це, виявляється, досить непросто. Цьогорічна вступна кампанія стала коротшою (замість місяця, як раніше, — два тижні), а значить — «гарячішою». Крім того, цьогоріч можна приходити з сертифікатами минулих років, тож у Міністерстві освіти очікують на збільшення напливу абітурієнтів.

Хворий на 50 тисяч

Київська влада загорілася черговим проектом. Цього разу на думці в можновладців створення муніципальної лікарняної каси. За їхнім задумом, це буде така собі страхова компанія для киян. Її вкладники щомісяця робитимуть внески: від 100—150 гривень для звичайних смертних до 30 гривень — для пільговиків. А за це з лікарняної каси, у разі хвороби її члена, оплачуватимуться для нього ліки та інші витратні матеріали. Причому «розгулятися» можна буде аж на 50 тисяч гривень на рік.

Повним приводом на допомогу

Повним приводом на допомогу

Сьогодні «Клуб позашляхових пригод» вирушить у чергову рятувальну експедицію на Захід України. Проект під назвою X–territory доставить провізію та медикаменти селам, які опинилися відрізаними від цивілізації внаслідок повені. «Насправді, в Україні дуже багато таких місць, зв’язок з якими порушено й невідомо коли буде налагоджено. Ці люди часто не мають навіть телевізора. Зрозуміло, в разі негоди вони постраждають найбільше. Цього разу експедиція відбудеться під егідою українського Червоного Хреста», — розповів президент клубу Дмитро Ковальов.

Дві сторони однієї десятки

Українська громадськість не збирається прощати київській владі плюндрування пам’яті гетьмана Івана Мазепи, котре допустили депутати (до речі, за підтримки Блоку Кличка), перейменувавши більшу частину вулиці Мазепи на Лаврську. «Ми почали акцію протесту ще 8 липня, коли Київрада ухвалювала це рішення. Нині ж вирішили утворити живий ланцюг — для того, аби показати, що це питання справді важливе для киян. Впродовж пікету до нас приєднувалися перехожі, і загалом зібралося більше двохсот людей», — розповів координатор акції, голова київського осередку громадської організації «Простір свободи» Тарас Пушкар.

«Темна» земелька

Надвечір у середу до кабінету Олеся Довгого, секретаря Київради, несподівано завітали співробітники СБУ — проводити обшук. Як повідомляє прес–служба СБУ, слідчі вилучали необхідні документи у службових кабінетах чиновників КМДА, розслідуючи кримінальну справу за фактом несанкціонованих дій з інформацією, що зберігається в електронному вигляді. «Не йдеться конкретно про Олеся Довгого. Йдеться про те, що порушено кримінальну справу за фактом, і в процесі її розслідування було необхідно вилучити деякі документи», — сказав учора на прес–конференції перший заступник начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Віктор Козлов.

Виселення гетьмана

Виселення гетьмана

Київрада таки вирішила догодити московському патріарху Кірілу. Відтепер, за її рішенням, частина вулиці Івана Мазепи, від площі Слави до площі Великої Вітчизняної війни, буде називатися Лаврська. Решта — три квартали від Арсенальної площі до площі Слави зберегли свою назву — Івана Мазепи. Київська міська рада прийняла таке рішення попри протести під її стінами та навіть те, що цього питання не було в порядку денному. Напередодні його не підтримала на своєму засіданні Комісія Київради з питань культури та туризму, її голова Олександр Бригінець заявив, що перейменування буде означати підтримку вандалізму — нещодавно на номерах будинків уже почали закреслювати назву вулиці, а поверх писати «Лаврська».

Підігрітий тариф

У рахунках, котрі прийдуть киянам у серпні, будуть уже зовсім не ті цифри, до яких вони звикли. Комунальні тарифи підвищаться приблизно на 30%. Централізоване опалення для населення за наявності лічильників становитиме 184,41 гривні за 1 гігакалорію (замість 130,6), за їх відсутності — 2,26 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць (було 1,6 гривні). Тариф на гаряче водопостачання за наявності лічильника становитиме 11,75 гривні за 1 кубометр (було 8,8 гривні); за його відсутності у квартирах із ваннами, обладнаними душами, за одну людину на місяць — 41,14 гривні (було 30,8 гривні). Загалом, за підрахунками мерії, це збільшить рахунок за квартплату на 17,5%. Із серпня за однокімнатну квартиру в середньому замість 191 гривні доведеться заплатити 222; за двокімнатну замість 361 — 423; а квартплата на трикімнатну зросте з 495 до 580 гривень.

«Синдром» набутої байдужості

Кабінет Міністрів зобов’язав лікарні клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського до 16 липня звільнити займані приміщення. При цьому в урядовому документі немає жодного слова, куди саме медики повинні переселитися, тож лікарня може опинитися на вулиці. «За нашою інформацією, там хочуть влаштувати готель для поважних гостей Лаври. Люди, які спочиватимуть на м’якеньких ліжечках, тим самим заберуть життя тисяч хворих на СНІД. Сьогодні ж Україна переживає таку епідемію смертельної недуги, що такі спеціалізовані лікарні треба не закривати, а навпаки — відкривати додаткові», — розказав «УМ» Дмитро Шерембей, директор відділу комунікації «Мережа людей», хворих на ВІЛ/СНІД. Сьогодні «Мережа» обіцяє з матрацами влаштувати мітинг під стінами Кабінету Міністрів.