Найвище — четверте, чекаємо першого...

Найвище — четверте, чекаємо першого...

Global Battle Of The Bands — це назва одного з найпрестижніших міжнародних фестивалів–конкурсів, завдання якого виводити на світову авансцену нових молодих зірок рок–музики. Штаб–квартира GBOB розташована в Лондоні, де щороку відбуваються фінальні концерти–імпрези. Авторитетне журі з відомих продюсерів, музикантів і журналістів визначає одного переможця, а головною інтригою «битви» є грошовий приз у 100 000 доларів. У 2004–му Україна вперше стала учасником цього грандіозного дійства, з якого свого часу розпочалася кар’єра норвежців з А–ha та шведів з Europe. Кожна з країн–учасниць попередньо визначає свого національного переможця. Тому там створюються національні дирекції GBOB. Національний конкурс проводять у два етапи: на регіональних концертах відбирають учасників фіналу в Києві, де авторитетне журі визначає найкращу групу, що презентуватиме країну на світовому фіналі. Днями відбувся черговий національний фінал GBOB у столичному клубі «Бінго», після якого «УМ» поговорила з виконавчим директором конкурсу Владом Ляшенком:

Макс Барських і таємниці мадридського двору

Макс Барських і таємниці мадридського двору

Сьомого листопада у Мадриді відбудеться церемонія нагородження MTV Europe Music Awards 2010, яка транслюватиметься о 22.00 на телеканалі MTV Україна. Це єдина музична нагорода світового рівня, в якій переможця вибирають слухачі, а не журі. У списку серед 20 співаків із різних країн Європи є молодий український поп–виконавець і композитор Макс Барських, який вийшов на велику сцену, взявши участь у 2008 році у телепроекті «Фабрика зірок». Відтоді він записав альбом 1: Max Barskih, зняв кліп зі Світланою Лободою та взяв участь у фільмі «Мадемуазель Живаго» з відомою співачкою Ларою Фабіан. Цього року телеканал MTV Україна на голосування висунув п’ять українських виконавців: Макса Барських, учасницю «Євробачення–2010» Альошу, групи «Крихітка», «Антитіла» і дует «ДіО.фільми» (колишній «Дантес і Олійник»). За результатами голосування, яке проводили на сайті MTV, найкращим українським виконавцем вибрали Барських, який номінувався з кліпом «Агонія», знятим режисером Аланом Бадоєвим. Другу сходинку за кількістю голосів посіла Альоша з піснею Sweet people, яку виконувала в Осло.

20 каверів, реміксів і радіоверсій

На прохання друзів і шанувальників гурту «Тартак» Сашко Положинський вирішив видати всі радіоверсії своїх пісень та різних міксів, що записувалися за останні кілька років — назбиралося 20 штук. Згідно з календарною модою, новий альбом презентували 20 жовтня. Тобто 20.10 о 20.10 Положинський стояв за діджейським пультом, з двома ноутбуками і разом із шаленою публікою рахував, неначе на Новий рік, 20, 19, 18…1. І почалося.

І бюст, i ноги, i пiснi

І бюст, i ноги, i пiснi

В історії українського шоу–бізнесу є лише одне дівоче тріо, яке, незважаючи на внутрішні скандали, плітки і регулярні занепади, упродовж десяти років свого існування зберігає імідж найдорожчої, найрезонанснішої і найпопулярнішої поп–групи пострадянського простору. З 2000 року, коли вперше на екранах телевiзорiв почали крутити кліп на пісню «Моя попытка №5», «ВіаГра» вийшла в лідери всіх чатів, почала змінювати шоу–бізнес і мимоволі обзавелася купою клонів. Наймолодша учасниця проекту Єва Бушміна, яка після участі в телепроекті «Фабрика зірок» стала однією з «ВіаГри» в березні цього року, зізналася, що була палкою прихильницею групи з самого початку, «разом iз мамою вклонялася перед великою жінкою Надею Мейхер», тоді ще Грановською. «Побачила кліп по телевізору, почала наслідувати, от і добилася успіхів у кар’єрі», — усміхається Єва.

Щастя Гарі Мура

Щастя Гарі Мура

У 2007–му в Палаці «Україна» Гарі Мур презентував свій новий 25–й за рахунком альбом. 7 жовтня цього року він виступив на тій же сцені з програмою Greatest Rock Hits. Перед концертом ірландець Гарі Мур зізнався, що з роками він усе більше стає націоналістом, усе сильніше захоплюється кельтським блюзом. «Я щодня граю по дві години. Маю 80 гітар, — каже Гарі Мур. — Музика робить мене щасливим». Минулого разу, коли Мур відвідував Україну, йому подарували бандуру. За словами блюзмена, він пробував грати на ній вдома, було приємно. Цього разу після прес–конференції, яка відбулася за день до концерту, Гарі Мура нагородили дванадцятикутною зіркою «Кредо». «О, я з нею поїду на Схід. У мене зараз тур Україною, а потім Росією. Дуже дякую», — зрадів нагороді Гарі Мур.

Клоуни, яких носять на руках

Клоуни, яких носять на руках

Рок–групи зі світовим іменем зазвичай дають концерти в Україні один раз і більше сюди не повертаються. Меломани вкрай здивувалися, коли почули, що американські рокери Limp Bizkit після минулорічного драйвового виступу в Палаці спорту знову їдуть в Україну. Невже їм так сподобалася київська публіка? Ще б пак, у 2009–му, об’єднавшись після трирічної перерви, Limp Bizkit дали такого жару, що їхні фанати просто шаленіли, не відпускали «клоунів» зі сцени і просили співати ще і ще. Але не теплий прийом повернув Limp Bizkit у Київ. Соліст гурту Фред Дорст розповів журналістам на прес–конференції перед концертом, що збирається одружуватися з українкою Ксенією Березіною, яка залишилася у США.

Музика в павутинні

Музика в павутинні

За останні десять років Сергій Литвинюк створив десятки різноманітних сайтів, серед яких, зокрема, є сайти груп «Гайдамаки», «Тельнюк: Сестри» і «Вій», які він оновлює і підтримує їхню життєдіяльність. Сергій є одним iз піонерів інтернет–руху в Україні, що активно розвивається в країні з початку «нульових» років. Одне з його професійних зацікавлень — веб–дизайн, але це — далеко не все. Про інтернет і музику з точки зору «старожила» всесвітньої мережі розповідає для «УМ» Сергій Литвинюк, нік–нейм якого Little.

Шлях «Синів грому»

Шлях «Синів грому»

Сьогодні в Україні є чимало гуртів, які базують своє звучання на етнооснові. Об’єднані спільною платформою, усі ці дуже різностильові команди становлять найбільш вагому і конкурентоспроможну частину сучасного музичного руху, що є вельми активним, а тому має і палких прихильників, і не менш завзятих опонентів. Розвитку цього напрямку неабияк сприяє мережа українських і міжнародних етнофестивалів. Відтак ми часто стаємо свідками найнесподіваніших експериментів зі схрещення традиційної народної культури з роком, джазом, панком, ска, електронікою, диско, металом, хіп–хопом та іншими модерними стилями зі світової скарбниці поп–культури. Професійний рівень суто музичної переконливості усіх тих «міксів» залишається досить різним — від вдалих і мало не еталонних до сумнівних... Загалом не викликають ніяких заперечень сміливі експерименти таких груп, як «Гайдамаки», «Перкалаба», «ВВ», «Мандри», «ДахаБраха», «ДримбаДаДзига», «Бурдон», позаяк усі вони отримали визнання широких кіл слухачів і критиків.