Перший джазовий націоналіст

Перший джазовий націоналіст

Компактовий серіал «Легенда українського джазу», виданий нещодавно столичною музичною агенцією «Наш формат», представляє увесь спектр творчої діяльності Ігоря Хоми — засновника української школи джазу, який ще наприкінці 50–х створив у Львові перший в Україні джаз–оркестр «Ритм», а у 1966–му — естрадний джазовий ансамбль «Медікус». Сьогодні більшість джазових музикантів впевнені у тому, що українського джазу як такого в історичній ретроспективі не існує, або те, що грали у 50–х та 60–х, не є цікавим і самодостатнім.

«Тисячники» до десятиліття

«Тисячники» до десятиліття

Відтоді, як вельми вдало стартував сольний проект Святослава Вакарчука «Вночі», законне місце визнаних королів поп–рок–сцени виявилося вакантним... Нині на нього цілком слушно претендують найближчі конкуренти — «СКАЙ» і «Друга ріка». І правильно — за сумарною кількістю зафіксованих у медіа–просторі радіохітів ці команди вже не поступаються «океанам». Хоча все ж таки рекордсменом за тривалістю радіо–ротацій була і залишається «Друга Ріка». І це, між іншим, неважко довести. Беремо до рук нову CD–збірку BEST і бачимо — там фактично кожен із 21 треку підкорював у той чи інший період національні хіт–паради країни. Підраховано, що кожна з включених до збірки пісень звучала в ефірі не менше 1000(!) разів.

Не ті панки

Не ті панки

Наприкінці 70–х впорядкований і злагоджений шоу–бізнесовий механізм вибухнув зсередини — Великобританію охопила панк–революція. Її бунтівні герої — групи Sex pistols, CLASH, Damned, ламаючи шоу–бізові стереотипи, наочно довели, що музика бунту — це зброя. Музична картина світу суттєво змінилася — рок–боги вимушені були поступитися своїм місцем на олімпі брудним панкам. Але жорстка панк–хвиля швидко прокотилася світом, і місце панк–радикалів посіли схильні до компромісів пост–панки...

Навіщо їй той Київ, «Мамо»

Молода та амбітна переможниця російської «Фабрики зірок­7», киянка Анастасія Приходько, залишившись поза конкурсом в Україні, у суботу із піснею «Мамо», музику до якої написав Костянтин Меладзе, виграла у фіналі національного відбору «Євробачення2009» у Росії. Минулого четверга через годину після пресконференції, на якій співачка била себе в груди, що вона патріотка і хоче представляти Україну на «Євробаченні2009», а їй заангажоване журі не дає, дізналася, що її зарахували у фінал від Росії.

Світлана Лобода: Братиму професіоналізмом і епатажністю

Світлана Лобода: Братиму професіоналізмом і епатажністю

Восьмого березня у Палаці «Україна» з 14 фіналістів національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення2009» журі і глядачі інтерактивним голосуванням дружно вибрали колишню солістку гурту «Віа ГРА», співачку Світлану Лободу. До останньої миті у залі відчувалося напруження — підкуплять журі чи переможе талант. Продюсер гурту «Гарячий шоколад» Дмитро Клімашенко під час фіналу був мегазіркою сцени. Пісня на розігрів перед виступами фіналістів, пісня — після, закулісні розмови з членами журі. І дівчата з гурту красиві, справжні цукерки. Якщо б місце переможця було купленим, то це мав би бути у крайньому випадку симпатичний «Гарячий шоколад». Якщо пройде все чесно і прозоро, то до Москви могла б поїхати Наталія Волкова з людиноюамфібією у ванні або Олександр Панайотов в окулярах супергероя, а може, Денис Барканов із літаючою дівчиноюпримарою. Хоча найвірогідніше було, що поїде харизматична і шалена, як вуличне дівчисько, Світлана Лобода. Не прогадали.

Наші відкинули, Росія підібрала

Наші відкинули, Росія підібрала

Учасниця півфіналу національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення–2009» Анастасія Приходько ніяк не може змиритися з поразкою. Як і обіцяла її продюсер Олена Мозгова, третього березня Приходько подала заяву у Шевченківський суд із проханням визнати недійсним проведення півфіналу і провести ще один відбір між усіма учасниками. П’ятого березня суд задовольнив позов Приходько і заборонив проведення будь–яких дій щодо фіналу національного відбору на участь у пісенному конкурсі «Євробачення 2009». Нагадаємо, що фінальний концерт має пройти 8 березня у Палаці «Україна» з прямою трансляцією по Першому Національному.

«Комічній бабці» сняться «Сни про кохання»

«Комічній бабці» сняться «Сни про кохання»

Вона обіцяла співати до шістдесяти і стримала своє слово. 15 квітня Аллі Пугачовій виповнюється 60, і у квітні ж вона починає свій прощально–ювілейний марш–кидок, який охопить пострадянські країни, а також Америку, Канаду, Ізраїль, Німеччину. Сам тур, який розпочнеться 7 квітня в Кремлівському палаці, має назву «Від квітня до квітня», а свою концертну програму Примадонна нарекла «Сни про кохання».

І ніякої армії

І ніякої армії

Так повелося, що свої нові альбоми українські музиканти намагаються презентувати навесні, впритул до великих літніх фестивалів, або ж ранньою осінню — з прицілом на зимовий вояж клубами. Свіжачок, про який піде мова, дещо вибивається із загальної тенденції, оскільки їхні автори займають доволі цікаву нішу в українській музиці. Це «Спортивний клуб армії» від письменника Сергія Жадана та харківської ватаги «Собаки в космосі» — альбом, який з’явився наприкінці листопада.

Ньютон, вона ж мати Тереза

Ньютон, вона ж мати Тереза

Продюсер Міки Ньютон Юрій Фальоса не вважає 12–те місце української співачки поразкою. «Нова хвиля» відрізняється від інших конкурсів тим, що це має бути формат для каналу РТР, телевізійна картинка, — каже Фальоса. — В організаторів є підозра, що будь–яке відхилення від формату призведе до перемикання глядачами каналів. У цьому і вся різниця між «Євробаченням» і «Новою хвилею». Хоча фестиваль називають російським «Євробаченням», але на «Євробаченні» ніхто не дозволив би собі змінити учаснику пісню чи костюм, а в Юрмалі це звична справа. Я не вважаю, що такі принципи є поганими. Це формат, і нічого не поробиш. Не погоджуєшся — купуєш квиток назад до Києва за свій рахунок і на тому кінець. На те він і конкурс, а не концерт. Там тебе ніхто не тримає. Міка хотіла представити себе, а їй сказали, що рок — не те, з чим варто виступати в Юрмалі. Першого дня їй замінили костюм, у якому Міка не була Мікою. Другого і третього вона погодилася на зміну пісень, але виступала у своєму образі.