«Стрільця» затримали у Львові

Майже два місяці знадобилося прикарпатським пінкертонам, аби встановити місце перебування й затримати винуватця резонансного злочину, що стався 14 лютого, близько опівночі, в івано–франківському «Діджей кафе». Тоді невідомий зухвалець спровокував конфлікт із дівчатами, котрі там відпочивали, i вистрелив iз пістолета травматичної дії у скроню Вікторії Пилипів, мешканки райцентру Богородчани. 18–річну студентку коледжу фізкультури, футболістку жіночої молодіжної збірної України з множинними переломами кісток черепа та забоєм головного мозку доставили до обласної клінічної лікарні, де за її життя впродовж кількох тижнів боролися нейрохірурги. Прикарпатська молодь неодноразово проводила акції зі збору коштів на лікування постраждалої. Нині Вікторія проходить курс реабілітації та відновлення зору в одеському Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В. Філатова.

Найвища цінність — вивіска ПР

Завзяття, з яким Державна виконавча служба Івано–Франківського міськуправління юстиції взялася стягувати з депутата облради Петра Шкутяка 10 тисяч гривень на користь Партії регіонів, б’є ключем. І це при тому, що сотні суспільно важливіших рішень судів служба виконує як мокре горить. Вочевидь, «регіоналам» не терпиться продемонструвати, хто господар в області, мешканці якої на виборах традиційно підносять ПР найбільшого в Україні електорального гарбуза.

«Цунамі» довкола малої ГЕС

Грандіозний проект iз виробництва «чистої» електро­енергії за допомогою близько півтисячі міні–ГЕС, які мали «обсісти» береги гірських річок Прикарпаття, Буковини, Львівщини та Закарпаття, загальмувався через активний спротив захисників довкілля. Екологи аргументовано доводять: вигоди від реалізації цього мегазадуму ніяк не компенсують шкоди, що неодмінно буде завдана природі Карпат. Тим паче що будівельники, як свідчить практика, задля економії коштів усіляко ухиляються від затверджених проектів.

Зближення з умільцями

Оригінальний туристичний маршрут у рамках проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» стартує у краю Черемоша й Прута. «У нас дуже багато талановитих майстрів, але ми передусім налагоджуємо співпрацю з тими, хто готовий поділитися своїм умінням і знаннями з іншими зацікавленими людьми. Взяти участь у проекті вже зголосилося 126 майстрів, котрі зустрічатимуть туристів, проводитимуть для них майстер–класи, знайомитимуть з історією, звичаями та обрядами свого населеного пункту.

Обід iз небіжчиками

Тривалий конфлікт між частиною працівників Івано–Франківського комунального підприємства «Міська ритуальна служба» та його керівництвом вихлюпнув назовні факти, від яких у людей, необізнаних із похоронною «кухнею», душа похолонула.

Рятівна смс–ка

Кількість жертв руйнівної повені на Прикарпатті 23—27 липня 2008 року могла, переконують фахівці, бути значно меншою, якби людей встигли вчасно повідомити про наступ страшної стихії. Тоді розбурхана вода забрала життя 36 мешканців краю, декого захопивши зненацька в ліжку.

Слалом у сутані

Слалом у сутані

Хоча змагання з гігант–слалому на «Кубок Блаженного Йосафата Коциловського», котрі дебютували на прикарпатському зимовому курорті «Буковель», поки що не претендують на включення до програми Кубка світу з гірськолижного спорту, та все ж викликали підвищений інтерес до них серед греко–католицького духовенства і мирян. За першість у п’ятьох категоріях — «Священики до 40 років», «Священики після 40 років», «Семінаристи та студенти навчальних закладів УГКЦ», «Родини серед дорослих» і «Родини серед дорослих і дітей» — змагалися понад сто учасників, більшість з яких були в сутанах.

Митрополита — на п’єдестал

Перший внесок у розмірі 50 тисяч гривень на спорудження монумента митрополиту Галицькому і предстоятелю Української греко–католицької церкви (з 1901 по 1944 роки) зі свого фонду зробили депутати Івано–Франківської міськради. Таким чином під час сесії вони підтримали ініціативу колеги — депутата Верховної Ради Руслана Марцінківа — про вшанування пам’яті одного з найвидатніших духовних провідників нації.

Поліцейська педагогіка

Поліцейська педагогіка

Із нового навчального року вчити прикарпатських школярів уму–розуму разом із традиційними педагогами зможуть і правоохоронці. Принаймні таке нововведення — запровадження у школах посад офіцерів поліції — передбачає реалізація в області міжнародного проекту «Ювенальна юстиція», ініційо­ваного амбасадою Канади. Ця північноамериканська країна має багаторічний досвід успішного залучення поліцейських до процесу виховання дітей із так званих груп ризику. Канадські «копи» не тільки вгамовують тамтешніх «важких підлітків», а й стоять на сторожі прав дітей.