Краще співати, ніж кашляти

Кабінет Міністрів України вирішив не переносити через епідемію грипу проведення у Києві Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення–2009». Прес–служба Першого Національного каналу повідомляє: всі заплановані заходи лишаються в силі, конкурс «стартує» з наступного понеділка і триватиме з 16 по 21 листопада. «Підготовка до проведення конкурсу не зупиняється, адже 90% роботи вже виконано. З 5 листопада до київського Палацу спорту вже почали заїжджати делегації, і зараз вони інсталюють усю необхідну для проведення ДПКЄ техніку. Зазначу, що жоден з учасників від участі у конкурсі не відмовився», — каже Юлія Савостіна, начальник управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Національної телекомпанії України.

У нас немає грошей, у вас — нема мандрівок

Держава шукає методи впливу на роботодавців, які не виплачують заробітну плату своїм працівникам. Один із засобів профілактики жадібності — «замок» на кордон для топ–менеджерів. Як повідомляє прес–служба Мін’юсту, цьогоріч українські суди заборонили понад 2,5 тисячі керівників підприємств виїжджати за кордон через заборгованість з виплати зарплати.

Столичний «МАСКАрад»

Столичний мер Леонід Черновецький божиться: в Києві не зареєстровано жодного випадку захворювання на грип, навіть епідемічного порогу захворювання на ГРВІ не досягнуто. За даними КМДА, до лікарів зі скаргами на застуду та ГРВІ звернулося понад 5 тисяч осіб, але серед госпіталізованих, мовляв, немає хворих, які б потребували інтенсивної терапії чи реанімації.

НОВИНИ З «ФРОНТІВ»

Держава обіцяє тримати руку на пульсі «грипозної» теми. На період епідемії всі клінічні установи, не залежно від форми власності, будуть підпорядковані МОЗ України, а за аптеками встановлять суворий нагляд. Так, чиновники обіцяють контролювати в аптеках наявність мінімально необхідного переліку препаратів, а також — ціни на них. За порушення цих вимог до учасників ринку медикаментів обіцяють застосовувати штрафні санкції, позбавлятимуть ліцензій і притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

«Зелений змій» із позолотою

Українським любителям оковитої, як уже повідомляла «УМ», варто готуватися до чергової хвилі подорожчання горілки. Як відомо, Кабмін має намір ввести нові мінімальні роздрібні ціни на горілчані вироби — коньяк та горілку. І якщо зараз мінімальна ціна «зеленого змія» у продажу становить14 гривень за півлітра, то, згідно з проектом Постанови Кабміну, дешевшої горілки від 18 гривень за пляшку (коньяку — 27 гривень відповідно) у магазинах не може бути.

Як СНІД на голову...

Ще 14 років тому Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала Україну як країну з низьким рівнем поширення ВІЛ–інфекції та СНІД. Нині ж наша держава потерпає від наймасштабнішої епідемії ВІЛ–СНІДу в Європі. За прогнозами, упродовж 2005—2014 років СНІД в Україні може спричинити 210—299 тисяч смертей (зауважте, це цілий обласний центр!).

Танці з зірками чи без?

Танці з зірками чи без?

«Тут можна за короткий термін і в зручний час навчитись танцювати, вам допоможуть зняти втому, стрес, вселять бажання жити і творити», — так рекламує своє «дитя», «Школу танцю Чапкіса», сам Григорій Чапкіс. Його прізвище стало брендом ще після «Танців із зірками–1», де він оцінював виступи конкурсантів. Він же перший на хвилі популярності відкрив свою «іменну» школу. «Навчитись танцювати ніколи не рано і ніколи не пізно — танцям, як і любові, всі роки покірні...» — заохочував учнів пан Чапкіс. Нещодавно 79–річний хореограф відкрив уже третю «Школу танцю Чапкіса» в Києві.

«Алло» за новими тарифами

Відтепер нехитре задоволення — мати вдома стаціонарний телефон — буде обходитися українцям дорожче. Адже з 1 жовтня змінилися тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги для абонентів міст та райцентрів. Відтепер абонентна плата за користування телефоном підвищиться на 20 відсотків. Однак не всіх українців стосуватиметься підвищення: для абонентів місцевої телефонної мережі сіл та селищ міського типу, за винятком райцентрів, тарифи на послуги користування телефоном залишаються без змін.

Заробітки–2009

Кабмін обіцяє, що новий 2009 рік стане соціально стабільним і грошовитим для українців — принаймні такі завдання і надії покладають урядовці на проект Держбюджету–2009. Щоправда, Президент України так не вважає і критикує плани уряду — глава держави певен, що в головному фінансовому законі України не приділено належної уваги вирішенню цілої низки важливих питань у соціальній, енергетичній сферах, забезпеченні громадян доступним житлом тощо.

Готуй гаманець для «ін'єкцій»!

Готуй гаманець для «ін'єкцій»!

Кабінет Міністрів таки пішов на поступки і збільшує соціальні виплати, як того вимагав Президент України та опозиція. Тому з 1 квітня мінімальна заробітна плата в українців зросте на 20 гривень і складатиме тепер 420 гривень (до речі, саме таку суму уряд раніше обіцяв лише у липні). Зростуть також й інші мінімальні виплати — зокрема розмір пенсії. Віднині вона становитиме 410 гривень. Загалом же на українців цього року чекає ще два перерахунки. Адже напередодні Президент України Віктор Ющенко, Прем'єр Віктор Янукович та спікер Верховної Ради Олександр Мороз домовились про підвищення зарплат і пенсій не тільки у квітні, а й у липні та жовтні. А днями Верховна Рада внесла зміни до Державного бюджету. Тепер їх має підписати Президент України.