Довідка — раз, довідка — два...

Довідка — раз, довідка — два...

Кабінет Міністрів усіляко намагається пом'якшити стрес українців від нових комунальних тарифів. Навіть схвалив постанову, що передбачає спрощення порядку одержання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Тепер, як сказав віце-прем'єр Дмитро Табачник, у мешканців не вимагатимуть довідок про наявність чи відсутність заборгованості з оплати ЖКП. За його словами, для оформлення субсидії достатньо взяти довідки з ЖЕКу за оплату комунальних послуг та довідку про доходи з місця роботи. Далі необхідно звернутися до Управління соціального захисту і праці, у відділ нарахування субсидій. «Якщо оплата за комунальні послуги буде складати більше 20 відсотків від сукупного доходу родини, а для певної категорії населення (чорнобильців, пенсіонерів, неповних родин, інвалідів) — більше 15 відсотків, Головне управління праці і соціальної політики оформить субсидію автоматично», — цитує віце-прем'єра прес-служба Кабміну.

Щодня — як на Голгофу...

Щодня — як на Голгофу...

Цього дня, 3 грудня, упродовж багатьох років світова спільнота, уряди різних країн згадують про проблеми людей із обмеженими можливостями. Україна теж уже традиційно долучається до відзначення міжнародного дня — хтось із українських інвалідів отримає продуктовий пакунок від міської влади, десь влаштують виставку творчих робіт чи концерт, організують «круглі столи», семінари. Поговорять про правову захищеність, проблеми освіти та працевлаштування інвалідів і забудуть про все це до наступного року — такі вже українські реалії.

«Щербата» зарплата

«Щербата» зарплата

Ось ми дочекалися і останнього в цьому році підвищення зарплати, запланованого ще минулим урядом. Відтепер з 1 грудня мінімальна зарплатня в Україні сягатиме 400 гривень. Підвищення хоч і не надто відчутне — лише 25 гривень (із 1 липня, нагадаємо, «мінімалка» у нас встановлена у розмірі 375 гривень), але, хоч яка не яка, доплата. Щоправда, підвищення зарплати збіглося в часі з повальним підвищенням тарифів на комунальні послуги по всій державі. Тому, цілком ймовірно, українці на «округлену» і «симпатичнішу» мінімальну зарплату особливо не розживуться.

Станьте білим і пухнастим!

Вінницькі чиновники мусять стати найприємнішими і найчемнішими в Україні держслужбовцями. Адже за грубість і хамство з 1 грудня вони ризикують бути звільненими — вінницький міський голова Володимир Гройсман затвердив «Кодекс поведінки службовців місцевого самоврядування Вінницької міської ради». За словами мера, такий крок допоможе підвищити рівень довіри городян до міської влади, а також посилити персональну відповідальність працівників мерії за належне виконання професійних обов'язків. Мер переконаний: після введення в дію цього документа порушень ділової та професійної етики серед держслужбовців буде менше, робота ради стане відкритішою й прозорішою. А в міськраді залишаться ті службовці, які можуть і хочуть працювати з людьми «по-людськи».

Blyuvota не пройде

Blyuvota не пройде

Українці все ж навчилися активності: кияни, наприклад, усе частіше вдаються до пікетів та акцій протесту, захищаючи у своєму місті щось миле оку та рідне серцю. Черговий приклад — Андріївський узвіз, який місцева влада планує «оновити». Вихідними тут відбувалися цікаві речі. Об'єднання молодих людей, яке назвало себе творчим гуртом «Горище», влаштувало акцію «Андріївський узвіз для митців та киян». Одна з організаторок, студентка-журналістка Настя Мельниченко, розповіла «УМ», що творчий гурт «Горище» задумав цю акцію, аби привернути увагу громадськості до проблем узвозу й пояснити людям різницю між «реставрацією» та «реконструкцією».

Штовхач калориферів

Іноді батьки, захищаючи своїх дітлахів, вдаються до крайнощів. Очевидним свідченням цього є радикальні дії мешканця Монастирища Черкаської області В'ячеслава Лупиноса. Ось уже кілька тижнів тут триває протистояння батьків із місцевою держадміністрацією, а все — через занадто низьку температуру у школах Монастирища. «Ця проблема щороку повторюється, — розповідає В'ячеслав, — постійно доводиться звертатися у райдержадміністрацію й просити, щоб у школах включили тепло. Цього року — та ж сама ситуація. Я спеціально пішов у школу, де вчиться моя донька, заміряв у присутності директора й учителя температуру.

Зіркові пелюшки

Зіркові пелюшки

Мабуть, минулої п'ятницi зірки були прихильні до іменитих родин спортсменів Андрія Шевченка та Лілії Подкопаєвої. У цей день в обох сім'ях з'явилося довгоочікуване поповнення. Про Андрієвого синочка відомо зовсім небагато: інформаційні агенції повідомляють, що дружина-американка Крістен Пазік народила малюка в лондонській клініці, почувається добре. Як відомо, у родині Шевченка вже росте один син — дворічний Джордан. «Андрій передзвонив мені близько третьої ночі, — розповідає українським журналістам сестра форварда «Челсі» Олена. — Я була другою людиною, яка про все дізналася. Спочатку він зателефонував мамі». Олена зізнається, повідомляє сайт «Fanat.com.ua», що вже знає, як подружжя планує назвати малюка. Однак розкрити таємницю відмовляється: мовляв, це повинен зробити сам Андрій. Тим часом низка британських ЗМІ повідомляє, що другого сина Шевченко і Пазік планують назвати також неслов'янським іменем — Крістіан. Поки спортсмен відмовчується, в офіційних вітаннях з України новонародженого уже називають Крістіаном.

Охоронці життя і душі

Охоронці життя і душі

Для кримчан Сергія Концевича і Анатолія Ружила з Первомайська той день запам'ятається надовго — адже вони врятували життя малесенькому хлопчику, якого на смерть прирекла рідна мама. У райвідділок Первомайська передзвонили незнайомі й повідомили, що виявили немовля — у вигрібній ямі громадської вбиральні. «Коли ми приїхали на місце виклику, то намагалися розібрати конструкцію зовні, а коли нічого не вийшло (бо там бетонні важкі плити), почали акуратно зривати підлогу і виносити ці шматки, — цитує рятувальника Сергія Концевича прес-служба Управління з надзвичайних ситуацій у Криму, — робили все обережно, щоб уламки не впали на дитину, ми ж не знали, де саме вона є. Далі попросили у людей ковдру. Я замотав голову, і Анатолій, тримаючи мене за ноги, опускав донизу. Коли я намацав дитину, одразу дав знати, і мене витягли з малюком. Одразу ж і передали хлопчика лікарям». Сергій згадує, що коли йому вдалося дістатися до дитинки, на поверхні були вже лише голівка та ручки. А коли рятувальник усе ж намацав хлоп'я, дитина вхопилася усією крихітною ручкою за палець чоловіка і вже не випускала, доки її не витягли — очевидно, спрацював рефлекс.

Трійко діток і чиновник

Трійко діток і чиновник

Далеко не всім батькам щастить народити одразу трьох діточок. І, на жаль, не всім «фартовим» батькам трійні надають належну увагу й допомогу. Родина Сугакiв із Херсонщини у такому разі взагалі виграла «джек-пот»: народила трійко дітлахів і отримала заслужену нову оселю. Ще й таку увагу від державних мужів! Маленьких Валерію, Олександру та Богдана з першим днем народження, а батьків — із новосіллям привітав особисто міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

«Салага» не здасться без бою!

«Салага» не здасться без бою!

Відучора Святослав Вакарчук має спільну справу з людьми у погонах — він розпочав тур по військових частинах Збройних сил України. Про це журналістам повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко. Як пояснив головний військовий України, це буде цикл творчих зустрічей відомого гурту з особовим складом Збройних сил. Причому концерти заплановано абсолютно безкоштовні. Адже Вакарчук переслідує благородну мету. «Сильна, якісна, професійна армія — одна з ознак нормальної незалежної країни», — наголошує співак і активний громадський діяч.