Київ — на ремонті

Київ — на ремонті

Оновлення найбільш мистецької вулиці в Києві — доконаний факт, незважаючи на протести художників та місцевих торговців сувенірами. Підтвердження тому — тендер на реконструкцію Узвозу, який оголосив відділ капітального будівництва Подільської районної адміністрації. Як зазначає офіційний сайт КМДА, тендер запланований на 18 жовтня. Проектні роботи орієнтовно проведуть у листопаді 2006-го — грудні 2007 року. У серпні, нагадаємо, Подільська райадміністрація просила мера Києва Леоніда Черновецького призначити її замовником реконструкції і впорядкування Андріївського узвозу. Реконструкція передбачатиме: ремонт і заміну інженерних мереж, освітлення, відновлення архітектурних цінностей, реставрацію бруківки. Згідно з прогнозами райадміністрації, реконструкція спуску займе близько двох років. На цей час художників, ремісників і продавців сувенірів, які працюють на Андріївському узвозі, планується переселити на Контрактову площу і частково залишити нагорі вулиці, біля Андріївської церкви та Національного музею історії України.

Більше колiс і менше швидкості

Більше колiс і менше швидкості

Після зміни керівництва Мінтрансу та «Укрзалізниці» у галузі «запахло» новими підходами до розвитку транспортної системи України. Перш за все, сили відомства будуть сконцентровані на оновленнi рухомого складу залізниць України та забезпеченнi високої якості обслуговування пасажирів. Про це заявив міністр транспорту та зв'язку України Микола Рудьковський. А ще нове керівництво «Укрзалізниці» планує призупинити програму розвитку швидкісного руху. Таке рішення — кардинально нове, адже всі попередники нинішнього керівника «Укрзалізниці» Володимира Козака вбачали у швидкісних поїздах розвиток галузі й навіть ставили кінцеву мету: до 2015 року експреси курсуватимуть мало не в усіх обласних центрах. Нинішні керманичі так не вважають: мовляв, якість нинішнього залізничного полотна і стан потягів говорити про таку перспективу не дозволяють. Зокрема, за словами Володимира Козака, для запровадження швидкісного руху необхідно будувати нові залізничні колії, на яких слiд заборонити рух вантажних потягiв.

Робота для олівців

Робота для олівців

Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус витратив свою зарплату на місцевих ділахів — для них міський голова ініціював створення та повністю профінансував «розмальовку» «Розмалюй наше місто Івано-Франківськ». «Розмальовку» безкоштовно отримають «першачки» та учні 2-х класів усіх шкіл Івано-Франківська.

Приречені в небі...

Учора у Санкт-Петербурзі рідні та колеги прощалися із екіпажем російського літака Ту-154, що розбився минулого тижня поблизу Донецька. Жалобна процесія проходила в авіамістечку. Тим часом похоронити ще й досі не можуть 94 загиблих — їхні тіла лишаються неопізнаними. Неідентифікованих жертв трагедії вже вчора мали передати російській стороні. Про це журналістам повідомив голова Донецької облдержадміністрації Володимир Логвиненко. Він уточнив, що на місці катастрофи рятувальники всього виявили 176 тіл і фрагментів тіл загиблих (хоча, за попередніми даними, загиблих було 170, 10 і з них — члени екіпажу). Причину різниці в кількості знайдених тіл ще має з'ясувати слідство. Наразі, нагадаємо, родичі упізнали 82 загиблих, їх уже доставлено на батьківщину й поховано.

Останнє піке

Останнє піке

Бiля Донецька, де розбився минулого тижня пасажирський літак ТУ-154 «Пулковських авіаліній» із російськими громадянами, завершено пошукові роботи. Так само закінчився і процес ідентифікації жертв катастрофи, за якими звернулися родичі. За останніми даними, впізнано 82 тіла загиблих — на них уже оформлено всі документи (нагадаємо, загалом же загиблих 170 осіб, із них 45 — діти, а також 10 членів екіпажу). Крім того, є загиблі, ідентифіковані частково, і родичі ще не прийняли остаточного рішення щодо їхнього захоронення, за 15 жертвами досі не звернулися родичі, повідомляє «Кореспондент». Тіла, котрі вважають невпізнаними офіційно, залишатимуться в Донецьку, доки їх повністю не ідентифікують або не ідентифікує експертиза. Для цього всі проби на ДНК направлено в лабораторію до Ростова.

Життя і смерть — у нуликах

Фахівці відзначають хоч і невелике, але усе-таки поліпшення у демографічній ситуації. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства юстиції, у першому півріччі 2006 року зареєстровано майже 219 тисяч народжень. Це на шість відсотків більше, аніж за аналогічний період минулого року. В Управлінні цивільного стану громадян Мін'юсту зазначають, що найбільша народжуваність зафіксована, як і в минулому році, органами реєстрації актів цивільного стану Донецької області. Лідирують також Дніпропетровська область та Київ. Найменше діток народилося у Чернігівській, Кіровоградській та Чернівецькій областях.

Ющенків і Юль Тимошенко побільшало

За перше півріччя 10 833 українських громадян звернулися в органи реєстрації актів цивільного стану з проханням змінити своє ім'я, по батькові чи прізвище. Це на два відсотки менше, аніж за аналогічний період минулого року, повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства юстиції. За даними Управління цивільного стану громадян Мін'юсту, як і минулого року, найактивнішими щодо зміни імені виявилися жителі Львівщини — 1 034 бажаючих. Серед лідерів також Донеччина та Івано-Франківщина. Найменше змінювали імена, як і торік, у Севастополі, на Чернігівщині та Кіровоградщині.

Марафон мужності

Українці з фізичними вадами — теж достойні громадяни, варті поваги, а не жалю. Цю просту істину намагатимуться донести до нас учасники першого Всеукраїнського комплексного пробігу спортсменів із ураженням опорно-рухового апарату. Як розповіла «УМ» голова «Українського конгресу інвалідів» Ірина Крошко, стартує марафон 17 серпня у місті Саки, а фінішує у Києві — 24 серпня. Так, марафонці (а загалом їх буде 40 осіб, 12 із яких — візочники) побувають у шести областях і 14 містах України. Марафон «Тому що можу», присвячений Дню незалежності, охопить Крим, Херсонську, Миколаївську, Кіровоградську, Черкаську та Київську області. За словами пані Ірини, між містами спортсмени рухатимуться автобусами, а у населених пунктах пересуватимуться самотужки. Ночуватимуть учасники акції у готелях. Щоправда, із розміщенням виникають певні складнощі — далеко не всі готелі в Україні оснащені необхідними для інвалідів пандусами.

Прощавай, Африко!

Після тижневих перемовин двох українських моряків звільнили з полону нігерійських піратів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. Як уже писала «УМ», викрадення наших земляків сталося на борту норвезького корабля «Північний товариш» — місцеві протестанти «поцупили» чотирьох членів екіпажу (двох українців і двох норвежців) у той момент, коли корабель пришвартовували до американської нафтової платформи.

«Наколоті» смугасті «ягідки»

«Наколоті» смугасті «ягідки»

Кавун — це справді унікальний продукт: він вважається найкращим природним сечогінним засобом, адже прекрасно виводить солі й шлаки. Його нерідко рекомендують лікарі при подагрі, захворюваннях нирок, печінки, серця і шлунку. Крім того, у кавуні міститься багато заліза, тому його вводять у раціон хворих на анемію. Кажуть, що навіть корисно гризти кавунове насіння — його олія за своїми якостями нагадує мигдалеву. Але кавун корисний лише за однієї умови — якщо в ньому немає нітратів. Не секрет, що нерідко в гонитві за врожаєм підприємці «допінгують» смугасті ягоди азотними добривами.