Чемпіонат «привидів»

Чемпіонат «привидів»

Вони працюють за лінією фронту, в тилу противника. Перш ніж відправляти будь–який великий підрозділ у будь–який район, треба знати, чи є там противник і які в нього сили, а за потреби — і нейтралізувати штаб, дістати таємні документи, виловити «язика». Усім цим займаються загони військових розвідників, які є скрізь — від танкових і до повітряно–десантних частин. 7 вересня, в день свого професійного свята, розвідгрупи 8–го армійського корпусу (8 АК) не відпочивали, а зовсім навпаки, у виснажливих маршах, засідках, навісних переправах через ріку та на мінних полях визначали, хто найкращий серед них.

Дорога в Мосул

Дорога в Мосул

З автором цього тексту «УМ» зв’язалася через мережу iнтернет. Зі зрозумілих причин, називати своє ім’я чи інші дані про себе він відмовився. Він — один iз, напевно, тисяч українців, які в «гарячих точках» світу заробляють собі на життя військовим ремеслом. Різноманітні іноземні легіони, приватні «охоронні» агентства радо наймають наших співвітчизників, адже за ту саму, а часто вищу якість роботи, їм можна платити у кілька разів менше, ніж західним військовим профі. Ірак залишиться в українській військовій історії як країна, до якої ми відрядили свого часу найбільший військовий контингент за нашу новітню історію, а після того як його вивели, в Іраку так чи інакше досi працюють українські військові специ, про роботу яких уже писала «УМ». Тепер ми пропонуємо вам погляд на іншу грань «українського» Іраку.

Іржаві «зуби дракона»

Іржаві «зуби дракона»

Сьогодні у Збройних силах України на 130 об’єктах зберігається близько 1 мільйона 190 тисяч тонн боєприпасів, з яких близько половини треба утилізувати до 2017 року. Про це повідомив директор Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Юрій Бровченко. За його словами, на утилізацію звичайних видів боєприпасів цього року передбачено 106,6 мільйона гривень, проте наразі виділили тільки 8 мільйонів. Цього вистачило, аби укласти контракти на знищення лише 3,2 тисячi тонн боєприпасів, з яких 1,3 тисячi тонн боєприпасів iз горезвісного арсеналу поблизу міста Лозова на Харківщині, де в 2008 році сталася пожежа з масовими вибухами ракет, мін та снарядів, передає прес–служба Міноборони.

Восени — дешевше

26 тисяч українських юнаків підуть у жовтні–листопаді до війська. Таку постанову прийняв цього тижня Кабінет Міністрів і виділив на осінній призов цього року 1,2 мільйона гривень. Міністр оборони Михайло Єжель зазначив, що до Збройних сил підуть 20 тисяч призовників, а решта — в інші силові структури. Коштів на призов виділили достатньо, вважає пан Єжель. Весняний призов був дорожчий і коштував 1,677 мільйона гривень, хоча призивали таку саму кількість «молодих бійців».

Завершальна гостина

Учора кораблі Чорноморської групи військово–морського співробітництва «БЛЕКСІФОР» зайшли в болгарський порт Варна. На переході морем кораблі з’єднання, до складу якого від України входить морський тральщик «Черкаси», провели навчання з протимінної оборони, боротьби з надводними цілями, протиповітряної оборони.

Тому що — «специ»

Триває місія українського миротворчого персоналу в Республіці Ірак. На цей час десять українських офіцерів виконують спеціальні завдання в бойових умовах у складі підрозділів Тренувальної місії НАТО в Іраку (NTM–I). Наші офіцери живуть і виконують завдання як в «інтернаціональній зоні», де буденністю є ракетні та мінометні обстріли, так і в «червоній зоні», де постійно трапляються викрадення людей iз метою вбивства, обстріли зі стрілецької зброї, вибухи саморобних бомб. У середньому щоденно в Багдаді скоюють до семи–десяти терористичних актів, внаслідок яких гинуть як представники іракських сил безпеки, так і цивільні особи.

П’ять хвилин

П’ять хвилин

«Як бідному женитися — то й ніч мала», — хіба цією українською приказкою можна схарактеризувати подію, що трапилася. Українська авіабудівна корпорація «Антонов» разом зі своїм партнером, американською «Ю.С.Аероспейс», не зможуть взяти участь у тендері на 35–мільярдний контракт із будівництва 179 літаків–заправників для Військово–повітряних сил США.

Китай платить за «подушки»

Китай платить за «подушки»

Згідно з домовленістю, на суднобудівному заводі «Море» в Криму мають збудувати чотири малi десантнi кораблі на повітряній подушці (МДКПП) української розробки для китайського бойового флоту. Сума контракту — близько 126 мільйонів доларів, причому перші кошти вже надійшли, повідомляє «Бі–Бі–Сі».

Бог війни

Бог війни

Інженерна думка створила мільйони зразків зброї. Однак запитайте будь–якого військового про зброю його мрії і почуєте такі характеристики: надійна, потужна, безвідмовна, проста, дешева. Мало до якої зброї ці слова пасують так, як до автомата Калашникова. На яку ще зброю можна опертися, долаючи перешкоди, «скупатися» з нею у воді, перечекати артобстріл, лежачи в болоті, і після цього — спокійно стріляти з неї, вражаючи не лише живу силу, а навіть легкоброньовану техніку противника? На двох АК, як на ношах, виносили з поля бою поранених, прикладами розбивали автомобільні вікна, в «холодну війну», під час конфліктів у третьому світі, натовські солдати й офіцери мали за щастя здобути в бою автомат Калашникова радянського виробництва. Щоб навчити новобранця обслуговувати АК, необхідно не більше 10 годин. В Україні часто лунають думки, що пора вже позбутися «радянського спадку» у вигляді АК й переозброїтися якимось із західних «новіших» автоматів. Та чи варто...