Спробуємо «Стугну»

Збройні сили України замовили десять керованих протитанкових ракет «Стугна–П» виробництва київського конструкторського бюро «Луч». Очікують, що наступного 2011 року новітній протитанковий комплекс пройде випробування і його приймуть на озброєння, передає агентство ЦАМТО. Раніше це підтвердив і головний конструктор КБ «Луч» Олег Коростильов. Проектування і розробку ракети фінансували «Луч» та державна компанія «Укрспецекспорт».

Продавець містечок

Директора філіалу Центрального спеціалізованого будівельного управління Міноборони України «Укроборонбуд» засудили до восьми років позбавлення волі за незаконне відчуження 27 військових містечок. Такий вирок Шевченківський районний суд міста Києва виніс цього тижня, передає УНІАН. Як з’ясувало слідство, чиновник упродовж 2006 року, не отримавши дозволу міністра оборони й не узгодивши це з відповідним відділом міністерства, уклав від імені Міноборони низку угод iз комерційними структурами на спільне будівництво на території військових містечок по всій Україні.

Хочеться, та колеться

Хочеться, та колеться

Одіозний президент Венесуели Уго Чавес під час візиту в Україну відвідав держпідприємство «АНТК імені Антонова». Чавес заявив, що Венесуела зацікавлена в купівлі українських літаків підприємства «Антонов», передає УНІАН. Особливо латиноамериканський лідер захопився транспортним літаком Ан–74, який може перевозити пасажирів, техніку та вантажі в будь–яких кліматичних умовах.

«Тернопіль» проти терористів

Ідеться про операцію «Активні зусилля», під час якої кораблі НАТО патрулюють акваторію Середземного моря, перевіряють цивільні судна на предмет нелегальних мігрантів та зброї. Український корвет «Тернопіль» вийде із Севастополя 7 листопада, зараз на кораблі активно готуються до виходу в «Середземку», передає прес–служба Військово–Морських сил України.

Отак це діє

Отак це діє

Черговий інцидент у стилі «холодної війни» трапився над Балтійським морем, поблизу латвійського кордону. У понеділок, близько 17:50 за місцевим часом, два російські фронтові бомбардувальники Су–24 впритул наблизилися до латвійського повітряного простору неподалік міст Лієпая та Вентспілс. На радіозапит про ідентифікацію росіяни не відповіли. Тому назустріч з авіабази в Шауляї піднялися два винищувачі НАТО, й росіяни спішно відлетіли до своїх кордонів. Нагадаємо, країни Балтії не мають своїх бойових літаків–винищувачів, тому з часу їх вступу до НАТО у 2004 році повітряний простір Латвії, Литви та Естонії охороняють позмінно винищувачі інших країн Альянсу в рамках операції «Балтійське повітряне патрулювання», зокрема з 1 вересня цього року це Ф–15 «Ігл» ВПС США.

Відремонтувати, щоб позбутися?

Відремонтувати, щоб позбутися?

П’ятнадцятирічні поневіряння єдиного українського підводного човна «Запоріжжя», схоже, добігають кінця. Днями четверо офіцерів з української субмарини вийшли в море, аби попрактикуватися на російському ПЧ «Алроса». Стажування почалося на березі, а після здачі заліків українські підводники вийшли в море на «Алросі» як командири її частин. Це командир бойової частини (БЧ)–4, капітан 3–го рангу Костянтин Петренко, командир мінно–торпедної БЧ капітан 3–го рангу Андрій Юпов, капітан–лейтенант Володимир Волинець, який вийшов у море як помічник командира ПЧ, та капітан–лейтенант Костянтин Гніденко — як командир БЧ–5, передає «Форпост». Водночас командир гідроакустичної групи ПЧ «Запоріжжя» лейтенант Володимир Гробинський повідомив, що українська субмарина готується вийти в море вже у грудні 2010 року.

Дрейф поза блоковість

Дрейф поза блоковість

Оборонний огляд — процедура, що триває вже два роки, внаслідок якої стане зрозумілим реальний стан справ у Збройних силах України та визначено загрозу безпеки країни, а відтак — буде визначено стратегію розвитку української армії. Нарешті в листопаді цього року мають бути представлені результати Оборонного огляду, постановила відповідна Міжвідомча комісія, яка засідала днями під керівництвом «силового» віце–прем’єра Володимира Сівковича.

Любіть свою армію

Побачив його у столичній «маршрутці». Втомлений погляд, погони підполковника і шеврон «Генеральний штаб Збройних сил України». Маленький «Богдан» забитий ущерть, просто перед носом у підполковника стирчить чийсь лікоть. Де дінешся — «всім треба їхати». Ловлю себе на думці, що от мине ще рік–півтора — і він стане полковником. Навряд чи його матеріальне становище дуже поліпшиться до того часу. Як ви уявляєте собі полковника? Горда постава, метал у голосі, верхи на коні з шаблею або на сидінні військового джипа, поруч iз водієм, або хоча б у чорній «Волзі» з тим таки водієм. Але аж ніяк не у «маршрутці» з ліктем перед носом. Для рядового солдата полковник — всемогутній. Цікаво, наскільки важко після оцієї от принизливої «маршрутки» морально випростатися і вийти перед радями бійців у іпостасі справжнього полковника, чи нехай поки що — підполковника?

Таки «пролетіли»

Остаточне рішення у справі, яка тягнеться вже кілька місяців, оприлюднили цього тижня. Американська авіакомпанія «Ю.С. Аероспейс» та її український партнер «Антонов» таки запізнилися з поданням заявки на участь у тендері на постачання літаків–заправників для Військово–повітряних сил США. До такого висновку дійшли американські урядові аудитори. «Відтак ВПС США діяли правомірно, коли відхилили пропозицію», — заявив Ралф Вайт, представник Урядового контрольного управління США (ГАО).

Україна на полігоні

Україна на полігоні

Коли школярі після літніх канікул вирушають до школи, у військових навчальний рік саме закінчується. Тому осінь пора польова, чи топак — полігонна. По всій країні лунають вибухи та постріли. І це добра новина. Не зважаючи на вкрай низьке фінансування, молоде покоління солдатів та офіцерів бачить бойову зброю не лише в підручниках. Цілий комплекс навчань під назвою «Взаємодія–2010» відбувається цими днями. Хоча деякі види стрільб та вправ проводяться вперше за останні кілька років, обмеження відчутні у всьому, у пальному й боєприпасах відведених для навчань.