Пів–«Тільця»

Пів–«Тільця»

Днями на Південному машинобудівному заводі імені Макарова у Дніпропетровську завершили конструювати перший ступінь ракети «Таурус–ІІ» (у перекладі «Телець»). Її урочисто відправили до США, звідки ціла ракета «Таурус–ІІ» має стартувати наступного року. «Таурус–ІІ» — американсько–українсь­кий про­­ект ракетного комплексу, дво­ступеневої ракети для виведен­ня вантажів вагою до 7 тисяч кіло­грамів на низькі навколоземні орбіти. Проект реалізує американська компанія «Орбітал Саєнсез» за контрактом iз Національним авіакосмічним агентством США (НАСА), яке виділило для цього 171 мільйон доларів, а ще 150 мільйонів інвестує сама «Орбітал».

Українські крила Кремля

Українські крила Кремля

Управління справами президента Росії проводить переговори з Україною про купівлю близькомагістрального літака Ан–158 для перших осіб РФ. Про це в інтерв’ю газеті «Московский комсомолец» розповів керуючий справами президента Росії Володимир Кожин. За його словами, український літак відповідає і російським вимогам з комфорту, і поганій якості тамтешніх аеродромів. «Я сам бачив новий літак, був на ньому, вивчив його. Це близькомагістральне повітряне судно цікаве нам тим, що дуже невибагливе і може сідати фактично на будь–які посадочні смуги, — зазначив Кожин. — У Росії сьогодні поки на пальцях можна перерахувати аеродроми, які відповідають міжнародному рівню. Більшість iз них лише очікує модернізації, і на це піде не один десяток років. А літати треба, і сідати треба. Так що ведемо переговори, мабуть, будемо купувати цей літак».

Хто, якщо не ти?

Україна посіла п’яте місце в рейтингу країн, із яких виїжджають громадяни. Такий щорічний рейтинг під назвою «Світова міграція та грошові перекази–2011» оприлюднив Світовий банк. Із показником 6,6 мільйона емігрантів, що становить 14,4 відсотка від населення держави, Україна поступається лише Мексиці, Індії, Росії та Китаю.

Вавилонський телевізор

У телеефірі Італії з’явився телеканал­ для найбільших інозем­них громад Італії — української, марокканської, румун­ської, албанської, латиноамериканської та філіппінської. Називатиметься нова «кнопка» «Бабель ТВ», тобто «Вавилонське телебачення». За останніми даними, в Італії мешкають 5 мільйонів іноземців, і новий канал має сприяти, з одного боку, їхній інтеграції в італійське суспільство, а з другого — порозумінню між корінними італійцями та мігрантами, повідомляє «ЗІК». «Крім розважальних та інформативних функцій, канал має на меті подолати гомофобію та напруження в суспільстві, викликані зіткненням­ багатьох далеких одна від одної культур та релігій», — каже керівник української редакції «Бабель ТВ» Маріанна Сороневич.

«Червоним» суд не указ

Усе як завжди. Як і щороку, на 7 листопада, день більшовицького перевороту в Петрограді, й українськi комуністи, й націоналісти подавалися на проведення масових акцій на Майдані Незалежності в Києві. Суд звично заборонив манiфестувати всім. На відміну від націоналістів, комуністи наплювали на рішення суду і пішли на майдан. І, як завжди, — їм за це нічого не було. Міліція повідомила, що на організаторів «будуть складені адміністративні протоколи за порушення правил проведення масових акцій». Натомість тих, хто намагався стати комуністам на дорозі, таки затримали, не обійшлося і без бійки. Утім по порядку...

«Тернопіль» у Середземному морі

У неділю корвет «Тернопіль» Військово–Морських сил України урочисто випроводжали в похід у Середземне море для участі в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля». А під час переходу в центральній частині Чорного моря «Тернопіль» виконає завдання операції «Чорноморська гармонія», започаткованої Туреччиною для країн Причорномор’я. Завдання обох операцій однакові — запобігання тероризму й незаконному обігу зброї. Командиром походу призначили капітана 2–го рангу Дмитра Зінченка. Планується, що до Севастополя корвет повернеться 22 грудня.

Прорив на БТРах

Прорив на БТРах

Як відомо, США щедро фінансують озброєння армії й поліції «посаддамівського» Іраку. Щедро, але економно, тож закуповують не дорогу західну техніку й зброю, а в рази дешевшу, зокрема й українську. Завдяки підписаному торік контракту, бронетранспортер БТР–4 виробництва Харківского заводу імені Малишева може стати чи не найпродаванішим у світі українським зразком озброєння. Ірак отримає понад 400 БТР–4, Македонія має намір виготовити 200 цих бронетранспортерів у себе, за ліцензією, у дещо зміненій комплектації, пасе задніх Україна — наші Збройні сили поки що можуть дозволити собі замовити лише десять вітчизняних БТР–4. Більше півтисячі машин — це солідний вихід на світову арену нового зразка зброї, що виявить на практиці всі плюси й мінуси БТР–4.

Марш непотрібних

Учора в містах сходу й півдня України пройшли так звані «Русскіє марши», присвячені «Дню русского народного єдінства», який у Росії відзначають 4 листопада. Оскільки російські націоналісти–шовіністи вперто не помічають незалежності України чи Білорусі, то марші в містах сусідніх країн анонсувалися в руслі загальноросійської акції. Проте в Україні, навіть у Криму, «русаки» об’єктивно оцінили свої сили й на марш у Сімферополі заявили «аж» 400 учасників. З російськими прапорами вулицями міста пройшли переважно дідусі й бабусі. Також у рiзний час 4 листопада «Русскіє марши» були анонсовані в Севастополі, Харкові, Луганську, Миколаєві, Одесі. А у Києві мала відбутися «хресна хода за русскоє єдінство».

«Знищити всiх боєздатних українських чоловiкiв»...

«Знищити всiх боєздатних українських чоловiкiв»...

Не всі знають, що «галузевий державний архів» та програму розсекречування історичних документів має не лише Служба безпеки України, а й Служба зовніш­ньої розвідки. Днями, спеціалісти СЗР зняли гриф таємності з деяких документів, що стосуються того періоду Другої світової війни, який знову «модно» називати Великою Вітчизняною. Це розвіддані про рух німецьких військ поблизу радянських кордонів перед нападом на СРСР, свідчення про стан справ на території України під час окупації її німцями. Серед документів — наказ Адольфа Гітлера до німецьких військ знищити всіх боєздатних українських чоловіків перед відступом, що його відібрали у полоненого німецького офіцера.

Нескорений чернець

Климентій Казимір Шептиць­кий, архімандрит і глава греко–католицького монашого ордену Студитів, брат митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, помер 1 травня 1951 року у тюрмі російського міста Владимир, після років «чекістських» знущань і в’язниці. 30 жовтня, у Всеросійський день пам’яті жертв політичних репресій, архімандритові Шептицькому відкрили меморіальну дошку на Князь–Володимирському кладовищі. Могилу Климентія Казиміра Шептицького так і не знайшли. До меморіальної дошки поклали квіти, зокрема, керівництво Владимирської області РФ і українські дипломати з посольства України в Москві, на поминальних заходах були також представники Естонії, Литви та Польщі.