Герой-стрілочник

Герой-стрілочник

Гендиректор держконцерну «Укроборонпром» «регіонал» Дмитро Саламатін своїм розпорядженням звільнив Героя України, танкобудівника Михайла Борисюка з посади генконструктора Конструкторського бюро імені Морозова. Замість нього пан Саламатін призначив конструктора Юрія Бусяка. Таким чином, на конструктора фактично переклали відповідальність за зрив термінів здачі 11 бронетранспортерів БТР–4Е Іраку за великим контрактом на постачання зброї, повідомляє газета «Дєло». Нагадаємо, у цьому звинувачували самого Саламатіна та уряд, які у відповідальний час виконання важливого контракту взялися міняти керівництво оборонної галузі та реформувати її. Перша партія техніки мала з’явитися на іракському військовому параді ще 5 січня, проте цього не сталося з вини української сторони. Сам Михайло Борисюк ще в грудні 2010 року повідомив, що, приймаючи першу партію БТР–4Е, іракські фахівці виявили істотні недоліки у 30–міліметрових гарматах ЗТМ–1, які виробляє завод точної механіки в Кам’янець–Подільському і якими оснащені ці бронетранспортери.

«Голодна» реформа

Упродовж тижня 120 солдатiв–строковиків та понад 300 офіцерів i прапорщиків військової частини А–2215 на Київщині залишаються без хліба. Ще 26 січня вони перестали отримувати білий та чорний хліб, який є обов’язковою складовою раціону бійця Збройних сил України, передає УНІАН. Як повідомили анонімні джерела–військові з самої частини, 26 і 27 січня один з офіцерів служби тилу частини був змушений закупити хліб за готівку, яку взяв iз каси буфета Держпідприємства Міноборони України «Білоцерківський військторг», що опікується організацією харчування у цій частині.

Рятівна шлюпка

Двоє відчайдухів–моряків, українець та філіппінець, змогли втекти із захопленого сомалійськими піратами німецького судна «Белуга Номінейшн», передає «УНІАН». Цю інформацію підтвердив речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

І краю не видно...

У понеділок в Аравійському морі, за 100 кілометрів від Сейшельських островів, сомалійські пірати захопили судно «Белуга номінейшн» з екіпажем з 12 моряків, серед яких — українці, росіяни, поляки й фiлiппінці.

Бангкокський раб

57–річний український інженер Анатолій Вдовиченко 14 років працював у столиці Таїланду Бангкоку як підневільний робітник на фабриці кисневого обладнання. Про це чоловік заявив після свого звільнення. Наприкінці минулого року Вдовиченко попросив колегу–бірманця, який звільнився з фабрики, написати своїй родині в Україну.

Злука, але не влади з народом

Соборність — єдність українських земель — це тема, на яку прийнято багато говорити в політикумі й суспільстві. І влада, й опозиція, й «прості патріоти» 22 січня «єднатимуть береги Дніпра». Зібрання, віча, живі ланцюги й автопробіги — все це дає підстави думати, що День Соборності — таки народне свято.

Уже й Багдад нас штрафує

Нове керівництво оборонно–промислової галузі таки зірвало першу поставку зброї для армії Іраку. І тепер, замість заробити на цій великій угоді, Україна має виплатити Іраку штраф, для початку — 165 тисяч доларів. Про це повідомляє видання «Фокус», посилаючись на свої джерела, близькі до оборонного бізнесу. Загальна сума штрафу за зрив українсько–іракської угоди може становити до 5,5 мільйона доларів. Нагадаємо, перші десять бронетранспортерів українського виробництва БТР–4Е та літаків Ан–32Б мали надійти до Іраку перед Новим роком, проте цього не сталося з вини керівництва держкомпанії «Укрспецекспорт», зокрема її керівника, «регіонала» Дмитра Саламатіна.

Хто на старенького?

Хто на старенького?

Національний суд у Мадриді повідомив, що відповідальний суддя в Іспанії Ісмаель Морено висунув звинувачення проти колишнього американця українського походження Івана Дем’янюка у співучасті в геноциді та злочині проти людяності у німецьких нацистських таборах смерті впродовж Другої світової війни. Нагадаємо, процес проти Івана Дем’янюка вже понад рік триває у німецькому Мюнхені. Німці судять його за нібито роботу нацистським наглядачем у таборі смерті Собібор. Іспанці ж хочуть судити українця за вбивство 60 іспанських полонених у концтаборі Флоссенбург — там Дем’янюк нібито працював наглядачем. Як повідомляє «Німецька хвиля», іспанський суд також видав загальноєвропейський ордер на арешт Дем’янюка та його екстрадицію до Іспанії. Та поки свою розправу не закінчили німці, ордер не діє.

Пропало все?

Пропало все?

БТР–4 українського виробництва, які мали з’явитися 5 січня на військовому параді збройних сил Іраку, так і не проїхалися вулицями Багдада. Про це повідомив журналіст Мустафа Найєм у своєму блозі на «Українській правді». За його словами, іракська сторона відмовилася прийняти першу партію бронетранспортерів БТР–4 та літаків Ан–32Б у рамках контракту на поставку озброєння для іракської армії на суму близько 2,4 мільярда доларів, який був укладений ще минулого року. За документами, якими нібито володіє «УП», «вся провина за провал угоди лежить на керівництві держкомпанії «Укрспецекспорт», саме вона взяла на себе кураторство над виконанням контракту». Як зазначає журналіст, у той час компанію очолював народний депутат–«сумісник» «регіонал» Дмитро Саламатін. Нагадаємо, Президент Віктор Янукович доручив Кабміну створити державне господарче об’єднання «Укроборонпром», яке має об’єднати цілий військово–промисловий комплекс країни. 4 січня Дмитра Саламатіна призначили його головою.