Бог у школі: влада Тернополя не підтримала відокремлення освіти від релігії

Бог у школі: влада Тернополя не підтримала відокремлення освіти від релігії

Тиждень тому «УМ» повідомляла про протест групи тернопільських активістів проти проведення у школах обов’язкових занять iз християнської етики, спричинений не атеїзмом, а прагненням привести шкільну освіту в місті у відповідність до вимог Конституції України.

«Штука» за «штуку»

На початку лютого у Тернополі емоційно обговорювали повідомлення ЗМІ про те, що на хабарі в тисячу доларів «погорів» доцент місцевого медуніверситету і водночас депутат міської ради від «Народного контролю» Роман Ляхович.

Асфальту — бій!

З ініціативи громадської організації «Екоальянс» та кафедри геоекології Тернопільського Національного педагогічного університету в обласному центрі започаткували справу облагородження територій, яка послужить водночас і покращенню довкілля, і виховному процесу.

За зраду і не тільки

Обласна прокуратура підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно двох тридцятирічних братів iз Тернополя, обвинувачених у державній зраді, сприянні терористичним організаціям, вербуванні громадян для вчинення терористичних актів та публічних закликах до насильницької зміни влади й повалення конституційного ладу.

Побійтеся Бога!

Побійтеся Бога!

Цього тижня богослужіння у тернопільських храмах Української греко-католицької церкви були дещо «заполітизованими». Адже священнослужителі зачитували прихожанам прийняте наприкінці минулого тижня «Звернення Синоду єпископiв Києво-Галицького верховного архiєпископства УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України».

Вікно у небо

Вікно у небо

Улiтку «УМ» розповідала читачам про перший всеукраїнський пленер духовного живопису «Тобі, Богородице. Зарваниця-2015», що проходив у широковідомому Марійському духовному Центрі на Тернопільщині й ініціаторами проведення якого стали заслужений художник України Микола Шевчук та заслужений журналіст України Олег Снітовський. Минулого ж тижня завдяки їм засніжена Зарваниця стала центром уже сакрального мистецтва — тут стартував також перший в Україні пленер іконопису, на який з’їхалися митці з різних регіонів.

Приберіть це негайно!

«УМ» уже повідомляла читачам про створення у Тернополі інтерактивної карти міста з інформацією про ремонтні роботи на об’єктах житлово-комунального фонду. І ось — чергова інтернет-новація місцевих комунальників. Цього разу вони вирішили створити таку карту щодо прибирання.

Школа войовнича

Батькам школярів добре відома ситуація, коли син чи дочка приходять зі школи і скаржаться на однокласників — той б’ється, той обзивається, а той і взагалі проходу не дає.

Генію «пльонтанізму»

Генію «пльонтанізму»

Серед знаменитих уродженців Тернопільської області — народний художник України, лауреат Національної премії імені Шевченка Іван Марчук, який увійшов у сотню найвизначніших геніїв сучасності за рейтингом авторитетної британської газети Daily Telegraph.

Люблю. Чекаю

Люблю. Чекаю

За час війни на сході у Тернополі було реалізовано чимало різноманітних проектів, спрямованих на матеріальну та моральну підтримку наших воїнів. І ось стартував новий, дуже красивий і незвичайний, ініційований штабом «Самооборони Майдану Тернопільщини» — зокрема, членом проводу цієї організації, відомою тернопільською письменницею та волонтером Лілією Мусіхіною.