Іменем Табачника

Іменем Табачника

Ще взимку, коли події на Євромайдані лише набирали обертів, тодішній ректор Києво–Могилянської академії Сергій Квіт особисто оголосив мобілізацію могилянців, скасував заняття та показово вивів своїх студентів на Майдан задля того, аби вони боролися проти несправедливості та політичного свавілля в країні.

Кримський кляп на освіту

Найкраща гімназія Криму та єдина україномовна школа Сімферополя може стати російськомовною. У Міністерстві освіти Криму заявляють, що вони вже отримали кілька десятків заяв від батьків із проханням змінити мову навчання. Коли їх буде сотня, питання винесуть на загальне обговорення. «Я не можу 67 заяв покласти під стіл і ніяк на них не реагувати. Нехай вирішують батьки навчального закладу, мерія міста», — заявила кілька днів тому журналістам ТСН «міністр» освіти, науки та молоді Криму Наталя Гончарова.

Урок від педагогів

Урок від педагогів

Вітчизняна школа, становлення якої відбувалося на вченні видатних педагогів Макаренка і Сухомлинського, завжди відрізнялася від західної тим, що, окрім навчальної функції, виконувала ще й виховну. Але, щоб сіяти, окрім розумного, добре та вічне, потрібно мати неабиякі терпіння й талант.

Тут починаються біографії, адресовані майбутньому

Тут починаються біографії, адресовані майбутньому

Про все нове, досі не бачене, ми зазвичай судимо за його зовнішнім виглядом. Уже з першого знайомства Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку, що на столичному бульварі Тараса Шевченка, 56, справляє враження ошатного, затишного і теплого дому, справжнього храму Науки.

Мистецтво — вічне, але недофінансоване

Мистецтво — вічне, але недофінансоване

Пристойну суму — 221600 гривень — зібрали організатори благодійного аукціону DukatArtCharity на підтримку Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка, що в Києві. Це єдина в Україні академічна середня школа в галузі образотворчого мистецтва, а її історія нараховує вже 75 років.

«Деякі росіяни нам заздрять, бо не володіють українською»

«Деякі росіяни нам заздрять, бо не володіють українською»

Шістнадцятирічний школяр із Дніпропетровська Антон Кістол став популярним несподівано. Почалося з того, що Антон створив у відомій соціальній мережі «ВКонтактє» паблік «Козацький цитатник», де почав викладати пародії на популярні кінофільми та телесеріали, приміром, «Зоряні війни» чи «Секретні матеріали», у козацькому стилі.

Порядок для дисертації

У номері від 17 жовтня «Україна молода» надрукувала лист нашої читачки Олександри Ковальової під назвою «Дисертація з клоунадою». Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який авторка звинувачує в неефективності наукової школи, одразу ж відреагував на публікацію.

Кузня краси

Кузня краси

Вижницю називають воротами в Карпати. Поміж ще невисоких гір співає свою споконвічну пісню Черемош, і навколишні місця зачаровують приїжджих неповторною красою. Тож не дивно, що саме тут — у районному центрі Чернівецької області — майже 110 років тому виник унікальний навчальний заклад, де вчили і вчать творити красу і мистецькі надбання, а його вихованці відомі далеко за межами нашої держави.

Як мріяти грамотно

Як мріяти грамотно

«Мрії здійснюються за 365 днів» — це щоденник не для розкладу шкільних уроків, а для впорядкування особистого життя — як першокласників, так і випускників. Упродовж року майже 90 тисяч школярів іх західних регіонів разом iз двома героями «Мрійника» — Петриком із Марічкою — розвиватимуть свої таланти, дбатимуть про здоров’я, пізнаватимуть традиції й історію рідного краю, вивчатимуть іноземні мови й міркуватимуть про свою майбутню професію.