І фреш на обід

До 2020 року Збройні сили України повинні перейти на стандарти НАТО, а отже, і харчуватися українські військові повинні будуть відповідно. Наразі до запровадження омріяних стандартів ще далеко, але в Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного вже місяць триває експеримент, в якому наблизили харчування курсантів до стандартів Альянсу.

Сицилія без мафії

Сицилія без мафії

Організувати недорогий та приємний відпочинок за кордоном треба заздалегідь, місяців так за вісім-одинадцять. Власне, в той час лоукостові авіалінії відкривають пропозиції вартості квитків. У жовтні минулого року найдешевшим переліт виявився на початок вересня 2015-го.

Каменяр погарнішав

Каменяр погарнішав

Цього тижня дирекція Личаківського цвинтаря розповіла про те, як ведуться роботи на кладовищі. Починаючи з 2008 року і по теперішній 2015, за словами директора установи Михайла Нагая, загалом було відновлено сім сотень поховань, з яких 73 могили — визначних українських діячів.

Колекція, що пастки плете

Колекція, що пастки плете

У нашому світі мешкає приблизно 40-45 тисяч видів павуків, а їхня кількість така велика, що кожна людина на відстані п’яти метрів біля себе знайде цю істоту. Науковці вивчають унікальні властивості павутини та, ґрунтуючись на дослідженнях, розробляють надміцні волокна чи біоматеріал, на якому зможуть вирощувати людську шкіру.

Російський привид в опері

Працівники звинувачують дирекцію Львівського оперного театру в лобіюванні культурних інтересів Росії й озвучують вимогу, аби теперішнього директора Тадея Едера звільнили. А на його місце колектив мріє обрати нового керівника. «Ми вимагаємо нового директора, — каже голова профкому первинної профспілкової організації театру Ігор Гресько.

Колаборантки на сцені

Колаборантки на  сцені

У Львові громадські активісти просять Президента забрати звання народних артисток України в Ані Лорак, Таїсії Повалій та Ірини Білик. На площі біля Оперного театру у середу представники Економічного бойкотного руху, ГО «Галицька фортеця» та Волонтерського полку тримали плакати з написами: «Геть колаборантів з української сцени» та «Ми нє куріци, нє птіци, ми — народниє певіци».

Сонце працює вночі

Як можна відмовитися від газу і зекономити мільйони гривень, розповідали нещодавно на зібранні «Як стати енергоефективним містом» у Золочеві, на Львівщині. Однією з головних тем став уже запроваджений та успішний проект iз переведення комунальних котелень на альтернативні джерела енергії.

Америко, хелло!

Минулого року 900 тисяч українців подали заявку на «Грін карту», яка дає право жити та працювати в Сполучених Штатах, і майже 5 тисяч iз них стали переможцями лотереї. «У Сполучених Штатах ми вважаємо, що є нація емігрантів, тож такими програмами шукаємо можливіть запросити до нас нових емігрантів», — сказав Джеремі Літтл, віце-консул Посольства США в Україні, розповідаючи про особливості програми «Зеленої карти».

Грантом не єдиним

Грантом не єдиним

Якщо гуртом і наполегливо «стукати» у всі двері, можна розбудовувати рідний населений пункт, навіть не маючи фінансування. У цьому переконує приклад селища Запитів, що на Львівщині. Місцевий селищний голова разом з односельчанами навчилися вигравати різноманітні гранти та проекти, як українські, так і іноземні.

Залізниця хати «відкушує»

Залізниця хати «відкушує»

Мешканці Брюховичiв просять Президента допомогти їм боротися зi «Львівською залізницею». Ініціативна група мешканців, які судяться з ДП «Львівська залізниця» через земельні ділянки, звернулися до гаранта Конституції по допомогу, бо людям у судах скасовують акти на право власності.