«Монстри» у місті Лева

В Україні є лише сім пам’яток, внесених до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це Херсонес (тепер на окупованій території), київський Софійський собор, карпатські дерев’яні церкви, ансамбль історичного центру Львова, Геодезична дуга Струве, букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини (простягаються від Рахівських гір та Чорногірського хребта в Україні на захід Полонинським хребтом до гір Буковські Верхи та Вигорлат у Словаччині), резиденції митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях.

Й арт, і барбекю

У Львові все літо триватиме новий фестиваль «Арт барбекю», який стартував у минулі вихідні на подвір’ї Палацу мистецтв. Охочі долучитися зможуть навчитися правильно нарізати хамон, готувати смачну вегетеріанську їжу чи робити домашні бургери. Втім організатори заходу продумали не лише кулінарну програму.

Бойків і гуцулів штучно об’єднують

На «круглому столі» «Адміністративний переділ Галичини: перспективи і загрози» у Львові обговорили недоліки адміністративної реформи, яка вже активно крокує країною. Найперше експерти оцінили процес створення громад найменших адміністративних одиниць.

Поезія і проза оптом

Протягом фестивалю авторських читань 62 іноземні та українські автори читамуть свої твори в п’яти містах України, Чехії, Польщі та Словаччини. Особливістю фестивалю є те, що заходи відбуватимуться у великих містах, але не столицях. Серед українських письменників — знані імена: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександр Ірванець, Андрій Кокотюха, Петро Мідянка, Юрій Винничук, Любко Дереш та інші.

Чiп для Сiрка

У Львові — одному з найтуристичніших міст України — затвердили програму з регулювання чисельності тварин у місті. «За» проголосувало 68 депутатів міської ради. Це вже другий документ, який повинен вирішити проблему бездомних чотирилапих. Цього разу зоозахисники сподіваються, що написані й ухвалені слова принесуть більше користі.

Я паспорт змінив би лише для того...

Святослав Літинський, який українізує побутову техніку, банки та соціальні мережі, знову здобув перемогу. Як писала свого часу «УМ», ще в листопаді 2014 року пан Святослав подав до суду скаргу, вимагаючи вилучити з його паспорта графи, заповнені російською мовою, і виграв справу в першій інстанції.

Пам’ятник розбрату

Цього року 29 липня Україна святкуватиме 150-річчя з дня народження митрополита. До урочистої дати Греко-католицька церква та громада Львова, зокрема, готувалися вже давно. Ще в 2010 році почалися дискусії щодо встановлення в місті пам’ятника одному з найвидатніших очільників греко-католицької церкви.

Будинок із землею зрівняли

Будинок із землею зрівняли

Посеред розгромленого подвір’я стоїть радянський автомобіль для перевезення людей (транспортують так ще працівників заводів чи комунальних служб). Нехитра залізна конструкція кузова тепер вміщає все майно, яке залишилося в Миколи Андрійовича Малишева. Тут чоловік і зимував, тут і досі мешкає.

Тепла колекція

Тепла колекція

Багато років тому в галицьких хатах довгими зимовими вечорами збиралися біля найтеплішого місця — кахляної пічки. За душевними розмовами і горнятком запашної кави непомітно спливав час... Атмосферу тих часів сьогодні відтворено в одному львівському кафе, де можна побачити унікальну колекцію старих пічок — п’єців.

Бунт на полігоні

Бунт на полігоні

На Яворівському полігоні, де зараз тривають спільні українсько-американські навчання і паралельно проходять підготовку солдати з п’ятої хвилі мобілізації, у бійців урвався терпець. Дві сотні чоловіків перекрили КПП, аби привернути увагу до своїх проблем.