«Новий старт» з іконами

У Львові завершується соціальний проект, у якому взяли участь 65 жінок iз Донецька та Криму, що змушені були залишити рідні оселі. Загалом лише офіційно на Львівщині мешкає понад 6 тисяч внутрішніх біженців, хоча експерти припускають, що ця цифра в реальності наближається до 10 тисяч.

Мова карток та дітей

Мова карток та дітей

Уже два місяці в одній із львівських шкіл навчаються діти з особливими освітніми потребами. Шестеро першокласників, серед яких дитина з синдромом Дауна, діти з різними розладами спектра аутизму та діти з розумовою відсталістю, роблять перші успіхи в навчанні. Відкриттям такого класу в школі «Надія» розпочався спільний пілотний проект, результати якого вплинуть на навчальний процес у всіх школах міста.

Тиснути на Росію

На Яворівському полігоні стартували чергові масштабні навчання, які триватимуть аж до 2017 року. Участь у них братимуть п’ять батальйонів, або ж п’ять тисяч солдатiв сухопутних військ України (піхотинці та артилеристи), які змінюватимуться кожні два або три місяці. Цього разу навчатимуться тільки контрактники. А навчатимуть українських військових тренери зі Сполучених Штатів, Литви, Канади та Великобританії.

Сто тисяч мішків

Сто тисяч мішків

Сильні опади цими вихідними призвели до підняття рівня води в гірських річках Ріка, Тересва, Теребля та Верхня Тиса. У кількох районах Закарпаття підтопило 22 населених пункти (315 домогосподарств, iз них 144 житлові будинки).

Громада від свого не відступить

Громада від свого не відступить

Українці часто не можуть дати собі ради iз забудовами, чи відремонтувати старий водогін, чи позбутися смороду від сусідньої свиноферми. Плакати, протести і навіть суд не допомагають, бо, з точки зору органів влади, ми — лише безправний електорат.

Із канадською аптечкою в кишені

Із канадською аптечкою в кишені

Нині на Яворівському полігоні українських солдатів вчать правильно надавати медичну допомогу військовослужбовці Канади. За словами Олега Брацюка, фельдшера медичної служби 30-ї окремої механізованої бригади, старшого сержанта Збройних сил України, саме канадський досвід найбільше підходить для української армії.

По картку шикуйсь!

По картку шикуйсь!

Пластикове посвідчення можна використовувати і як посвідку учасника АТО, і як банківську карточку. «Карта львів’янина-учасника АТО — це пілотний проект для розуміння концепції ідеї та в подальшому розроблення проекту «картка львів’янина» і для інших містян, — коментує «УМ» Тимофій Александровець, начальник управління міжвідомчої координації департаменту розвитку Львівської міської ради. — Зараз картка учасника АТО містить у собі конкретний набір сервісів.

Під захистом ктуби

У Львівській галереї мистецтв відкрили експозицію приватних єврейських документів. Серед них — ктуба XVIII—XIX століть, украдена в Італії. Ктуба — це єврейська шлюбна угода, яка укладається під час церемонії одруження та зобов’язує чоловіка піклуватися про свою дружину. Знайшли цінні експонати випадково в 2010 році в палаці Потоцьких серед купи старих афіш. Як ктуба з Італії опинилася у Львові, науковці довго досліджували. На думку історика Сергія Кравцова, до міста їх привіз лікар Марек Райхенштайн, який свого часу колекціонував твори мистецтва.

Омріяний Городок для хвостатих

Омріяний Городок для хвостатих

Кожен день Наталії Драч починається не з запашної кави, а з відвудувань приміщення для перетримки безпритульних тварин у Львові. Кілька кілограмів корму за день, п’ять літрів води, теплі грілки на кріслах і кілька годин на вичісування котів та прибирання приміщення. Жінка вже кілька років опікується покинутими хвостатими.

Знешкодження лампи

Знешкодження лампи

Проект готували вже давно, ще кілька років тому, але втілити його у життя вдалося лише восени цього року. Річ у тім, що такий завод — перший в Україні, отже отримання всіх необхідних дозволів та зведення приміщення тривало роками.