Шампанське в «корках»

В останній тиждень року та святкові вихідні на західному кордоні утворилися величезні черги. Люди очікували перетину кордону по сім годин. В передсвяткові дні черги по 100-300 автівок розтягнулися на кілометр, напруга трохи спала на Новий рік, але вже в неділю, 3 січня, на пункті пропуску «Краковець» стояли знову 300 автівок.

Лихий пістолет

Інцидент трапився близько шостої вечора на вулиці Виговського. В автівці маршруту №13 було пошкоджено три вікна, постраждала дівчина-пасажир. Щоправда, як розповіли в поліції міста згодом, її травми виявились незначними і госпіталізації вона не потребувала.

Філософ волокон із чвертю ставки

Філософ  волокон із чвертю ставки

Ярослав Шпотюк — фізик-матеріалознавець, закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка (ЛНУ) та займався науковими дослідженнями у Франції. Науковець здійснив майже неможливе і захистився одразу в двох навчальних закладах: у ЛНУ та університеті Ренн 1.

Леви без серпа і молота

Нещодавно дві скульптури львівських левів повернули на їхнє історичне місце. Тепер кам’яні «царі звірів» охоронятимуть браму на Личаківському кладовищі, перед входом до комплексу польських військових поховань, де покояться «Львівські орлята» — національні герої Польщі, які воювали спочатку із ЗУНР (1918-1919 роки), а потім із більшовиками у 1919-1921 роках.

Паротяг колядок

Паротяг колядок

Починаючи зі свята Миколая і аж до старого Нового року у Львові курсує ретро-поїзд. Львівська залізниця облаштувала для святкового дійства старенький паротяг Л-3535. Вiн тягне вагончики зі Львова до сусідніх Брюхович і назад через мальовничий ліс. Безплатна новорічна розвага найбільше сподобалася дітлахам.

І хочеться, і колеться

Як і щороку, перед новорічними святами на Львівщині почалися спеціальні рейди, які б мали вберегти вічнозелених красунь від вирубки. Працівники облдержадміністрації, екологи та правоохоронці пройдуть лісами та перевірять, які саме дерева рубають, щоб потім продати на ринках.

Світло наприкінці тунелю

Світло наприкінці тунелю

Будівельники вже подолали позначку в 1673 метри Бескидського тунелю, розташованого між станціями Бескид і Скотарське Мукачівської дистанції Львівської залізниці. Залишилося пройти ще 71 метр — і до кінця цього грудня штольня буде готова. Цей залізничний тунель — другий за довжиною в Україні, був зведений ще в далекому 1886 році.

Викрадення за дві тисячі

У Самборі, на Львівщині, 21-річний чоловік вимагав гроші в студентів технікуму економіки та інформатики. Юнак упродовж місяця погрожував фізичною розправою і студенти віддавали йому гроші. Впіймали рекетира тільки тоді, коли він кілька годин утримував у себе на квартирі трьох юнаків та вимагав, аби ті роздобули для нього дві тисячі гривень.