Справа лікарів

Справа лікарів

Представників благодійного фонду імені академіка Шалімова не пустили для роботи у Чугуївську районну лікарню. Коли столичні фахівці прибули до міста, аби на власній апаратурі продіагностувати кількадесят пацієнтів, перед ними зачинив двері головний лікар медичної установи Юрій Бурцев. Пояснюючи мотив своїх дій, він послався на приїзд до цієї ж клініки з аналогічною метою групи харківських спеціалістів. Оскільки приміщення лікарні замале, адміністрація зробила вибір не на користь киян. Останні, до речі, не розгубилися і влаштували прийом у готелі. Втім, далеко не усі бажаючі жителі Чугуєва про це дізнаються. За словами координатора проекту «Із серцем до серця» Михайла Ратушного (у тих подіях він брав участь на боці гостей), харків'яни обстежили з десяток пацієнтів і, пославшись на невідкладні справи, відбули до обласного центру.

Україні гарантів не треба, —

Україні гарантів не треба, —

Київський мер, а нині ще й кандидат у президенти України про плани на майбутнє, у разі якщо він стане гарантом українського народу, говорити досить довго відмовлявся. Саме це викликало свого часу чутки, нібито Сан Санич на вибори пішов задля того, щоб у другому турі віддати свої голоси одному з двох Вікторів. Тоді Омельченку довелося пояснити, що вiн не збирається цього робити.

Іракські вояки в Києві

На вчорашніх переговорах з державним секретарем міністерства оборони Іраку Брускою Нурі Шавейзом, що почалися в Києві, обговорювалося можливе укладення контрактів про поставки українських озброєнь у цю країну.

Зброя проти беззахисних

Iзраїльські сили вчора на світанку вбили чотирьох палестинців, які мали намір чинити їм збройний опір у таборі біженців Джабалія. При цьому вони також убили кількох інших палестинських чоловіків та 16-річну дівчину. На півдні Сектора Газа, в селі поблизу міста Хан-Юніс, ізраїльтяни застрелили чотирирічного палестинського хлопчика. Ці вбивства є черговою ланкою кровопролиття, що його ізраїльська армія влаштувала із минулої середи в Секторі Газа в рамках операції під кодовою назвою «Дні розплати», в якій задіяні велика кількість бойових гелікоптерів, 100 танків та дві тисячі військовослужбовців.

«Нобель» усередині ядра

Нобелівський комітет оприлюднив учора прізвища цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики. Ними відзначено американських учених Девіда Дж. Гросса із Каліфорнійського університету в місті Санта-Барбара, Девіда Політцера з Каліфорнійського технологічного інституту та Френка Вілчека з Массачусетського технологічного інституту — за дослідження сил, які пов'язують елементарні частинки всередині атомного ядра.

Олімпійці пішли в дитбудинки

Чотири українських олімпійці проведуть останні місяці року не тільки у постійних тренуваннях — найкращі спортсмени світу 2004 року об'їздять усю Україну, відвідуючи дитячі будинки. Соціальна акція «Разом переможемо» — спільна ініціатива компанії «Київстар» та українських олімпійців — розрахована, перш за все, на дітей-інвалідів та дітей-сиріт. Так, дітлахи з 8 регіонів України — Києва, Чернігова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Львова та Криму — зможуть на власні очі побачити й поспілкуватися з Оленою Костевич (чемпіонкою у стрільбі з пневматичного пістолета), Юрієм Білоногом (чемпіоном у штовханні ядра), Юрієм Нікітіним (чемпіоном зі стрибків на батуті) та Ганною Безсоновою («бронзовою» чемпіонкою з художньої гімнастики).

Катерина Чумаченко: Страшно жити в державі, для якої жінка та її троє маленьких дітей є загрозою національній безпеці

Катерина Чумаченко: Страшно жити в державі, для якої жінка та її троє маленьких дітей є загрозою національній безпеці

Катерина Ющенко-Чумаченко, до сьогодні — громадянка США, вирішила подати документи для отримання українського громадянства. Вона хотіла віднести ці документи ще на початку вересня, але завадила хвороба Віктора Андрійовича. Про це розповіла дружина лідера президентських перегонів у інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня». Рішення стати громадянкою України спонукане, зокрема, ще й тим, що суперники Ющенка розгорнули цілу кампанію, в якій використовують як контраргумент американське підданство його дружини.

ПАРЄ з думкою

Учора о 15.00 (за київським часом) почалася чергова сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи. Порядок денний узгоджувався вранці, і, судячи з повідомлень інформагенцій, окремо «українське питання» не буде винесено на нинішню сесію: серед нагальних питань — ситуація в Чечні, взаємини між Грузією та Росією, боротьба з тероризмом у країнах-членах Ради Європи. Проте про Україну та її передвиборчу лихоманку не забуто.

Київ звикає до «зеків»

Київ звикає до «зеків»

У неділю в кількох місцях центру Києва — майдані Незалежності, Контрактовій площі тощо — було помічено групи молодих людей у тюремних робах. Поводилися вони дивно — пили чифір, курили самокрутки та слухали шансон.

Словенський «мавр» свою справу зробив — тепер може піти

Словенський «мавр» свою справу зробив — тепер може піти

Минулої неділі у Словенії відбулися перші після вступу цієї країни до НАТО та ЄС парламентські вибори. Лівоцентристська партія діючого прем'єр-міністра Антона Ропа — Ліберальна демократія Словенії, та президента Янеза Дрновшека, якi значною мірою сприяли здобуттю країною незалежності, провела її до НАТО та Європейського Союзу і перебувала при владі майже безперервно зі здобуття країною незалежності 1991 року, ці вибори програла, поступилася правоцентристській опозиції, яка згрупувалася навколо Словенської демократичної партії на чолі з колишнім міністром оборони Янезом Янше.