«Варфоломіївська ніч» у Стамбулі

Позавчора у Стамбулі було здійснено замах на патріарший комплекс вселенського православного патріарха Варфоломія І, повідомила агенція «Рейтер». На територію комплексу впали дві бомби. Одна з них пошкодила дах кафедрального собору св. Юрія, а від вибуху іншої повилітали вікна в резиденції Варфоломія І. Обійшлося, на щастя, без жертв. На місце події відразу ж прибув турецький антитерористичний підрозділ, який намагається встановити причини вибухів та знайти виконавців теракту.

Нобелівська «піаністка»

Нобелівська «піаністка»

Позавчора було названо лауреатку Нобелівської премії з літератури — австрійську письменницю, поетесу та кіносценаристку Ельфріде Єлінек, яка, до того ж, є дипломованою органісткою та піаністкою. За 103 роки існування Нобелівської премії з літератури ними були відзначені лише дев'ятеро жінок.

Копаємо і звітуємо

Учора закінчилася місія групи Європейської Комісії, що збирала факти щодо будівництва суднохідного каналу «Дунай—Чорне море». Глава делегації Соледад Бланко, директор генеральної дирекції ЄК з охорони довкілля, відзначила, що візит видався досить продуктивним: крім дослідження гирла Бистре, група побувала в Ізмаїлі та Вилковому, де зустрічалася з місцевими громадськими організаціями, а також консультувалася з представниками Мінтрансу, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та Академії наук України. Єдиним негативним моментом у переговорах пані Бланко назвала те, що Україна розпочала будівництво каналу без інформування міжнародної громадськості. Водночас джерело з групи повідомило «УМ», що експерти не отримали всю необхідну документацію, зокрема опис проекту та оцінки впливу на довкілля першої та другої фаз будівництва каналу.

Три цвяхи в труну

Три цвяхи в труну

Учора в місті Таба та двох інших єгипетських курортах на Синайському півострові сталися три терористичні замахи. Інформагенції подають різні дані про кількість загиблих (від 26 до 44) та поранених (від 122 до 200). Також говориться про 38 зниклих безвісти. Більшість жертв — громадяни Ізраїлю. Зокрема, генерал Яір Навех з Міністерства цивільної оборони Ізраїлю через кілька годин після замахів повідомив про 19 вбитих, 122 поранених та 38 зниклих безвісти. Відповідальність за замахи взяли на себе два досі не відомі терористичні угруповання, пов'язані з «Аль-Каїдою», — «Ісламські бригади Тавхід» та «Світова ісламська група». На одній з інтернет-сторінок ісламістів з'явилося повідомлення від цих груп, що замахи виконали чотири терористи-самогубці.

Посадив дерево — от ти і борець за мир

Посадив дерево — от ти і борець за мир

Учора Нобелівською премією миру було нагороджено кенійську активістку екологічного руху Вангарі Маатаї, як обтічно зазначено в обгрунтуванні Нобелівському комітету, «за її внесок у поступальний розвиток, демократію та мир». Це стала повною несподіванкою для всього світу, бо до оприлюднення рішення комітету мало хто чув прізвище Маатаї.

«США проти Лазаренка»... Вдруге?

«США проти Лазаренка»... Вдруге?

Америці спокій, напевне, лише сниться. Принаймні коли мова заходить про каліфорнійсько-українського обвинуваченого Павла Лазаренка. Не встиг завершитись судовий процес у справі Павла Івановича (відтепер, напевне, виникне потреба в нумерації і в додаванні до слова «процес» числівника «перший»), як захисники останнього заявили перед судом клопотання про проведення повторних слухань.

На пенсію — з годинником чи хоча б із грамотою

Згідно з ухваленим Верховною Радою в червні Законом «Про чисельність Збройних сил України на 2000—2005 роки», до Нового року військо мусить суттєво скоротитися: з нинішніх 265 тисяч військових та 90 тисяч цивільних, що працюють у ЗС, до, відповідно, 210 та 75 тисяч цивільних. Це такий контекст до нової політики Міністерства оборони щодо «олюднення» неуникних скорочень армійських кадрів.

Румунський скелет у дунайських плавнях

Учора розпочався триденний візит в Україну представників Єврокомісії, які на запрошення Києва моніторитимуть другий етап будівництва каналу «Дунай — Чорне море». Як відомо, міжнародний скандал розпочався з подачі Румунії, керівництво якої використовує це дражливе питання у світлі майбутніх парламентських та президентських виборів. Розгорнувши антиукраїнську кампанію, офіційний Бухарест, проте, замовчує будівництво каналу в Георгіївському гирлі. За офіційною версією, канал має виводити мул, однак, за іншими даними, він стане «запасним» судоходним зв'язком із Чорним морем. Цей проект уже викликав низку застережень з боку румунських екологів, оскільки маршрут майбутнього каналу пролягатиме через заповідну зону в румунській дельті Дунаю. Економічні здобутки також поставлені під сумнів. І на цьому сюрпризи від Бухареста не закінчуються.

Футбол з оленятиною?

На Закарпатті розгорівся новий скандал, пов’язаний із сумнозвісною «дачею Медведчука», або, у версії СДПУ(о) — спортивною базою футбольного клубу « Динамо» на околиці села Жденієво.
Парламентарії Віктор Балога («Наша Україна») та Іван Мигович (КПУ) звернулися із депутатським запитом до Генерального прокурора, в якому розповідають про доручення закарпатського глави облдержадміністрації Івана Різака директору Берегівського держлісгоспу.

Зірки! На подіум

Зірки! На подіум

У середу близько сьомої вечора за лаштунками Міжнародного виставкового центру на Броварському проспекті неймовірно нервували відомі й успішні люди — їм треба було пройтися по 36-метровому подіуму на відкритті ХV «Сезонів моди». Дизайнер Ольга Громова, телеведучі Слава Фролова і Катя Виноградова, бізнесмен Валерій Міщенко, музичний продюсер Ігор Ліхута, гімнастка Лілія Підкопаєва, ресторатор Маргарита Січкар, організатор «Сезонів» Ірина Данилевська влаштували хіповське дефіле з новою колекцією донецького дизайнера Віктора Анісімова. Конструктивіст і авангардист, людина, яка відчуває синусоїди модних тенденцій спинними хребцями, Анісімов представив, як завжди, оригінальну і химерну колекцію, тільки цього разу всі жорсткі силуети, рубані геометричні лінії пом'якшувались рослинно-квітковим орнаментом, вишитими кульбабками, збірністю комплектів а ля діти квітів.