Сукня–«витинанка» для дружини Президента

Сукня–«витинанка» для дружини Президента

Цьогорічний ансамбл­ь для першої леді розробила й пошила Олеся Теліженко. Молода дизайнерка надихається національними українськими мотивами, проте етно від Теліженко завжди свіже й несподіване: вона вміє знайти оригінальні прийоми в народному мистецтві й перенести їх на одяг.

Швидка хірургічна допомога з Італії

Швидка хірургічна допомога з Італії

Система охорони здоров’я в Україні не досконала. Труднощі виникають і на рівні лікаря «швидкої», який може відмовити у наданні допомоги, бо немає бензину, і при записі до світил медицини. Одне зі свідчень цього — численні оголошення про допомогу хворим (переважно дітям), які потребують операції за кордоном. Чому не вдома? «Не вистачає кваліфікованих спеціалістів і нової апаратури», — кажуть експерти. Тому те, що не може дати українська медицина, виправляє закордонна. Днями «УМ» зустрілася з представниками Італійської лабораторії співпраці заради розвитку Licos onlus, які разом із Фондом «Україна 3000» займаються порятунком «важких» пацієнтів. Журналістка дізналася, звідки беруться витоки такої співпраці, що думають італійці про нашу медицину і як почувається шестирічний хлопчик із 70% опіків шкіри обличчя, шиї, грудей і рук, прооперований італійськими лікарями.

Андрій Ющенко: Так, я був легковажним і на багато речей просто не звертав уваги

Андрій Ющенко: Так, я був легковажним і на багато речей просто не звертав уваги

Солодке життя Андрія Ющенка цього тижня стало нестерпним: за ним папараці стежать так, як за якоюсь Брітні Спірз в Америці; так, як не стежили досі ні за ким в Україні. Після хвилі публікацій про достатки і спосіб життя «першого нащадка держави» Андрія переслідує «хвіст» у складі двох-трьох фото- й телекамер. «Навіть у перукарні не дають спокою», — нарікає Ющенко-молодший. Сам винен, сам дав підстави. За даними «УМ», Президент не лише мав жорстку розмову з сином і наказував облишити телефон за кілька тисяч євро, а й розпорядився відмовитися від послуг того самого скандального авто, BMW М6. Як усе це сприймає сам Андрій Вікторович, 20-річна «зірка мимоволі», — в його ексклюзивному інтерв'ю «УМ».

Румунський скелет у дунайських плавнях

Учора розпочався триденний візит в Україну представників Єврокомісії, які на запрошення Києва моніторитимуть другий етап будівництва каналу «Дунай — Чорне море». Як відомо, міжнародний скандал розпочався з подачі Румунії, керівництво якої використовує це дражливе питання у світлі майбутніх парламентських та президентських виборів. Розгорнувши антиукраїнську кампанію, офіційний Бухарест, проте, замовчує будівництво каналу в Георгіївському гирлі. За офіційною версією, канал має виводити мул, однак, за іншими даними, він стане «запасним» судоходним зв'язком із Чорним морем. Цей проект уже викликав низку застережень з боку румунських екологів, оскільки маршрут майбутнього каналу пролягатиме через заповідну зону в румунській дельті Дунаю. Економічні здобутки також поставлені під сумнів. І на цьому сюрпризи від Бухареста не закінчуються.

У тому ж місці, у той же час

Повторна акція під знайомою назвою «Мобільна революція» задекларована на ті ж самі дві години — з 12 до 14 пополудню. Але чи матиме вона більший резонанс, ніж «перша ластівка», яка пролетіла Україною 1 вересня? Тоді оператори мобільного зв'язку спокійно — ба, навіть скептично — поставилися до заанонсованої акції. Зокрема, в інтерв'ю «УМ» менеджер зі зв'язків зі ЗМІ компанії «Київстар» Віктор Гоцуленко зауважив, що набагато страшнішим для них є «ефект новорічної ночі» і пов'язане з ним перевантаження мережі.

З булавою — на «Євробачення»

Приємно, що проблемна публікація в «Українi молодій» про сьогоднішній стан української сувенірної галузі не залишилася непоміченою. Після нашої статті влада, принаймні на київському рівні, звернула увагу на цю важливу статтю доходу туристичного бізнесу.

Кофточка з Пасажу — безцінь на розпродажу

Кофточка з Пасажу — безцінь на розпродажу

Нині у всіх столичних магазинах — справжній бум. Київські модниці буквально окупували престижні центральні крамнички, що оголосили розпродаж, і змітають із полиць усе, що потрапляє на очі. Тож якщо до розпродажів ви традиційно ставитеся з прохолодою, радимо відкинути всі свої упередження і терміново скуповуватись. Ви досі вагаєтесь? Згадайте красуню Келлі з популярного молодіжного серіалу «Беверлі-Хіллз»: її шопінги у пошуках знижок показали нам, що «розпродаж» — це модно й актуально навіть у багатому світі. А ще — неймовірно вигідно, що ми перевірили на собі у відомих київських магазинах.

Іронія долі на «Краснолиманській»

Позавчора на шахті «Краснолиманська», де 19 липня загинули 34 гірники, стався нещасний випадок. Під час підйому тіл трьох шахтарів сталося аварійне вимкнення електроенергії, що призвело до зупинки вентилятора локального провітрювання і різкого підвищення температури. Внаслідок інциденту троє рятувальників воєнізованого гірничорятувального загону Мінпаливенерго отримали тепловий удар, повідомила прес-служба Урядової комісії із розслідування причин аварії на шахті «Краснолиманська». Загинув командир відділення Олексій Лаушкін, двоє інших рятувальників — командир взводу Дмитро Бурий і респіраторник Микола Зінченко — отримали серйозні травми. «Зараз вони у важкому стані знаходяться у донецькій лікарні ім. Калініна, але лікарі стверджують, що загрози їхньому життю немає», — зазначила в коментарі «УМ» прес-секретар Урядової комісії Марина Нікітіна. До лікарні також потрапили ще четверо рятувальників, які отримали тепловий удар середнього ступеня тяжкості.

«У самогубство не вірю!» —

«У самогубство не вірю!» —

Учора в селі Росоша Липовецького району, що на Вінниччині, ховали Романа Гензерського, смерть якого породила багато чуток. Тіло загиблого, доставлене у цинковій труні, вдома переклали в іншу. Як офіційно повідомило Міністерство оборони України, миротворець помер внаслідок пострілу в голову з автомата АКС-74 і що це було самогубство; версію про нещасний випадок через необережне поводження зі зброєю не підтверджено. Прес-служба Міноборони також розповсюдила повідомлення, що незадовго до смерті Роман написав рапорт із проханням залишитися в Іраку на наступний строк. Зовсім інше говорять родичі й односельці хлопця. Джерело в сільраді Росоші повідомило власкору «УМ» Віктору Мельнику, що у повторному паталогоанатомічному висновку йдеться про випадкове вбивство і що куля увійшла ззаду.

Буржуй, плати гроші

Не все Україні бути обвинувачуваною у морських судових справах. Перший за всю історію незалежності прецедент навпаки стався у неділю в порту Південний Одеської області. Там суд Приморського району Одеси заарештував судно IRENE E.M., що ходить під прапором островів Сент-Вінсент і Гренадiни, повідомили «Українські новини». Причина арешту — невиплата зарплати чотирьом українським морякам. Обурені діями наймачів українці звернулися до Федерації профспілок працівників водного транспорту і плавскладу України, який подав до суду відповідний позов. Порушника, судно IRENE E.M., виловлювали у кращих традиціях детективного жанру.