Повернення мосту Патона

Повернення мосту Патона

«Косметичний ремонт» мосту Патона, де було демонтовано трамвайні колії, завершиться 3 липня, пообіцяв киянам гендиректор КП «Київавтодор» Володимир Жуков. Звільнити мiст від трамвайних колій довелося через те, що старенькі конструкції вже не можуть витримати навантаження руху трамвайних вагонів. У зв'язку з цим оновлять все шляхове покриття мосту і розширять його до шести автомобільних смуг. «Після ремонту ми дамо можливість рухатися по шести смугах: три в один бік і три — в інший. Тільки в піковий час — зранку та ввечері — ми зробимо реверсний рух», — зазначив Володимир Жуков. Для автомобілістів пояснюємо, що приблизно з 7.00 до 9.00 рух на чотирьох смугах здійснюватиметься з лівого на правий берег, а на двох інших — у зворотному напрямку, натомість у вечірні години — з 18.00 до 20.00 — навпаки.

Попалили Палія

Скандальна справа Якова Палія, 80-річного американця українського походження, цього тижня отримала невтішне завершення: федеральний імміграційний суд визнав його винним у співпраці з нацистами під час Другої світової війни і постановив депортувати в Україну. Як передає українська редакція «Німецької хвилі», слідство довело, що в 1943 році Яків Палій служив у складі військ СС і охороняв концентраційний табір «Травники», де, за даними прокурора, у роки війни нацисти знищили понад шість тисяч євреїв, про втрати інших національностей немає жодних відомостей. Саме цей факт став вирішальним у винесенні вердикту, хоча Якову Палію не ставиться у провину особиста участь у знищенні в'язнів.

ДТП за сценарієм

Аварія трапилася 10 червня на 304-му кілометрі автотраси Харків-Сімферополь. Як повідомили «УМ» у Центрi громадських зв'язків УМВС України у Запорізькій області, легковий автомобіль «Деу-Нубіра», в якому були троє міліціонерів, зіткнувся із попутним КамАЗом, внаслідок чого пасажири «легковушки» були смертельно травмовані, а водії обох машин потрапили до обласної клінічної лікарні. Як прийнято у даних випадках, відразу було порушено кримінальну справу, а місце ДТП обстежили слідчі обласного управління внутрішніх справ, проте дотепер не відомі ні обставини, ні причини зіткнення; принаймні в Запорізькому облуправлiннi мiлiцiї ніяких подробиць не надають.

Київська ротація

Київська ротація

За багаторічними спостереженнями мені вдалося зробити висновок, що на День Києва демографічна ситуація в столиці кардинально змінюється. Кияни, замучені урбаністичним життям-буттям, раді «звалити» «на природу», на шашлички, де можна понюхати живу квітку, а не куплену біля кожного переходу конвалію чи ромашку. Натомість місто наповнює хвиля причепурених жителів недалеких сіл і містечок, спраглих до пива, безкоштовних видовищ і дурнуватих вух дикого рожевого кольору. Цього року «шаровий» азарт був розігрітий ще й анонсом про виступ Руслани — тепер цю дівчину всі люблять і хочуть, але якби не перемога на «Євробаченні», то навряд чи з балконів прилеглих до майдану Незалежності будинків мало не випадали б захоплені апологети «Диких танців». Менш енергійні кияни та гості міста суботнього вечора намагалися обходити Хрещатик десятою дорогою: звеселілий люд та відходи його святкування створювали купу перешкод для нормального громадського руху.

Пільговики, ставайте в чергу!

Автобуси, призначені спеціально для перевезення пільгових категорій населення, розпочали курсувати вулицями Кіровограда. Як повідомила «УМ» заступник начальника управління розвитку транспорту і зв'язку Кіровоградської міської ради Ольга Гонтар, наразі діють чотири маршрути, профінансовані Кіровською районною радою міста. Щодо решти районів, то рух пільгових автобусів по них доведеться відкласти приблизно на місяць. «Тут виникли непорозуміння щодо законодавства, колізії між замовником і розпорядником коштів», — пояснила пані Гонтар. Фінансування пільгових автобусів здійснюється за рахунок субвенції, тобто дотації, з державного бюджету на забезпечення транспортних пільг. На 2004 рік субвенція для Кіровського району становить два мільйони 957 тисяч гривень, з яких 272 тисячі гривень спрямовано на пільгові автобусні перевезення.

Янтарна кімната у вогні

Янтарна кімната у вогні

Уствердній відповіді на це спірне питання не сумніваються двоє британських дослідників, автори книги «Бурштинова кімната: таємна історія найбільшої містифікації ХХ століття», що вийде наступного місяця. Сенсаційна заява про те, що Бурштинова кiмната Катерининського палацу в Царському Селi (пiд Петербургом) згорiла, викликала резонанс у західній пресі, передає УНІАН. Едріан Леві та Кетрін Скотт-Кларк звертаються до невідомих досі архівів Анатолія Кучумова, який був хранителем у Царськосельському музеї, де зберігалася Бурштинова кімната.

Повернені із забуття

Днями Німеччина передала Україні банк даних, що містить особисті відомості та інформацію про місце поховання понад 57 тисяч радянських військовополонених, які загинули в нацистському полоні під час Другої світової війни. Понад 10 тисяч цих справ стосуються українців, уточнюють у посольстві ФРН в Україні. Обмін такими базами даних — це спільний проект Німеччини, Росії та Білорусі, до якого віднедавна долучилася українська сторона. «У лютому цього року в Берліні було підписано угоду про співпрацю між Державним комітетом архівів України та німецьким об'єднанням «Саксонські меморіали», що передбачає обмін інформацією про місця поховання військовополонених — як колишніх радянських, так і німецьких, які перебували у полоні в 1941—1945 роках», — повідомила завсектором зв'язків з громадськістю Державного комітету архівів України Людмила Апанович. Уже кілька років цей проект проводиться під егідою Мінкультури і засобів масової інформації та Міністерства внутрішнніх справ Німеччини.

Ветерани — по машинах!

Ветерани — по машинах!

«Укртелеком» і «Утел» два дні поспіль — сьогодні й завтра — пропонують ветеранам вiйни безкоштовні дзвінки по Україні та в країни СНД. «Шаровими» також будуть для фронтовикiв переговори в межах нашої держави з «мобільними» абонентами «Київстар», «UMC», «Українські радіосистеми», «Голден Телеком». Увага, загальна тривалість таких розмов не повинна перевищувати 10 хвилин. Телефонувати можна з квартирних телефонів і з поштових відділень та переговорних пунктів.

Невизнаний Гуллівер

Леонід Стадник живе в селі Подолянці на Житомирщині. У свої 33 роки він виріс до 253 сантиметрів, що майже на 17 сантиметрів більше від зафіксованого в Книзі Гіннесса рекорду тунісця Радхуана Чарбіба, інформує УНІАН. Проте така непересічність не дуже тішить Леоніда — велетенський зріст створює багато проблем, починаючи від пошуків взуття (наш Гуллівер носить 61-й розмір) і закінчуючи транспортом (наразі доводиться користуватися послугами коня). Що вже казати про особисте життя. Леонід зізнається, що для нього це пікантне питання — за характером він добряк, тому й шукає собі таку ж пару. Але, як ви розумієте, не кожен «добродій» сприймає чи то ваду, чи то дар Стадника по-доброму. Багато таких, що насміхаються, раніше це гнітило й дратувало нашого гіганта, але тепер він намагається не перейматися тим. Та й у селі до нього звикли, а вибиратися з рідного дому деінде Леонід наважується лише раз на рік.