Після школи на «справу»

Після школи на «справу»

Шосткинські міліціонери викрили злочинну групу вчителів–розбійників i довели її причетність до скоєння шести квартирних крадіжок та чотирьох розбійних нападів. «Перші заяви від потерпілих почали надходити до міліції наприкінці минулого року. Розповідали про людей у масках, які серед ночі вдиралися до житла, зв’язували господарів і під загрозою смерті вимагали гроші та цінності, — розповіла «УМ» речник Шосткинської міліції Тетяна Міняйло. — Такі ж випадки зафіксували в Глухові та на сусідній Чернігівщині. Було зрозуміло, що діють ті самі зловмисники».

Батьки–вбивці

Про нібито викрадення дитини в Лебединському районі міліцію повідомила 27–річна мати. За її словами, вона лише на п’ять хвилин залишила візочок із дитиною на вулиці, а коли повернулася, дитини вже не було. Поруч із матір’ю — чоловік та двоє дітей від першого шлюбу. Сама жінка — на восьмому місяці вагітності. Як не поспівчувати їхньому горю?

Соцпрацівники чи агітатори «Регіонів»?

Диктофонний запис досить чіткий: «Це вас турбують зі штабу. Ви вже набрали необхідну кількість людей на посади соцпрацівників? — Так. — А вони інструктаж у штабі пройшли? — Так, звичайно. — А вони члени партії чи ви їх тільки зараз приймаєте? — Ні–ні, брали тільки членів партії…»

Негігієнічний чи надто патріотичний?

Про набір до «Коловрату» — патріотичного табору, що увосьме має пройти на Сумщині, «УМ» нещодавно писала. За кілька днів до його початку організатори висловлюють стурбованість аж надто пильною увагою до себе з боку чиновництва. Виникає враження, кажуть вони, що владу непокоїть саме табір їхньої організації — Молодіжного націоналістичного конгресу.

Хто плутає бюджетний гаманець із власним?

Хто плутає бюджетний гаманець із власним?

Три сотні запитів, відстеження понад 340 тендерних процедур, близько 40 звернень та скарг — це лише формальний опис тієї роботи, яку здійснило сумське Бюро аналізу політики, моніторячи державні закупівлі в області. Адже саме тут так часто застосовуються традиційні схеми використання державних коштів у зовсім не державних інтересах.

Хто поїде в «Коловрат»?

«Найбільша проблема при проведенні табору, коли ні батьки, ні тим паче діти не уявляють його формату, — каже майбутній комендант цьогорічного червневого «Коловрату» Олександр Бойко. — Хоча ми постійно наголошуємо, що формат у нас особливий, це розуміють не всі. Тож практично на кожному таборі виявляється, що принаймні десять відсотків дітей саме тут уперше миють посуд, уперше бачать непорізану капусту і вперше сплять у наметі».

Де насправді живе Мілка?

У Тростянці цієї суботи відкриється музей шоколаду. Хай містечко на Сумщині далеке від Бразилії чи ще якихось заморських країн, де ростуть кавові боби, але й воно відоме значною мірою саме завдяки шоколаду. Адже тут ще за радянських часів працювала шоколадна фабрика «Україна», нині вона успішно існує як частина відомої корпорації. Саме тут виробляється знана й улюблена продукція під брендом «Корона». Не менш відома «Мілка», до речі, теж народжується не на якихось зарубіжних луках, а в Тростянці. То чому б тут не бути Музею шоколаду?!

Здоров’я під ногами

Здоров’я під ногами

Якщо вам доведеться побувати на Роменщині, на берегах Сули в районі села Вовківці, ви ще довго пам’ятатимете ту красу, ту соковитість природи. Віддавна вона не лише радує, годує, а й зцілює. «У селі, звідки я родом, мало не половина жителів займалася збором трав», — розповідає Володимир Салій. А втім, шлях до траволікування й у нього, й особливо у його дружини Любові, теж вовківчанки, не був прямим.

Село під Замковою горою

Село під Замковою горою

Звичайний шкільний зошит, який пропонує подивитися сільський голова Віктор Литвиненко, списаний каліграфічним почерком докомп’ютерної епохи. Автор записок — покійний учитель Кость Павленко, ветеран війни, ветеран педагогічної праці. Він цікавився історією села й залишив оці записи. «Шкода, зараз такого ентузіаста в селі немає», — зітхає голова. Справді, шкода. Адже Межиріч — поселення межи Пслом та Олешнею, — здається, дихає історією...

«Дурний приклад»

В останній день квітня приблизно з 9–ї до 15–ї години площа перед залізничним вокзалом Сум була заблокована правоохоронцями. Пасажирів потягів пропускали в обхід, охочих узяти квиток обнюхували дві вівчарки кінологічної служби міліції. Транспорт, що курсує привокзальною площею, пустили обхідним шляхом. Місто облетіла звістка: вокзал заміновано. А згодом почали з’ясовуватися подробиці.