Семирічний утікач

Півтори доби блукав поблизу села Петровського Білопільського району ображений і наляканий семирічний хлопчик. Міліціонери та прикордонники виявилися щодо нього більш чуйними, ніж батьки, від яких він утік.

Ох, нелегка ця робота...

Ану спробуйте вибратися з двометрової ями! Треба бути спортсменом або мати драбину. Але навіть драбина не допомогла б корові, яка впала на таку глибину, бо не вміє вона драбиною лазити. Тож, коли така біда сталася в Шостці, довелося викликати рятувальників.

«Тиск» на Партію регіонів зростає?

З відкритим листом до мешканців області звернувся голова Сумської обласної державної адміністрації Юрій Чмирь. Аркуші якісного паперу з гаслом «До злагоди та взаєморозуміння шлях вiдкрито!» розносили й вручали молоді люди, говорячи: «Це лист до вас від Юрія Павловича Чмиря». Щоправда, твердять свідки, представлялися вони по–різному. Одні — листоношами, інші — волонтерами Партії регіонів.

«Література — певна гра між читачем і автором»

«Література — певна гра між читачем і автором»

Він далекий від образу «зоряного хлопчика». Навпаки, говорячи про очікувану за кілька годин зустріч із читачами, щиро турбується: чи прийдуть? Забігаючи наперед, скажу: вони прийшли. Декому навіть довелося сидіти на підлозі — місць не вистачило. Й розходитися загал не поспішав, бо ж його цікавила не лише презентована книжка Любка Дереша «Голова Якова», а й сам Любомир.

Справді, хіба не унікум — видрукувати першу книжку у вісімнадцять?! Утім розмов про «вундеркіндство» Любомир не любив ніколи. «Завжди згадую свій Львівський фізико–математичний ліцей, із якого я вийшов. Якби ті люди, які називають мене вундеркіндом, побували там, вони б зрозуміли, що вундеркіндом є кожна дитина, якій просто дали можливість розвиватися в правильному, сприятливому середовищі. У школі такі середовища рідко зустрічаються. А це не має бути так. Зі мною вчилися діти, які знали якісь науки так, що мені й не снилося. Мені здавалося, що я космос бачу перед собою, а не дітей. Це були звичайні діти. І коли спілкуєшся з такими, розумієш, що ти такий самий, просто треба працювати. А якщо у дитини щось відбувається не так, то, може, в потрібний момент хтось не дав їй якоїсь потрібної книжки...»

Нова книжка Любка Дереша — теж про людину, в якій живе геній. І це ж, власне, — привід для розмови напередодні зустрічі з читачами у Сумах.

«Відрізняйся або помри!»

Щоб мати успіхи, треба бути «просунутим». Саме з цією метою в Сумах вирішили створити комплексну програму промоції міста. Метою її стане підвищення конкурентоздатності обласного центру — за допомогою маркетингових рішень, цікавих культурологічних проектів, запровадження ярмаркової культури... Тож розпочало свою діяльність нове комунальне підприємство «Агенція промоції «Суми», яке всі задуми про підвищення знаності Сум в Україні та світі буде втілювати в життя.

Церкви не горять?

Того дня, як і кожної неділі, у Свято–Покровській церкві села Вирівка Конотопського району проходило богослужіння. Близько другої години дня воно завершилося й миряни спокійно розійшлися. А потім здійнялася гроза. Як тепер роблять висновок фахівці, в церкву влучила блискавка. І хоча періщила сильна злива, вогонь спалахнув так потужно, що дощ не міг його загасити. Невдовзі над храмом уже здіймався дим.

Бомба під порогом

П’ятдесятикілограмова бомба під навчальним закладом — ситуація справді надзвичайна. Але саме таку знахідку зробили місцеві будівельники, ремонтуючи ґанок школи в селищі Кириківка Великописарівського району.

Підсунули бабці «ляльку»

Усі свої заощадження 78–річна пенсіонерка з Тростянецького району поміняла на «нові» купюри. Заощаджень було чимало — тридцять три тисячі гривень. Натомість бабуся отримала ретельно нарізані шматки газет, які в колах шахраїв звуться «лялькою».

У головній ролі — «Опель Адмірал»

Презентацію двох ігрових «короткометражок» телевізійники з регіонального каналу «Академ­ТV» присвятили річниці 22 червня — початку Великої Вітчизняної. «Троє, любов і війна» — спочатку нібито романтична історія про те, як чарівна жінка приймає залицяння зразу двох чоловіків, німецького офіцера та його водія. Розв’язується ситуація неромантично: помирають обоє фашистів, мета жінки виконана.