«Завчасно ненавиджу всіх»

«Завчасно ненавиджу всіх»

На тлі гучного судового процесу над дніпропетровськими терористами якось відійшов на другий план ще один, що розпочався минулого тижня у розташованому неподалік від обласного центру Новомосковську. Хоча, за великим рахунком, справа тут є не менш резонансною. Бо в цьому випадку підсудні пішли на вбивство усвідомлено і цілеспрямовано, а жертви залишилися живими тільки дивом. Принаймні в обвинувальному висновку слідства про це заявляється однозначно. Тому інкриміновану спершу статтю КК «Хуліганство» слідчі згодом перекваліфікували у «вбивчу» 115–ту, адже задумані вбивства не були доведені до кінця поза волею нападників.

«Лимонка» на кухні

Днями у помешканні 49–річного слюсаря одного з полтавських підприємств правоохоронці виявили арсенал зброї, яким можна «упакувати» щонайменше армійський взвод. Один лише перелік знайденого під час санкціонованого обшуку вражає: 2 автомати, карабін, 22 пістолети різних модифікацій, 37 одиниць обрізів, рушниць і стволів до них, 3,5 кілограма вибухівки, електродетонатори, гранати, мінометні міни, кулеметна стрічка з набоями, а також понад тисячу набоїв різного калібру та кілька десятків запчастин до вогнепальної зброї. Цей грізний «букет» доповнювало ще й обладнання для ремонту та переобладнання зброї, зокрема й зі спортивної та травматичної на бойову.

Слідом за Юлею...

Солом’янський райсуд столиці засудив до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік працівників Київської регіональної митниці за незаконне розмитнення автомобілів «Оpel Combo» у 2009 році. Як повідомляє прес–служба прокуратури Києва, начальник та інспектор одного з відділів цієї митниці під час митного оформлення тисячі таких автомобілів прийняли незаконне рішення про їх класифікацію як транспортних засобів медичного призначення. Мовляв, саме це надало можливість зменшити розмір митних та інших податкових платежів.

«Сенс мого життя — врятувати сина»

«Сенс мого життя — врятувати сина»

Акцiю протесту під стінами Генпрокуратури та адмiнiстрації Президента України можна цілком назвати ще й днем «України молодої». Адже долі всіх її головних героїв знайшли своє відображення на сторінках нашої газети, яка продовжує їх відстежувати й надалі.

Вболівай за своїх!

Вболівай за своїх!

У неділю в Києві пройшов багатотисячний мітинг на підтримку Дмитра та Сергія Павличенків, засуджених за вбивство судді Шевченківського райсуду Сергія Зубкова. Перед цим, з гаслами «Геть ментовський бєспрєдєл!» та «Сьогодні Павличенки, завтра — ти!», люди пройшли ходою від парку імені Шевченка до Лук’янівського СІЗО. Більшість учасників маршу — футбольні вболівальники. За приблизними оцінками, у марші взяли участь до п’яти тисяч осіб.

«Хатня куля» у скроні

Минулої п’ятниці надвечір медики «швидкої», котрі прибули за викликом про травмування дитини в одному з будинків на вулиці Лейтенанта Дніпрова у Кременчуці, змушені були викликати на підмогу фахівців МНС. Адже з’ясувалося, що чотирирічний хлопчик упав на шуруп, який стирчав з одвірка міжкімнатних дверей на відстані близько 30 сантиметрів од підлоги. Шуруп увійшов у голову малого біля лівої скроні. Зрозуміло, що робити будь–які медичні маніпуляції на життєво важливому органі за таких умов практично неможливо. Тому бійці пожежно–рятувальної частини №6 визволяли потерпілого з того страхітливого «полону» нетрадиційно: пилкою–ножівкою випиляли фрагмент одвірка зверху і знизу голови хлопчика... Відтак його відвезли в реанімаційне відділення місцевої дитячої лікарні. Та все ж для поглибленого обстеження й лікування його в суботу вночі перевезли в Полтаву.

«Зустрічав лише зо п’ять суддів–професіоналів...»

«Зустрічав лише зо п’ять суддів–професіоналів...»

Його незаперечно знають в усіх дніпропетровських судах, з яких Володимир Заїченко буквально не вилазить упродовж уже понад добрих п’ятнадцять років. З іншого боку, дехто його вважає диваком. Бо спробуйте ще знайти людину, яка б стільки часу ходила до судів, як на роботу. Проте сам Володимир Георгійович пояснює свій спосіб життя прагматично: «Я судову систему досліджую, бо вона є органічною частиною нашого суспільства». Хоча, як він зізнається, дійшов до цього не від доброго життя.

Пригоди Малика з Малого Маяка

Темна смуга в житті Леоніда Малика почалася у травні, коли його, а також попереднього селищного голову Малого Маяка (Алуштинський район) Рубена Кисельова місцева прокуратура затримала за зловживання службовим становищем у земельній сфері. Згодом суд відпустив обох, але з підпискою про невиїзд. Як пояснила «УМ» прес–секретар прокуратури Криму Наталя Бояркіна, у серпні, на момент проведення досудового слідства, пана Малика рішенням прокуратури відсторонили від виконання обов’язків мера. Коли ж слідство завершилося і всі матеріали було передано до суду, депутати сільради поновили Малика на посаді. Мовляв, він користується в людей неабияким авторитетом.

КПК для заможних

КПК для заможних

За кілька днів — 20 листопада — набирає чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні. Ухвалений Верховною Радою о четвертій ранку 13 квітня, після пришвидшеного опрацювання понад 3700 правок, він викликав чимало запитань у громадськості, яка закликала Президента не підписувати закон через порушення процедури його ухвалення. Але глава держави не дослухався, тож новий КПК таки запроваджується через півроку після автографа Януковича. Позавчора влада навіть провела координаційну нараду із силовиками з метою «звірити годинники» щодо подальшої «боротьби з корупцією і злочинністю в умовах реформування кримінально–процесуального законодавства». На адресу нового КПК від Президента, керівників Генпрокуратури, МВС, СБУ, ДПСУ, Держмитслужби, Мін’юсту, Верховного Суду і Вищого спеціалізованого суду лунала лише хвала. Тоді як в середовищі незалежних експертів і правників застерігають: кодекс лише імітує реформування кримінальної юстиції, а небезпека його комерціалізації дуже велика.