Провал під Перевальськом

Між селищем Мирним і селом Бугаївка Перевальського району відстань невелика. По дорозі, що з'єднує два населених пункти, діти ходять до школи й назад. А днями тут проходив один дорослий. У ту нещасливу годину він настільки був обтяжений певного гатунку напоями, що траєкторія його руху набула зигзагоподібної форми, і на черговому відхиленні від прямої він надибав вхід до однієї з тамтешніх копанок.

Ріж і їж

Ріж і їж

Добре, що корови не літають, а то б вони знялися й перелетіли з господарств Луганщини в області, де до них ставляться більш гуманно. Залишивши благословенний регіон геть без м'яса. Те, що корівок луганчани ріжуть, визнав і сам голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов. На недавній апаратній нараді, присвяченій проблемам села, як повідомляє його прес-служба, обласний керівник відзначив, що за минулий рік в області було вироблено 64,6 тис. тонн м'яса. Це приблизно по 70 грамів на одного середньостатистичного мешканця краю щодня. Суттєво менше, ніж передбачено затвердженим Кабміном мінімальним прожитковим мінімумом, зате аж на 15 відсотків більше, ніж за попередній, 2002-й, рік.

«Дайте в руки мені кнопки»

Голові Луганської облдержадміністрації Олександрові Єфремову весь час здається, що в нього не вистачає повноважень для остаточної побудови комунізму в окремо взятій області. У черговий раз він поскаржився на зв'язані руки, коли оцінював становище на Стахановському феросплавному заводі. Згідно з повідомленням прес-служби облдержадміністрації, він заявив наступне: «Сьогодні підприємство зупинено під приводом дорожнечі електроенергії. Але, за висновками наших експертів, це підприємство навіть за таких цін працювало б без збитків».

Україна не є правовою державою

У Луганську відбулася презентація Соціологічної лабораторії Луганської академії внутрішніх справ. Власне, ця лабораторія де-факто працює з дня заснування академії більше 10 років тому, і «Україна молода» кілька разів повідомляла про результати деяких її досліджень громадської думки Луганщини. Однак тоді дослідження проводилися на громадських засадах. Тепер лабораторія отримала офіційний статус як підрозділ кафедри кримінології ЛАВС. Очолив її кандидат філософських наук Евген Гнатенко — до речі, пасерб загиблого в 1997 році власного кореспондента «Киевских ведомостей» Петра Шевченка.

Гра в «монопольку»

Луганське територіальне відділення Антимонопольного комітету — це, мабуть, «найтихіше» контрольне відомство в регіоні. Із пресою його голова Валентин Шапка зустрічався востаннє ще коли до Луганська приїздив колишній шеф АМКУ Олександр Завада. Після того візиту відділення, здається, інформаційних приводів більше не створювало. Аж ось прес-служба облдержадміністрації повідомила про звіт головного борця за конкурентне середовище Луганщини на апаратній нараді в голови ОДА. І відразу з'ясувалося, що підлеглі Шапки разом із шефом живуть напруженим і яскравим життям. Причому чим далі, тим напруженіше.

Луганщина заживе нарешті по-людськи

Принаймні так запевняв земляків голова Луганської обласної держадміністрації Олександр Єфремов під час презентації так званої «Стратегії розвитку Луганської області до 2011 року». А щоб ніхто не поставив його слова під сумнів, він привів із собою не лише начальника головного управління економіки Сергія Косарєва, а й експертів-консультантів Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії (DFID), які допомагали розробляти «Стратегію». Очевидно, присутність представників Туманного Альбіону мала переконати опонентів обласного голови, які належать до демократичного табору, що й він не чужий західним стандартам, коли йдеться про проблеми соціально-економічного розвитку регіону.

За наметом нічого не видно

Чи можна в центрі міста звести капітальну споруду так, щоб будівництва ніхто не бачив? Відповідь: «Можна, якщо це місто — Луганськ». Щоправда, експеримент, який провів підприємець В.О. (оскільки справа до суду ще не передана і навіть невідомо, чи її взагалі буде порушено, ім'я та прізвище головного героя не називаю; зазначу лише, що звучать вони суто по-вірменськи), стовідсотково чистим назвати не можна: його довелося перервати з незалежних від «дослідника» причин. Однак напрямок він обрав правильний...

Запах сірки —

Епізод, про який ідеться нижче, почався ще 2 вересня, хоча сама історія дещо довша. Об 11-й годині в професійну пожежну частину №11 селища Щотове Антрацитiвського району звернувся працівник залізничної станції з тією ж назвою. Чоловік повідомив, що на станцію Щотове прибуває состав із палаючим вагоном сірки грудчастої.

Вибухонебезпечний арахіс

Супермаркет «Кураж» у Луганську колись звався гастрономом «Ракета» і за останні років з тридцять вважався одним із найкрутіших в обласному центрі. Достатньо сказати, що це найближчий до будинку обласної держадміністрації магазин. Тому навіть імітацію спроби підірвати його можна розцінювати і як прояв конкурентної боротьби, і як акт політичного тероризму.

Жахи на «вулиці» пестицидів

Жахи на «вулиці» пестицидів

Так звана земельна реформа Кучми, як і будь-яка спонтанна «реформа згори», селян землею реально не наділила, а великі латифундії, що утворилися на місці колишніх кол- і радгоспів, великої користі не принесли ні землеробам, ні народу України загалом. Зате породили купу додаткових проблем.
Державне управління екології та природних ресурсів у Луганській області висловило занепокоєння станом справ «у сфері поводження з непридатними та забороненими хімічними засобами захисту рослин». Ситуацію журналістам коментував заступник начальника Управління Євген Решетняков. Ні, він жодного поганого слова не сказав про аграрну реформу, однак не міг не зазначити, що після того, як колишні колгоспи перетворилися на приватні товариства із дуже обмеженою відповідальністю, склади з сільськогосподарською хімією якось миттєво стали нічиїми. Не всі, звичайно, а ті, головним чином, де знаходилися саме заборонені отрутохімікати — на них господаря чомусь не знайшлося. А що в нас відбувається з майном, за яким немає хазяйського нагляду, можна не пояснювати.