Паразити у стволі

Державне вугілля на Луганщині приватні особи привласнюють по–різному: як тупими крадіжками вже видобутого гірниками палива, так і за допомогою «копанок» — недозволеною розробкою пластів, що лежать близько до поверхні. Але нижченаведений спосіб слід визнати найоригінальнішим. Принаймні нічого подібного раніше чути не доводилося.

Тисяча й одна ніч. Українські мотиви

Тисяча й одна ніч. Українські мотиви

Чи то епоха радикально змінилася з часів Сулеймана ІІ, чи українки втратили здатність причаровувати гарячих близькосхідних хлопців, але все частіше набувають розголосу не дуже приємні історії про невдалі, так би мовити, міжцивілізаційні шлюби наших землячок із представниками інших вірувань. Чергову таку історію повідала прес-служба Управління СБУ в Луганській області. Як прийнято у таких випадках, змінивши справжні імена...

Бензин із штольні

Майже класичний випадок: на шляху прогресу ледь не стала нафтова корпорація. Тільки якщо в підручниках із марксистсько-ленінської політекономії нам розповідали про спроби нафтових ділків стати на заваді розповсюдженню електричних вуличних ліхтарів (замість газових), то на Луганщині відмічено спробу стати на заваді проекту з переробки вугілля на моторне пальне. Із цим проектом виступило нинішнє керівництво Луганщини. А от екс-керманич обласної держадміністрації, тісно пов'язаний із Тюменською нафтовою компанією (він же й монополізував свого часу постачання на промислові об'єкти області російського газу — Авт.), обізвав проект свого наступника економічною авантюрою. Вже практично розпочалася медіа-кампанія з дискредитації самої думки про можливість переробки вугілля на синтетичне рідке паливо (СРП). Провести цю медіа-кампанію для «колишніх» на Луганщині не становить жодних труднощів — вони тут досі практично монопольно контролюють інформаційне поле. Але «нові» ввели в дію «важку бронетехніку».

День шахтаря Ющенка

День шахтаря Ющенка

Щось трапилося на Донбасі. Ющенко спокійно прилетів у суботу до Луганська, спокійно з'їздив до Стаханова відзначити разом із мешканцями батьківщини однойменного руху найбільш шановане у краї свято — День шахтаря — і так само спокійно відлетів додому. Справа, звичайно, не в тому, що місцеве населення погано ставиться до людини, яка повернула їм борги з пенсій та зарплат і навела лад у вугільній галузі — із підтримкою людей у лідера «Сили народу» на Донбасі все гаразд.

Дихай вільно, гвардіє праці

Як уже точно встановлено, найталановитіші в світі люди — українці. Вони це доводили неодноразово і різними способами. Наприклад, наші співвітчизники легко довели, що можуть підробити будь що. Від горілки до авіаційних акумулятрів і вуглевидобувних комбайнів. Недавно в Луганській області навіть затримали два контрафактних КрАЗи. Машини хоч і були виготовлені в підпільних майстернях, своїм ходом дійшли від Дніпра, на якому стоїть Кременчук, аж до російського кордону. Така підробка, хоча й є безперечним порушенням Кримінального кодексу, таки породжує — десь на периферії свідомості — захоплення: адже можемо! Здатні в кустарних умовах, практично вручну... А якщо в країні прибрати політичні перешкоди, що стримують розвиток нормального (тобто не кримінального і не спекулятивного) вітчизняного бізнесу? У нас тоді конкурентів у цілому світі не знайдеться.

Піду й наїмся поганок бліденьких

У нинішньому році проблема отруєння місцевих мешканців для Луганської області не дуже актуальна. Поки що за всю весну і половину літа з відповідними скаргами до медичних закладів звернулося, на щастя, всього троє осіб. Підтвердилися побоювання щодо двох пацієнтів, от тільки в одного «клієнта» випадок досить нетиповий. Точніше, в однієї: п'ятнадцятирічна дівчинка з міста Первомайськ не знайшла порозуміння з батьками. Конфлікт поколінь, їй здалося, зайшов так далеко, що розв'язати його вона вирішила в найрадикальніший спосіб, — наївшись блідих поганок. Батьки ж звернулися по допомогу, згаявши принаймні півдоби, коли дитина почала відчувати сильну нудоту і біль у животі.

Кузя добрикався

Важко сказати, з яким настроєм виїжджають сьогодні пожежники на подібні виклики, а от журналістам про них писати — саме задоволення. На телефон служби «01» Красного Луча надійшло благання про допомогу: півторарічний Кузя потрапив у колодязь. Але не лякайтеся — цього разу йшлося не про людське дитинча, а про... молодого бичка. До того ж, на щастя, у давно покинутому колодязі не було води. Рятувальники прибули на місце пригоди за лічені хвилини. Подивилися, прислухалися — а на дні, на восьмиметровій глибині, лежить безпорадний Кузя і жалібно реве басом. Навколо стояли сусіди, дехто тягнув до колодязя сякий-такий інструмент, який міг би бути корисним під час операції звільнення тварини з полону, дошки, мотузки й троси...

Африканська «трясця»

Виявляється, землетруси цілком можливі й на території України. От тільки іноді важко зрозуміти, чи це глибинні коливання земної кори, чи просто вантажівка прогуркотіла за вікнами... Та як би там не було, а вчені сейсмічної станції Інституту геофізики імені С.І.Суботіна НАН України (що знаходиться у стольному граді Києві), ще 11 травня таки зафіксували коливання грунту в районі населеного пункту Новодар'ївка Ровеньківської міськради. Про це вже аж у п'ятницю повідомило Головне управління МінНС України в Луганській області.

На кордоні стріляють

Чи то контрабандисти все більше нахабніють, чи рішучішими стають прикордонники, однак сьогодні стрілянина на кордоні вже не здається чимось екстраординарним. От і останнє повідомлення з Луганського загону говорить про те, що під час затримання порушника територіальної недоторканності країни охоронці кордону змушені були застосувати табельну зброю. А що їм залишалося робити, якщо водій цілого КрАЗу не зреагував на вимогу зупинитися, а пішов на таран прикордонного заслону? Прикордонники й ушкварили по колесах...

Італійці не «втирають окуляри»

Пересічному громадянинові України не світить поїхати лікуватися за кордон. Готувати там своїх фахівців державі також не по кишені. Тож в управлінні охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації знайшли соломонове рішення: запрошувати до Луганська іноземних професорів. Ідея була оформлена як протокольне доручення глави облдержадміністрації Олександра Єфремова. Обласний центр уже відвідували німецькі хірурги та італійські кардіохірурги. Тепер же до нас приїхав — у рамках проекту — італійський офтальмолог з клініки «Чітта ді Кастелло» (Флоренція) професор Лоренцо Ніказі.