Уряд ділить гроші. Цілком таємно

Уряд ділить гроші. Цілком таємно

У Бюджетному комітеті Верховної Ради знову розгорівся скандал. Цього разу через те, що вже начебто розсварена парламентська «більшість» та впевнений у своїй недоторканності Кабінет Міністрів «роздерибанили» між собою 800 мільйонів бюджетних гривень. А щоб не особливо тривожити громадськість, цю справу прикрили зручним канцелярським грифом «Не для друку». Ще 19 квітня Прем'єр-міністр Віктор Янукович підписав дві постанови — про «Деякі питання надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів у 2004 році» (№ 509) та про «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності у 2004 році» (№ 510). Документи начебто суспільно важливі. Але якщо уважно вчитатися в зміст цих таємничих державних постанов, то помітно, що дістати місцеві субвенції пощастить лише тим містам і селам, які обрали депутатів-«більшовиків». Решті до бюджетних грошей — зась.

Співати, худнути, мріяти про справжнього чоловіка —

Співати, худнути, мріяти про справжнього чоловіка —

Лілія Сандулеса завжди відрізнялась від решти своїх колег сміливістю у висловах і характеристиках на їхню ж адресу. Водночас, безперечно, вона володіє певними дипломатичними рисами, бо зберігає з багатьма майже дружні стосунки, що в шоу-бізнесі є досить великою рідкістю. Як сама зізналася, всі нібито один одному раді, але насправді ніхто ні з ким не дружить. Так, «Привіт!» — «Привіт!» — «Як справи?» — та й усе спілкування.

Буде гармата — буде й сніг серед літа

Нещодавно на Буковині та в її столиці Чернівцях відкрилось кілька нових гірськолижних підйомників. Для області, яка, на жаль, у туристичній сфері, довго пасла задніх, ці зрушення стали гарною заявкою на подальший розвиток туризму і відповідно інфраструктури відпочинкового бізнесу.

А хто-хто в цьому номері живе?

А хто-хто в цьому номері живе?

В Іво Бобула в житті були різні періоди. Колись — майже відчай, у рідному місті не працювалось, довелося їхати в Тернопіль. Потім — нова сім'я, гастролі в Америці, проблеми зі здоров'ям. Нарешті прийшло визнання, звання народного артиста України і улюбленця публіки. Він співає різними мовами — румунською, російською, українською, італійською, чеською. Минулого року Іво виповнилось 50 років. Свій ювілей він відсвяткував у Чернівцях — сольним концертом, де були присутні друзі й шанувальники, велика дружня родина Бобулів. З одного боку родинного дерева, він уже дідусь, а з іншого — щасливий у новому шлюбі з Наталією, з якою побрались напередодні 2004 року.

Смертельний гріль

Вибух страшної сили пролунав 15 січня о 21.30 у центрі Чернівців. Трагедія сталася в одному з найбільших магазинів міста — фірмовому «Колосі»— відомому всій Україні підприємству з виробництва м'ясної подукції. Магазин розташований на першому поверсі п'ятиповерхового будинку офіцерів і займає площу близько 500 кв.м. В магазині завжди людно, а тому і в цей пізній час були покупці. Крім того, поруч зупинка тролейбуса, маршрутних таксі. Від вибуху постраждало 16 чоловік з числа працівників магазину та перехожих. На людей, які стояли на зупинці, вилітали ящики зі складу магазину. Травми у постраждалих переважно опікові, рвані рани обличчя, порізи склом.

Наркотики і діти — в першу чергу

Уже вдруге за три останніх роки змінюється керівництво Управління внутрішнiх справ у Чернівецькій області: тепер з Івано-Франківської області на Буковину приїхав працювати генерал-майор міліції Богдан Керницький. І одразу взявся до реорганізації очолюванного ним відомства.

Буковинські долари

Буковинські банкіри, зібравши журналістів, вирішили відверто розказати про свою роботу. Результати розвитку економіки Чернівецької області у минулому році свідчать про позитивні кількісні та якісні зміни. Обсяги промислового виробництва зросли на 26,9 відсотка. Лише за минулий рік внески буковинців у банки зросли на 92 відсотки. Населення надає перевагу вкладам у рідній національній валюті.

Я прийшов — авто нема

Проблема перевантаження Чернівців автотранспортом стара як світ. Старовинне місто давно потерпає від величезної кількості машин, яких так багато, що здається, чи не кожен чернівчанин має таку «розкіш». Лише приватних авто зарєєстровано близько 50 тисяч, ще близько 5 тисяч належать різним фірмам і організаціям. Враховуючи кількість населення — 245 тисяч мешканців, — машин явно забагато. А це — постійні «пробки», загазоване повітря і захаращені «залізними кіньми» вулиці та тротуари.

Смерть у кріслі стоматолога

Жахлива біда прийшла в одну з родин у с.Заставни Чернівецької області. 14-річний Василь із родичами приїхав до Чернівців, аби полікувати зуби. Наступного дня після свого дня народження. Лікарі мали видалити два зуби, один з яких вріс в ясна. Після обробки ротової порожнини цілком безпечним інгаляційним препаратом — фторотаном — дитина знепритомніла. Викликали «швидку», яка приїхала буквально через кілька хвилин, але ніякі реанімаційні дії вже не допомогли хлопцю, він помер.

Ялинка з плантації

Багата на ліси буковинська земля з кожним роком все більше потерпає від масштабної вирубки дерев. Не допомагають навіть постійні розпорядження керівництва області щодо обмежень вирубки й усебічний контроль над цією галуззю. У передсвяткові новорічні дні народ очікує ялинкових базарів, де лісових красyнь — теж iз цих же буковинських лісів — будуть продавати чи не на кожному кроці. «Губернатором краю» Михайлом Романівим видано розпорядження, згідно з яким заготівля ялинок проводитиметься, в першу чергу, за рахунок розчищення сільськогосподарських просік, трас ліній електромереж, а також на спеціальних ялинкових плантаціях. Виписуватимуться спеціальні лісорубні квитки за погодженням з екологічними інспекціями.