Чий плащ geox?

Чий плащ geox?

Є такий неординарний художник у Чернівцях, про якого неодноразово писала «Україна молода», Анатоль Федірко. Епатажний, незрозумілий для багатьох, але він періодично хвилює це місто, і не лише його, своїми дивними проектами. Те, що зробив Федірко на День міста, сподобалось усім. Навіть дуже.
плащ geox x

Розміняли друге століття

Розміняли друге століття

Уже кілька років поспіль традиційно напередодні Дня міста міська влада вшановує чернівчан, яким виповнилося або має виповнитися 100 років. Таких довгожителів сьогодні в місті — 21 особа.
Одна з них — Клара Володимирівна Шпольська — відзначатиме в грудні вже 101-й день народження. Поважних гостей на чолі з мером Миколою Федоруком вона зустріла святково вбраною у колі своїх рідних. А рідня Клари Володимирівни — це дві доньки, онук і двоє правнуків. Діти і правнуки живуть зараз у Канаді.

Запасайтеся «буржуйками»

Чим ближче до зими, тим частіше нагадує про себе підприємство «Облтепломережа». Як голос волаючого в пустелі, звучать виступи в засобах масової інформації керівника цього підприємства Віталія Омельченка. Лякаючи народ відсутністю тепла взимку в їхніх оселях, директор «Облтепломережі» сподівається на свідомість громадян, за якими тягнуться борги. На сьогодні заборгованість «Облтепломережі» перед різними комунальними службами та перед працівниками становить близько 28 мільйонів гривень.

Гриби, грибочки ...за кордон чи в бочку?

Гриби, грибочки ...за кордон чи в бочку?

Цьогорічне літо і початок осені на Буковині, як ніколи, багаті на гриби, особливо білі, або, як їх називають місцеві селяни, «справжні». І в липні, і в серпні міські ринки були завалені цим лісовим делікатесом. За кілограм білих грибів просили 15 гривень, за кілограм гарнесеньких маслят — 5-6 гривень, сироїжки продавали навіть не кілограмами, а кошиками і відрами й недорого.

Візнику, не жени коней

Візнику, не жени коней

Новий вид послуг з'явився в Чернівцях. Молодята, які ступають на весільний рушник, можуть тепер з вітерцем покататися по рідному місту...на конях. Святково вбрана, як належить під час урочистостей, пара красивих благородних вороних ніби відчуває, що цей день особливий. Вони сумирно стоять прикрашені різнокольоровими стрічками, очікуючи, поки весільна пара сфотографується, покладе до пам'ятника великому Кобзареві квіти, а потім гордо і красиво повезуть бричку з молодятами по всьому місту.

Двоє синочків і дочка

Давно в Чернівцях не було такої радісної події: лікарі стверджують, що принаймні 16 років. Двоє хлопчиків та одна дівчинка народилися в сім'ї Сербу. 31-річна Світлана не приховує свого щастя, хоча дітки народилися дуже маленькими — від 1 кілограма 300 грамів до 1 кілограма 400. Поки що вони перебувають у спеціальних кювезах і спочатку лікарі навіть боялися робити якісь прогнози. Тепер маму з немовлятами переводять в обласну дитячу лікарню для подальшого лікування і виходжування.

«Я піду в далекі гори...»

«Я піду в далекі гори...»

Доля подарувала Яремчуку голос, який не сплутаєш ні з яким іншим, а серед його пісень не було жодної «прохідної», яка забувається наступного ж дня. І досі співають «Родину», «Батько й мати», «Зелений гай», «Стожари», «Я піду в далекі гори» і багато-багато інших. Чернівці і Буковина завжди любили і пам'ятали свого талановитого сина. Щорічно на день народження 30 листопада і на день смерті 30 червня збираються на могилі співака його рідні і друзі.

Одеса в Чернівцях. Утьосов — Богдан Бенюк, його дружина — Ада Роговцева

Одеса в Чернівцях. Утьосов — Богдан Бенюк, його дружина — Ада Роговцева

Чому саме в Чернівцях, адже всім відомо, що батьківщиною Леоніда Утьосова була Одеса? «Все дуже просто, — каже режисер, — у сучасній Одесі старої Одеси вже немає. Знайти місця для зйомок 1910—1913 років у південній Пальмірі нам не вдалося. Все перебудовано, перефарбовано, відремонтовано, в деяких старовинних будинках встановлені пластикові вікна, що аж ніяк не відображає Одесу періоду Першої світової війни. А от Чернівці в цьому плані унікальне місто. Архітектура збережена просто чудово. Ми знайшли для зйомок унікальні куточки, які у фільмі стануть і Одесою, і Парижем».
25 років тому свій перший повнометражний фільм Георгій Ніколаєнко зняв саме в Чернівцях, це була інсценізація роману Миколи Островського «Народжені бурею». У творчому доробку режисера багато кінострічок, зокрема «Йшов четвертий рік війни», «Досьє людини в «Мерседесі», «Врятованому — рай», «Під маскою Беркута». Це все було ще за радянських часів, у пострадянськi він був співрежисером першого фільму «Дальнобійники», самостійно зняв картини «Кодекс честі», «Цвіт нації» (сценарій Юрія Рогози»). Отже, зараз режисер працює над історичним фільмом про Утьосова «Я песне все отдал сполна».
У фільмі грають і російські, й українські актори. Любов режисера до наших акторів цілком зрозуміла, адже він сам навчався у Київському театральному інституті імені Карпенка-Карого, щоправда, недовго. Згодом — в акторській майстерні Сергія Герасимова у ВДІКу. Але акторський фах не дуже приваблював його, і після закінчення вищих режисерських курсів у Олександра Мітти Георгій Ніколаєнко розпочав режисерську кар'єру. Як видно, цілком вдалу.

Iменем Iвасюка гран-прi не присуджується

Iменем Iвасюка гран-прi не присуджується

Удруге конкурс молодих виконавців сучасної естрадної пісні імені Володимира Івасюка проходить влітку. IХ Міжнародний конкурс і Другий Міжнародний пісенний фестиваль «Пісня буде поміж нас» пожвавили літній спокій чернівчан і знову потішили гарною музикою.

Двірники з пилососами

Двірники з пилососами

Вулиця Ольги Кобилянської, яка колись називалась Панською, сьогодні чекає серйозної реконструкції. Швидкими темпами реконструюють будинок, який два роки тому завалився. Дехто з мешканців отримав інші квартири, дехто чекає повернення у свої, тобто нові. Розпочати масштабну реконструкцію цієї однієї з найкрасивіших вулиць міста міська влада планує вже цьогоріч.