Іммігранти-«ТИФозі»

Медики стверджують, що вірус, який нагнав страху на мешканців Сімеру (Перечинський район), раніше ніколи не зустрічався на території України. Як розповіла «УМ» заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, цей штам вірусу резистентний (стійкий) до дії левоміцитину — антибіотика, яким зазвичай лікують українців, хворих на тиф. За словами фахівця, збудник хвороби цього типу характерний для Африки й Азіатського регіону, тому не виключено, що хворобу до Закарпаття занесли вихідці з тих країв.

Ой хто, хто Миколая любить...

Родина наших великих грузинських друзів до останнього не хотіла знати, кого ж принесе їм лелека — хлопчика чи дівчинку, але ще кілька місяців тому вирішили, що хлопчика обов'язково назвуть Ніколозом, на честь батька Михаїла Саакашвілі. І це ж треба було так постаратись, щоб міцний карапуз з'явився на світ точно на свято Миколая — у день, коли всі чемні та добрі люди отримують подарунки, а новонароджені хлопчики — ще й гарне ім'я на додачу.

Хвора птиця — не для «заграницi»

Станом на вчорашній ранок у Криму знищено понад п'ятдесят тисяч свійських птахів. Як заявив міністр із надзвичайних ситуацій Віктор Балога, для локалізації інфекції держава вже витратила понад мільйон гривень, 900 тисяч із них пішло на компенсацію населенню за вилучену птицю.

Сто грамів для здоров'я

Сто грамів для здоров'я

З алкоголем, як і з ліками: головне — не переборщити, стверджують закордонні ескулапи. Люди, які випивають у день одну-дві чарки алкоголю, мають менше шансів стати жертвою ожиріння, ніж абсолютно непитущі прихильники здорового способу життя чи любителі оковитої, які постійно ходять «під мухою» і п'ють горілку, наче воду. Такого цікавого висновку дійшли співробітники всесвітньо відомої клініки Мейо в Рочестері (штат Міннесота), передає Радіо Свобода. Дослідники обстежили майже вісім з половиною тисяч добровольців і з'ясували, що люди, які випивали по чарці алкоголю в день, потерпали від ожиріння вдвічі рідше, ніж їхні непитущі «колеги». Дві чарки на день також давали прийнятний результат, а чотири вже збільшували ризик розвитку ожиріння на 45 відсотків. У малих дозах високоградусні напої допомагають організму залишатися «у формі», надмірна кількість лише завдає шкоди.

Я тебе не чую. Напиши!

Близько ста тисяч людей з обмеженими можливостями слуху та мови, які сьогодні живуть в Україні, отримали передноворічний подарунок від одного з мобільних операторів: у них вперше з’явилась можливість спілкування з операторами кол-центру за допомогою SMS. Відтепер нечуючі й слабочуючі абоненти UMC, SІM-SІМ та ДЖИНС можуть ставити запитання про послуги мобільного зв'язку, тарифи й акції фахівцям компанії, надіславши SMS-повідомлення на спеціальний короткий номер 999. Раніше, нагадаю, таку інформацію можна було отримати тільки в голосовому режимі. У працівників кол-центру можна запитати, як розблокувати телефон чи поповнити рахунок, як змінити тарифний план чи що робити, коли «мобілку» вкрали. Послуга надається безкоштовно.

Грип не вгамовується

Зокрема, падіж птахів зареєстований у селах Чорноземне і Краснофлотське Совєтського району, Акимівка, Дмитрівка — Нижньогірського. «Це села тих же районів, які вже є в карантинній зоні, — зауважив міністр із питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. — Але ми будемо говорити про спалах пташиного грипу тоді, коли матимемо лабораторні результати. Зараз ми тільки взяли проби крові у мертвих птахів і відправили їх на аналіз. Зауважу, що вчора ввечері була завершена стовідсоткова зачистка мертвої птиці у п'яти селах, де фіксувався пташиний грип. За розрахунками спеціалістів, по цих п'яти селах буде до мільйона гривень компенсацiйної оплати за птицю». А щоб кримські господарства не залишилися без птиці взагалі, Мінагрополітики збирається забезпечити населення, у якого вилучають птицю, молодняком. Про це міністр аграрної політики Олександр Баранівський повідомив на засіданні Верховної Ради.

Чи винні ветеринари, що кури дохнуть

Чи винні ветеринари, що кури дохнуть

Учора Верховна Рада підтримала проект указу Президента про введення надзвичайного стану в деяких населених пунктах Криму у зв'язку з пташиним грипом. За таке рішення проголосував 291 народний депутат. Документ передбачає введення надзвичайного стану на території селища Радянське, села Некрасівка Совєтського району, сіл Ємельянівка і Рясне Нижньогірського району, сіл Завєт-Ленінське і Пушкіне Джанкойського району АРК. Термін, на який вводиться надзвичайний стан, поки залишається невизначеним — так само, як і обмеження, які діятимуть на території «грипозних» сіл впродовж найближчого часу. А поки кримчани добивають останніх уражених хворобою птахів.

Пошесть на берегах Сиваша

Пошесть на берегах Сиваша

Понад дві з половиною тисячі пташиних голів полетіло через високопатогенний вірус грипу типу Н5, яким заразилися свійські гуси-лебеді від своїх диких родичів. За повідомленням прес-служби МОЗу, птахи масово гинули в 97 подвір'ях, де мешкає 901 особа, з них — 150 дітей. У режимі запровадженого президентським указом надзвичайного стану продовжується вилучення всієї домашньої птаці й дезінфекція господарських приміщень у карантинних селах Некрасовка Совєтського, Ізобільне і Ємельяновка Нижньогірського, Пушкіне і Заповітленінське Джанкойського районів.

Стань ближче...

Стань ближче...

У цей день уряди звітують перед своїми народами, розповідаючи про те, як вони протидіють страшній епідемії. У цей день Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ-СНІД, проводить акцію «Порозуміння — це реальні дії!» у 42 містах України. Гасло цьогорічної акції обране не випадково, оскільки воно близьке до слогана Всесвітньої кампанії проти СНІД в 2005 році «Зупиніть СНІД. Виконайте обіцянку». Це заклик до кожної людини брати участь у справі протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІД та шукати ефективні шляхи вирішення соціальних проблем, породжених епідемією. Сьогодні активісти Мережі роздають інформаційні матеріали на вулицях міст, збирають благодійні пожертви, відвідують ВІЛ-позитивних дітей та дітей-сиріт, пацієнтів стаціонарів СНІД-центрів, проводять тематичні концерти, конкурси, молебні за здоров’я, спортивні турніри, ходи зі свічками пам'яті і театральні вистави для ВІЛ-позитивних дітей.

Подушка-вбивця

Подушка-вбивця

У кожному будинку (мабуть, за невеликим винятком) є колекція різнокольорових полотняних мішечків, набитих пір'ям чи пухом, синтапоном і обрізками тканини, поролоновими шматочками або ж трав'яними сумішами, які люди підкладають під голову, вкладаючись спати. І мало хто здогадується, що більшість подушок (особливо тих, що залишилися нам у спадок від бабусі чи мами і роками «підслуховують» наші сни) стають справжнім розплідником для небезпечних мікроорганізмів, які дошкуляють астматикам і людям, схильним до алергії. В подушках непомітно для людського ока живе ціла екосистема комах, кліщів та грибків, які становлять небезпеку навіть для здорових людей. Зокрема, спеціалісти Манчестерського університету підрахували, що всередині середньостатистичної подушки міститься більше мільйона грибкових спор (по кілька тисяч на кожен грам наповнювача), повідомляє Live Science.