Склянка молока в одній цукерці

Продукцію Харківської бісквітної фабрики, добре знану на теренах колишнього СРСР (згадайте хоча б славнозвісний харківський торт), сьогодні купують не лише українці: третина її йде на експорт до Росії, Вірменії, Молдови, Литви, Ізраїлю, Канади, США, Німеччини, Чехії, Об'єднаних Арабських Еміратів і ще цілої низки країн. Український зефір і мармелад дуже люблять в Європі, Америка із задоволенням купує продукти для діабетиків (зокрема, цукерки на фруктозі) та звичайне зоологічне печиво, Канаді припали до душі вафлі й карамель. «Воно й не дивно, — стверджують працівники фабрики. — Ми використовуємо тільки натуральні високоякісні інгредієнти. Скажімо, ароматні бісквіти півроку залишаються свіжими завдяки натуральним консервантам: спирту і герметичній упаковці. А за кордоном уже давно перейшли на замінники та штучні добавки, які дешевші за ціною, але зовсім інші на смак».

«Гибле місце» стане безпечним?

За Московським мостом у Києві вже давно закріпилася слава «лихого», або ж «гиблого» місця: настільки часто він фігурує у зведеннях ДАІ про жахливі випадки на дорозі. І хоча спеціальної статистики по кількості аварій на цьому мосту ніхто не веде, щотижня там фіксується по кілька дорожньо-транспортних пригод. Один із останніх прикладів: 25 жовтня на мосту зіштовхнулися відразу чотири автомобілі, в результаті чого двоє людей потрапили до лікарні з важкими травмами. І це незважаючи на твердження ДАІ про чудові умови для руху, створені завдяки ремонту конструкцій!

Недостатність ниркова чи... професійна?

За версією Всеукраїнського об'єднання «Молодь — надія України», життя двох пацієнтів лікарні, які померли від ниркової недостатності, лежить на совісті чиновників, які не подбали про своєчасну закупівлю обладнання і витратних матеріалів, необхідних для проведення гемодіалізу (специфічного очищення крові). Лідер об'єднання Вадим Гладчук навіть персоніфікував винуватців трагедії: закупівлю матеріалів, мовляв, саботують урядовці Мінекономіки. І застеріг: родичі помираючих можуть влаштувати перед Кабміном наметове містечко, якщо влада й надалі «не помічатиме» халатності чиновників, яких не обходить здоров'я їхніх співгромадян.

Скільки грошей виділити на боротьбу з пташиним грипом,

Як уже повідомляла «УМ», днями Президент України видав указ, яким зобов’язав Кабінет Міністрів та керівництво на місцях зробити все можливе, аби не допустити захворювання на пташиний грип серед українців. Тим часом на розгляді в Кабміні зараз перебуває іще один важливий документ — міжвідомча програма дій в разі виникнення небезпеки пандемiї. Як розповіла «УМ» заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, програма не написана спеціально «під пташиний грип» — у перспективі вона регулюватиме діяльність різних служб і міністерств в умовах будь-якої іншої пандемії (якщо така, не дай Бог, виникне).

А ви готові?

Відповідно до указу, підписаного Віктором Ющенком 19 жовтня і розміщеного на офіційному сайті глави держави, до 1 листопада цього року Кабінет Міністрів України має розробити план заходів щодо запобігання занесенню і поширенню в Україні високопатогенного грипу птиці та мінімізації наслідків можливої пандемії грипу. На думку Президента, Кабмін має подбати про належне фінансуванння лікарів та ветеринарів, про забезпечення вірусологічних лабораторій необхідним обладнанням (у першу чергу, діагностичним), про здійснення перевірки м'ясопереробних підприємств, об'єктів торгівлі та громадського харчування, оптово-роздрібних баз і складських приміщень для зберігання продукції тваринного походження. Крім того, відповідно до указу, в Україні мають обов'язково з'явитися:

Москва під прицілом пташиного грипу

Москва під прицілом пташиного грипу

У масовому вимиранні свійських птахів, зафіксованому в селі Яндівка Тульської області, винен-таки патогенний вірус грипу H5N1. Офіційне підтвердження цього невтішного для наших північних сусідів факту днями дали дослідження, проведені фахівцями Національної референс-лабораторії з грипу птиці Всеросійського науково-дослідного інституту захисту тварин у Владимирі. Як повідомляє УНІАН, Россільгоспнагляд визнав, що захворювання курей, гусей та качок під Тулою викликане пташиним грипом. «Наявність антигену і генетичного матеріалу вірусу субтипу Н5N1 встановлена в декількох пробах, відібраних у цьому селі від хворої птиці. Генетична структура вірусу і його зв'язок з вірусом, що викликав спалахи хвороби в Сибіру в цьому році, уточнюється», — зазначається в повідомленні Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду.

Медицина вже з мiнiстром

Медицина вже з мiнiстром

Вiтчизняне Мiнiстерство охорони здоров'я, яке найдовше з-помiж iнших ходило «безголовим» i породжувало численнi чутки щодо ймовiрної кандидатури наступника Миколи Полiщука, нарештi отримало законного «шефа». Ним, вiдповiдно до указу Президента Вiктора Ющенка, був призначений Юрiй Володимирович Поляченко — досить помiтна фiгура в галузi охорони здоров'я. Як зауважив минулої суботи Прем'єр Юрiй Єхануров (не називаючи, щоправда, iменi, бо на той момент ще не вийшов указ глави держави), це молода талановита людина, добре знайома зi специфiкою роботи в МОЗ. Народився майбутнiй мiнiстр 20 лютого 1963 року в родинi киян. Друзi родини Поляченкiв пам'ятають, що не останню роль у визначеннi «ким бути?» вiдiграла думка матерi майбутнього мiнiстра, яка мрiяла про медичну кар'єру сина (сама Лариса Юрiївна працювала лікарем-біохіміком, вiддавши улюбленiй справi 30 рокiв). Школу хлопець закінчив успішно, тому зi вступом до Київського медичного інституту нiяких проблем не виникло.

Дружок шукає друзiв

Якщо ви любите тварин i хотiли б виховувати кумедне цуценя, але досi його не вибрали, приходьте завтра об одинадцятiй годинi до арки Дружби народiв. Протягом дня там проходитиме акцiя «Знайди собi друга», пiд час якої тварини, якi нинi живуть у притулку, шукатимуть собi господарiв.

А без «шашечок» не можна

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», який так бурхливо обговорювали наприкiнцi минулого мiсяця вiтчизнянi автоперевiзники, скоро буде поданий на розгляд народних депутатiв. Міністерство транспорту та зв'язку, яке готує проект до другого читання у Верховній Раді, сподiвається, що цей документ розв'яже цiлу низку непорозумiнь, з якими сьогоднi мало не щодня стикаються таксисти.

Оце налiкували...

Днями прокуратура Кривого Рогу порушила кримiнальну справу проти керiвникiв мiсцевої школи-iнтернату санаторного типу для дiтей з малими i затухаючими формами туберкульозу. Як показала прокурорська перевiрка, працiвники, вiдповiдальнi за виховання та оздоровлення дiтей, не виконували свої обов'язки належним чином, i тепер недобросовiсним дорослим, вiдповiдно до статтi 137 Кримiнального кодексу України, «свiтить» до трьох рокiв ув'язнення.