Вуха — на замок!

Учасники проведеного нею дослідження постійно носили з собою датчики шуму, а раз на 10 хвилин у них вимірювали пульс і кров'яний тиск, передає радіо «Свобода». В результаті такої нескладної процедури вдалося з'ясувати, що кожні 10 децибел середнього рівня шуму підвищують артеріальний тиск на 1,5—2 міліметри ртутного стовпчика. А це, у свою чергу, приблизно на 10 відсотків збільшує ризик інсульту і на 5 відсотків — ризик розвитку коронарних захворювань серця. Щоб уникнути цих шкідливих наслідків, професор Ласк рекомендує в гучних місцях постійно носити вушні тампони.

Не знищити, так послабити

Протягом найближчих років ракові хвороби перестануть означати невблаганну і неминучу смерть і перетворяться на більш-менш контрольовані захворювання, на зразок діабету, з якими хворі зможуть продовжувати жити. Таку думку висловив один із провідних британських онкологів, професор Карол Сікора з Лондонського Імперського коледжу і Хамерсмiтського госпіталю, передає «Кореспондент». Не за горами той день, коли медики зможуть точно визначати людей, які входять до групи підвищеного онкологічного ризику, помічати рак на ранніх стадіях і контролювати його подальший розвиток.

Економне здоров'я

Як зауважив під час свого візиту до Харкова міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, ціни на лікарські засоби в державі найближчим часом будуть знижені. Насамперед — за рахунок державного замовлення. Якщо національні програми, які фінансуються з держбюджету, отримуватимуть прямі поставки від виробників, а дистриб'ютор буде оператором, ціна ліків упаде на 10—15 відсотків.

Пам'ятниковий тероризм

Одеські комуністи не обійшли увагою річницю Помаранчевої революції і по-своєму відзначили цю дату, встановивши в Парку імені Тараса Шевченка пам'ятний камінь жертвам Організації українських націоналістів і Української Повстанської армії. Як розповів «УМ» голова контрольно-ревізійної комісії одеської обласної організації КПУ Валерій Плевицький, «оригінальна» ідея виникла вже давно, але втілити її в життя вдалося тільки зараз. У вівторок у парку з'явився полірований уламок чорного граніту з написом, який повідомляв: невдовзі тут буде встановлено пам'ятник жертвам терору. Коли саме це станеться, ніхто сказати не може, адже офіційне звернення партійного осередка до мера Одеси Едуарда Гурвіца з проханням дати дозвіл на встановлення знака і спорудження меморіалу було надіслане тільки два дні тому.

Цей сніг ненадовго

Цей сніг ненадовго

Мешканці невеличких українських сіл, в яких під час негоди автоматично «відрубається» електрика, вже встигли відчути на собі перші «анонси» зимових катаклізмів, принесених до нас активним атмосферним фронтом. У ніч на 22 листопада через пориви вітру до 10 метрів на секунду та налипання мокрого снігу, а також через спрацювання автоматичних систем аварійного захисту ЛЕП у Сумській та Полтавській областях було знеструмлено 86 населених пунктів.

Потяг Санта-Клауса

Для того, щоб уникнути традиційних проблем із вільними місцями у вагонах, які щороку виникають ближче до нового року, залізничники вже з 15 листопада цього року призначили два десятки додаткових поїздів. Зокрема, «Київ—Ужгород», «Херсон—Львів», «Херсон—Київ», «Одеса—Харків», «Харків—Київ», «Дебальцеве—Ковель», «Донецьк—Київ», «Дніпропетровськ—Київ», «Запоріжжя—Київ». А потяги № 663/664 «Київ—Луцьк», 110/109 «Львів—Херсон», 273/274 «Івано-Франківськ—Київ», 108/107 «Одеса—Ужгород», 11/12 «Луганськ—Москва», які до цього курсували через день, із середини листопада стали щоденними.

Рости ще більшим!

Патологічно важке немовля побачило світ у пологовому будинку № 2. Медики стверджують, що це не рекорд, а певне відхилення від норми, адже таку вагу має піврічна дитина i аж ніяк не здорове немовля. Лікарі не дають коментарів і відмовляються оприлюднювати деталі народження маленького «рекорд-смена». Як розповіла «УМ» головний лікар пологового будинку № 2 Тетяна Батюкевич, батьки попросили персонал не надавати ЗМІ ніякої інформації про дитину, оскільки маля перебуває у вкрай важкому стані: «Коли ситуація зміниться, і дитині покращає, тоді й поговоримо».

Місію виконано

Місію виконано

Мобільний госпіталь, який протягом 30 діб працював у високогірних районах Пакистану, зміг надати допомогу майже одиннадцятьом тисячам людей, постраждалих від землетрусу. Як повідомляє прес-служба МінНС, для мобільного госпіталя це своєрідний рекорд — так багато пацієнтів медики не приймали ані в Туреччині, ані в Індії чи в Ірані.

Обережно: ноги!

Грибок на ногах — це дуже розповсюджене захворювання, при якому відбувається зараження стопи та нігтів паразитичними грибами. Мікроскопічні грибки, які літають у повітрі, зберігаються у грунті та затягують стіни у підвалі, стають причиною нездужань кожного п'ятого мешканця нашої планети, причому людина може і не здогадуватися, що в ній поселилися незвані гості. Потрапляючи до нігтьової пластини, гриб росте й розмножується дуже повільно: спочатку він захоплює сам ніготь, змінюючи його колір на білий, жовтий або коричневий, потім «перелазить» на шкіру, спричиняючи тріщинки, почервоніння й свербіж між пальцями ніг. Із часом ніготь стає настільки крихким, що може зовсім відвалитися від пальця. На жаль, нова пластина, яка виросте на тому місці, буде такою ж кривою та потворною — грибок же нікуди не подівся...

Дожити до Різдва

Таку думку, за словами заступника головного державного санітарного лікаря України Людмили Мухарської, висловив один із експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я. Фахівець ВООЗ (католик за віросповіданням) вважає: якщо патогенний вірус не «навчиться» вільно переходити від людини до людини до різдвяних свят, то пандемія якщо й почнеться, то вже в наступному році, ближче до весни.