Пожежа серед води

Пожежа виникла на турецькому судні–суховантажі у ніч із четверга на п’ятницю, коли воно стояло на рейді порту Сухумі, столиці самопроголошеної Абхазії. Місцеві рятувальники вирушили гасити вогонь, незважаючи на сильну бурю на морі. Нарешті вже зранку спільними зусиллями моряків та абхазьких МНСників пожежу загасили.

Суперечність із прицілом на флот

Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду з проханням розтлумачити суперечність між пунктом 14 статті 15 перехідних положень Конституції України, де сказано, що «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди», та частиною 7 статті 17 Конституції, згідно з якою «на території України не допускається розташування іноземних військових баз». Віктор Ющенко просить суддів розглянути ці законодавчі норми «у системному зв’язку».

Як боролося Закарпаття

На Закарпатті презентували перший том документальної книги «Карпатська Україна. Документи і матеріали. Хроніка подій. Персоналії». Через публікацію невідомих раніше документів з архівів СБУ представлений процес утворення Карпатської України, її розбудови та падіння під впливом Угорщини й Польщі. Також книга охоплює період окупації Закарпаття гортіївською Угорщиною за згоди гітлерівської Німеччини у 1939—1944 роках та входження краю до складу СРСР у 1944—1946 роках.

Братні шпигуни, ворожа СБУ

Шпигунський скандал в Україні багатьом нагадує єврейський анекдот. Коли днями Служба безпеки України впіймала на Одещині п’ятьох російських шпигунів «при виконанні», всіх цікавило, як виправдається Федеральна служба безпеки РФ. І вона видала «правдоподібну версію» у стилі «самі винні». Проте справжньою «хохмою» стала реакція основної проросійської сили в Україні — Партії регіонів.

«111–та стаття — доля шпигунськая!»

«111–та стаття — доля шпигунськая!»

Найкраща оборона — це напад: Федеральна служба безпеки Росії визнала, що Служба безпеки України схопила «на гарячому» в Одеській області саме російських шпигунів. Проте за версією ФСБ, «дії російської сторони мали характер відповіді і були продиктовані вербувальною активністю спецслужб України щодо російських громадян, що зросла». Росіяни заявили, що громадянин України Руслан Пилипенко, якого доставили у військову частину групи російських військ у Придністров’ї й змусили продати українські військові таємниці, відомий ФСБ як співробітник ГУ розвідки Міноборони України. І нібито сам був спійманий на території цієї частини «при здійсненні шпигунських дій», з цифровим фотоапаратом та копіями російських таємних документів. Як повідомляє «Українська правда», у ФСБ здивувалися, що «керівництво СБУ поспішило надати розголосу даному інциденту», й зауважили: такі питання зазвичай «урегульовуються по лінії взаємодії спецслужб».

Продай Батьківщину за $2000

27 січня співробітники Служби безпеки України затримали п’ятьох офіцерів Федеральної служби безпеки Росії під час отримання від громадянина України військової та оборонної інформації, яка є військовою таємницею в Україні. Про це голова СБУ Валентин Наливайченко розповів цілу історію, яка цілком могла б стати сюжетом сучасного шпигунського бойовика.

Море порадувало

Суд Демократичної Республіки Конго повністю виправдав екіпаж судна «Айленд оф Лак»: сімох українців та одного росіянина. Конголезький прокурор вимагав для моряків смертної кари й штрафу в мільйон доларів за те, що вони нібито викинули за борт сімох місцевих нелегалів, з яких четверо загинули. Нелегали пробралися на борт, коли «Айленд оф Лак» стояв у конголезькому порту Матаді у жовтні цього року. Судно негайно арештували, а членів екіпажу почали викликати на допити й ув’язнювати.

Виряджала мати сина...

Цього разу урочистості в Крутах відбувалися якось особливо, «по–домашньому», відчувався дух тих «доющенківських» зібрань, коли подвиг героїв Крут ще не знайшов визнання української влади, і сюди приходили лише патріоти, для яких Крути — не порожній звук. Перше, що справляло таке враження, — це відсутність традиційних «металорамок» і кордонів безпеки, а відтак Президент та інші промовці були «ближчі до народу, і коло було тіснішим». На вустах багатьох те саме запитання: «А чи приїде сюди наступний Президент через рік?». Більшість людей сумнівається.

Незручності зі «зручним прапором»

Про страйк оголосила машинна команда — шестеро з тринадцяти моряків судна «Сі Стар», яке через це не може вийти з далекосхідного російського порту Находка. «По допомогу в російську профспілку моряків звернулися українські моряки, вони повідомили, що чотири місяці не одержують зарплату. Борг склав близько 70 тисяч доларів», — повідомив Микола Суханов, голова далекосхідної організації Російської профспілки моряків. За словами пана Суханова, команда скаржиться і на критичний технічний стан судна: за словами моряків, «Сі Стар» «тріщить по швах», у палубі з’явилася тріщина, виводити судно в море — небезпечно. Це при тому, що «Сі Стар», хоча й збудований у Китаї, зійшов на воду лише минулого року.

Бандера на фронтах виборів

Бандера на фронтах виборів

Спочатку неприємна новина: Указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння Провідникові ОУН Степану Бандері звання «Герой України» та Ордена Держави опротестували в суді. Донецький адвокат Володимир Оленцевич використав дві основні зачіпки в законодавстві про високе звання «Герой України»: громадянство Бандери і відсутність у нього «трудових заслуг», за які присвоюється Орден Держави.