Шенгенська стіна

Процедура приєднання Румунії до зони Шенгену вимагає від цієї країни підсилення кордонів із «нешенгенськими» сусідами, відтак із 11 березня цього року, тобто відсьогодні, на українсько–румунському кордоні закривають п’ять пунктів пропуску: «Дяківці», «Білий Колодязь», «Красноїльськ», «Руська» та «Шепіт», що на Буковині. Проте в Міністерстві закордонних справ України запевняють, що ця незручність тимчасова. Румуни вже погодилися на термінові переговори, в ході яких цим п’яти пунктам пропуску мають надати статус міжнародних, аби невдовзі знов їх відкрити.

Теракт через розлуку

Учора о 9.30 ранку за київським часом на територію Генерального консульства України в турецькому місті Стамбул увірвався озброєний чоловік. Нападник, який виявився громадянином Туреччини, кілька разів вистрелив із пістолета у бік співробітників української дипустанови. Охоронець Генконсульства відкрив вогонь у відповідь, поранив та обеззброїв нападника, після чого наряд турецької поліції його заарештував.

У тенета до своїх

Четверо українців, які легально мешкали в Чеській Республіці, набирали через агентство в Україні працівників для роботи в супермаркетах, готелях та будівництві. «Хто зацікавився, тим обіцяли зарплату від 800 до 3 000 доларів, а також безкоштовне помешкання, соціальне й медичне страхування та «вирішення питань» із дозволами на в’їзд та проживання в ЧР», — повідомив речник відділу боротьби з оргзлочинністю чеської поліції Павел Гнатак.

«Трясця» з Карпат

Співробітники Румунського інституту фізики землі б’ють на сполох. За їхніми даними, так звана «зона Вранча» — нестабільна сейсмічно активна ділянка стику Південних і Східних Карпат, яка практично повністю припадає на територію Румунії, — може стати епіцентром потужного землетрусу. Вони вибудовують послідовність: після недавніх катастрофічних землетрусів на Гаїті та в Чилі «ланцюжок» може привести й до «зони Вранча», передає агентство «Ліга». За словами директора інституту Георге Мурмуряну, поштовхи у Карпатах можуть сягнути 8—9 балів за шкалою Ріхтера. «Епіцентр залягатиме глибоко в землі, і чим глибше — тим потужнішим буде землетрус. Відчують його навіть у Москві!» — каже румунський науковець.

Новий «птах» антоновців

Новий Ан–178 стане своєрідною вантажною версією пасажирського Ан–158, також новітньої розробки, яка цього року має вийти на комерційні лінії. Ан–178 матиме розширений, порівняно з пасажирським, корпус і вантажний відсік, вантажопідйомність близько 15—20 тонн, передає «Комерсант». На розробку і випробування Ан–178 піде близько двох років. Він має замінити популярні на теренах колишнього СРСР, в Африці та на Близькому Сході радянські Ан–26 та Ан–32, ресурс яких закінчується. «Вже зараз починають списувати вантажні літаки «Антонова» — Ан–26 і Ан–32. Через два роки цей процес досягне піку, і на зміну застарілим моделям ми запропонуємо Ан–178», — зазначає президент компанії «Мотор Cіч» В’ячеслав Богуслаєв.

Зустрілася з братом

У Росії померла Наталія Шухевич, сестра Романа Шухевича. Як повідомив син провідника УПА Юрій, пані Наталія не дожила чотири дні до свого 88–річчя. З 50–х років минулого сторіччя вона мешкала у столиці Кабардино–Балкарії — місті Нальчик, на Кавказі, батьківщині свого чоловіка Муталіфа Геграєва. Проте поховають Наталію Шухевич–Геграєву у Львові, поруч із батьками, як вона і мріяла. Допомогти у цьому взялася особисто керівник секретаріату Президента України Віра Ульянченко.

Під воду — за півроку

Під воду — за півроку

Ремонт єдиної української субмарини «затягнувся» на 15 років. Саме стільки минуло з часу поділу Чорноморського флоту, коли росіяни «люб’язно» віддали українцям неходовий підводний човен без акумуляторів. Нові акумулятори закупили у Греції ще 2003 року, проте встановили їх у 2010–му.

Піратське «таксі»

Піратське «таксі»

Минулої середи судно–автомобілевоз «Азіан Глорі» знялося з якірної стоянки в одній із піратських бухт Сомалі й рушило на південь, у бік відкритого океану. Як повідомляє прес–служба Міністерства закодонних справ України, причини раптового виходу судна у відкритий океан наразі невідомі.

Розбійники на грецькій дорозі

Як повідомив начальник поліцейського управління грецької області Аттіка Янніс Дікопулос, 12 лютого його підопічні затримали 30–річного громадянина України, який разом зі своїм братом 2 квітня минулого року вбив поліціянта Теодора Спиридона і намагався вбити його колегу Георгія Анагностопулу. 34–річного брата затриманого українця наразі розшукують.

Кому в Тель–Авів?

Уряд Ізраїлю таки прийняв рішення скасувати візовий режим з Україною. Після тривалих відкладань і переговорів з противниками цього кроку серед ізраїльських урядовців та парламентаріїв прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу доручив МЗС країни почати переговори з Україною про технічні та юридичні аспекти скасування віз. «За нашим попереднім досвідом, це зайняло у нас із Росією півроку, — сказав міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман. — Це обробка технічних деталей. Я сподіваюся, що ми зможемо втриматися у цих рамках у всьому, що пов’язано з Україною». Уряд Ізраїлю також доручив МЗС повністю чи частково скасувати візові збори для громадян України, які в’їжджають до Ізраїлю, досі ізраїльська віза коштувала 17 доларів.